Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Четвер, 19 Трв

У Бердичівському районі депутати шукали гроші на харчування дітей

Незважаючи на те, що сесія Бердичівської районної ради проходила 22 січня, у День Соборності України, настрій у присутніх був не святковий. Адже довелось говорити про додаткові видатки з місцевого бюджету. Гроші депутати шукали на харчування для початкових класів. Згідно з постановою Кабінету міністрів №16 від 18 січня 2016 року, у державному бюджеті кошти передбачені лише для дітей з малозабезпечених родин, дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування і дітей з особливими потребами. Втім, столичні посадовці сподіваються, що гроші на харчування решти дітей, що навчаються в початковій школі, знайдуться у місцевих бюджетах. А от звідки візьмуться на це кошти у скарбницях міст і районів, схоже, нікого не хвилює.


Начальниця районного відділу освіти Валентина Муренко, виступаючи перед присутніми, відзначила, що у минулому році безкоштовно харчувалось 1211 дітей початкових класів включно з пільговими категоріями. Завдяки постанові Кабміну від 2011 року, учні 1-4 класів мали змогу харчуватись за бюджетні кошти, але тепер відділ освіти може харчувати лише кілька категорій пільговиків. Решта, а це і багатодітні родини, і діти учасників АТО та інші, до цього переліку не входять. Щоб забезпечити обідами усіх дітей, що навчаються в 1-4 класах, з місцевого бюджету необхідно близько 3 мільйонів гривень. Нині наявні лише 600 тисяч, тож депутатам і головам сільських громад треба разом подумати, де взяти решту необхідної суми.
Під час обговорення депутатський корпус зійшовся на думці, що треба знайти гроші на обіди для всіх учнів початкової школи, однак до спільного рішення, як це зробити, дійшли не одразу. У залі вирували емоції. Повними гіркоти і обурення щодо дій держави були сповнені виступи директорів шкіл та очільників сільських громад, які не могли зрозуміти, як розділити дітей і пояснити їм, що країна так про них «дбає»: «Уже з понеділка діти вийдуть на навчання, розпочнеться ІІ семестр, кожна дитина перебуватиме в школі з 8-ї ранку до 16.00 дня, і якщо їм не дати поїсти чогось гарячого, то вони не витримають. Самі ви прекрасно розумієте, як ми зараз опалюємо ці школи – тримаємо на мінімумі, аби лиш вважалось, що воно палиться. В холоді витримати вісім уроків і не з’їсти нічого - це … неправильно. Так, дійсно, держава нам дає на харчування дітей кількох категорій, а що робити з іншими? Всі вони наше майбутнє, і як ми до нього ставимось?», - бідкається директор Озадівської школи.


Частина присутніх висловилась за те, щоб гроші надавали селищні і сільські ради та фермерські господарства, оскільки вони отримують прибутки з землі. Решта обранців були переконані в тому, що продукти можна не купувати у посередників, а брати у місцевих виробників, що здешевить вартість обідів. Однак запал останніх остудили, нагадавши про необхідність сертифікувати продукцію та затрати на паливно-мастильні матеріали при доставці. Зрештою, поговоривши, депутати ухвалили рішення: протягом місяця харчувати усіх дітей безкоштовно і паралельно шукати кошти на забезпечення видатків у повному обсязі. При цьому вони сподіваються на допомогу сільських і селищних рад, фермерів та депутатів обласної та Верховної ради.

Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.