Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Вівторок, 24 Трв

Гришківецький, Осиківський, чи все-таки Бердичівський район постане після перипетій територіального реформування

Адміністративно-територіальна реформа продовжує будоражити думки українців не менш настирно, ніж підвищення тарифів на комунальні послуги чи війна на сході країни. У всякому разі, в друкованих та електронних ЗМІ ця тема продовжує залишатись однією з головних.


Не є вона простою і зрозумілою і для мешканців Бердичева та району. Головною інтригою поки що залишається невизначеність, чи будуть місто і села нинішнього району в одній територіальній громаді. Так, в обласному перспективному плані (до речі, всього три області в країні затвердили такі плани), опублікованому на сайті Житомирської обласної ради, місто і район – разом:

tablica
Але з таким перспективним планом на сьогодні не погоджуються ні міський голова Бердичева, ні деякі сільські голови, ні більшість депутатів районної ради. В апараті райради стверджують, що вони надсилали до області зовсім інші пропозиції, зокрема, щоб об’єднана територіальна громада складалась лише із сільських населених пунктів з центром в … Осиково. Такий центр був обраний тому, що на момент подання документів було рішення Гришківецьких депутатів про їх об’єднання з містом. Хоча на сьогоднішній день ті ж депутати вже встигли відмінити свої рішення, і зараз селище готується до загальних зборів села, які планується провести 21 червня.


Свого слова поки що не сказали вголос депутати Бердичівської міської ради. Якщо міський голова не хоче ініціювати об’єднання з усіма селами нинішнього району (а саме таке об’єднання є найбільш логічним і обґрунтованим), то це можуть зробити третина депутатів ради. Адже майже у кожного з них є сімейні, економічні чи дружні зв’язки в навколишніх селах.


На жаль, сьогодні дотаційними являються і місто (більш ніж на половину), і район (на 90 відсотків), тому аргументів, як дві дотаційні території разом можуть стати самоокупними не так вже й багато. В першу чергу мають скоротитись витрати на установи, які дублюють одна одну та на зменшення кількості держслужбовців в адміністрації та сільрадах району. Не менш важливим може стати збільшення інвестиційної привабливості збалансованої спільної території.


В нинішній будівлі РДА зможуть розміститися художня та музична школи, а в обмін на їх сьогоднішні келії, думаю, польська громада із задоволенням допоможе збудувати сучасний спортивний центр, якого так не вистачає місту. Гроші з фонду регіонального розвитку, які сьогодні обіцяють об’єднаним громадам, можна було б витратити на добудову очисних споруд, користь від яких одразу б відчули жителі Скраглівки, Райок, Швайківки та Слободищ і це було б дійсно взаємовигідним рішенням.


Місця для цивілізованої торгівлі для сільських жителів, спільні культурно-спортивні заходи, взаємопроникнення і взаємозбагачення освітніх зв’язків, ефективні медичні послуги, впорядкування надання адміністративних послуг, та ще дуже багато проблем, про які доводилось нам писати на сторінках газети останнє десятиліття, можливо було б вирішити за умови об’єднання та ефективного керівництва об’єднаною громадою без амбіцій, взаємозвинувачень та підкилимних угод.
25 червня призначена чергова сесія Бердичівської міської ради, і 17 підписів депутатів під зверненням до міського голови можуть розпочати цей процес.P.S. Майбутня громада може бути навіть більшою за нинішній район, тому що сільська громада Поличинець із сусіднього Козятинського району теж хоче об’єднатись з Бердичівщиною.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.