Чи можуть новообрані депутати міськради впливати на бюджетний процес в Бердичеві? — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Субота, 31 Липня

Чи можуть новообрані депутати міськради впливати на бюджетний процес в Бердичеві?

Відповідь на це питання, напевно, не може бути однозначною. Вона залежить від багатьох факторів. І від бажання депутатів активно вникати в проблеми бюджетного процесу. І від характеру передвиборчих обіцянок, які давали окремі депутати чи політична партія, яку вони представляють в цілому. І від інформованості депутатів та й усіх бердичівлян про стан виконання місцевого бюджету. І найголовніше – від ступеню спротиву, який чинять і чинитимуть депутатам ті, хто звик одноособово вирішувати в Бердичеві все.


Задум написати статтю на таку тему виник після того, як депутати Бердичівської районної ради мало не посварились з керівництвом райдержадміністрації, бо захотіли використати кошти від перевиконання бюджету на потреби громад, які їх обрали, а не так, як планували очільники району. І якщо в районі таке перевиконання склало лише 600 тисяч гривень, то в місті воно мало б бути набагато більшим.


Саме тому питання «Наскільки перевиконано міський бюджет станом на 1 грудня?» стало темою нашого інформаційного запиту до міськради. Також ми попросили копію документа, яку бачили на багатьох сайтах інших міст України – «Аналіз виконання бюджету за 11 місяців 2015 року». У відведений Законом «Про публічну інформацію» термін, отримали відповідь.
Прямої відповіді на наше запитання там не було (тобто цифри перевиконання), але на двох аркушах нам надали «Інформацію про виконання доходів міського бюджету за 9 місяців 2015 року», не забувши при цьому дописати, « інформація про виконання міського бюджету за звітні періоди бюджетного року оприлюднюється відповідно вимог Бюджетного Кодексу України».


І дійсно, погортавши підшивку місцевих газет та їх сайти, вдалось побачити щоквартальне розміщення в них дуже узагальненої інформації. Але ж в статті 28 Бюджетного кодексу говориться про ЩОМІСЯЧНЕ оприлюднення такої інформації. За приклад, бердичівські чиновники могли б взяти сайт міста Кам’янець-Подільський, де щомісяця оприлюднюють не тільки узагальнену, але й детальну інформацію про бюджетні показники. І саме з такої інформації можна дізнатись, за якими саме показниками йде перевиконання чи недовиконання бюджету, і як саме воно використовується.


Тим самим депутатам незабаром потрібно буде затверджувати ставки єдиного податку, податку на майно чи землю (можливо, збору за паркування), тобто приймати рішення, які прямо впливають на життя багатьох людей, і вони повинні знати детальну інформацію щодо темпів збирання цих коштів.


Врешті-решт хоч дещо з того, про що запитувалось, вдалось дізнатись з наданої інформації. А саме: перевиконання бюджету станом на 1 жовтня склало по загальному фонду майже два мільйони гривень, по спеціальному – півтора мільйона. Якщо екстраполювати ці показники, то можна припустити, що на кінець року загальне перевиконання може скласти до п’яти мільйонів гривень, і саме використання цих коштів, в принципі, можливе за напрямками, вказаними саме депутатами, а не представниками виконавчих органів чи комунальних підприємств.


Звичайно ж, є певні умови їх використання, як то наявність розроблених і прийнятих місцевих програм розвитку чи інших обґрунтованих потреб, але за гарної наполегливості їх можна виконати. І саме тут важливо, чи будуть допомагати співробітники фінансового управління та інших виконавчих органів депутатам у реалізації їх планів, чи будуть навпаки чинити спротив, розповідаючи, що це не можна і так «нельзя», виконуючи зовсім інші вказівки.


Ну а поки що на одній з останніх сесій було прийнято рішення про використання чотирьохсот тисяч гривень перевиконання бюджету розвитку так: 200 тисяч гривень - на ремонти будинків, 55 тисяч - на встановлення відеоспостереження у міськвиконкомі та 150 тисяч - на придбання комп’ютерів у палац культури, музичну школу, територіальний центр, відділ комунальної власності та управління освіти.


Сподіваємось, що з появою нових комп’ютерів у відділах та управліннях, відкритість міської влади як в бюджетних, так і в інших питаннях підвищиться кардинально, але рішення про таке використання коштів навряд чи ініціювали депутати міської ради.


Тому хочеться побажати депутатам в новому бюджетному році бути більш ініціативними та наполегливими. А всім бердичівлянам розуміти, що від кожного з нас залежить, яким буде наш рідний Бердичів у наступному році. Будемо свідомими платниками податків, будемо економними користувачами бюджетних коштів, будемо активними борцями з порушниками благоустрою - і буде все у нас і в нашому місті добре.


З Новим Роком!

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.