Субота, 4 Лютого

В Бердичеві продовжується суд над «сепаратистами». Що нового випливло на поверхню?

Судовий процес над Дмитром Васильцем та Євгеном Тімоніним, яких звинувачують в сепаратизмі, набирає все більших і більших обертів. Тепер це нагадує багатосерійний блокбастер, у якому щоразу з’являються нові сюжетні лінії та факти, але основа залишається тією ж разом з наявним та новим набором позитивних і негативних героїв. Хоча хто позитивний, а хто ні - це вже з якої сторони дивитись. Зі сторони обвинувачених – одні, зі сторони захисників – інші.


В понеділок, 19 вересня, пройшло чергове (вже четверте) засідання у справі двох молодих хлопців, котрих звинувачують у сприянні тероризму, розповсюдженні закликів негативного характеру, погрозах журналістам та членам політичних осередків, а також участь у створенні каналу «Новороссия ТВ» та підтримку сепаратистів. Перші два засідання увінчалися лише розглядом клопотання. На третьому ж наприкінці почали нарешті допит свідків, але оскільки часу було небагато, то встигли опитати лише двох. Отож на цьому засіданні часу гаяти дарма не стали і одразу ж перейшли до суті. Свої показання спочатку давали бердичівські свідки: журналіст газети «Бердичів Діловий» Денис Заремський та Дмитро Марчук, який у 2013-2014 роках був заступником голови Бердичівської організації ВО «Свобода». В обох випадках в показах фігурувало прізвище Тімонін. Як стверджують свідки, в соціальних мережах та в коментарях під статтями 2 роки тому до них надходили погрози фізичними розправами та залякування. Дмитро Марчук зауважив, що кілька фраз, висвітлених на сторінці, зареєстрованій під іменем Євгена Тімоніна, він запам’ятав. Це були заклики до знищення учасників майдану, втоплений в туалеті прапор України та інші грубі вислови, а особисте повідомлення містило фразу «Протягом чотирьох років ми вас ліквідуємо». Ці подробиці свідок в усній формі розповів працівникам СБУ і більше ніяких дій не проводив, лише іноді спостерігав за сторінкою користувача.


Другий свідок Денис Заремський розповів історію про нікнейм «Дід Мазай», від якого під статтями їхнього інтернет-видання з’являлися коментарі з погрозами. Коли ж вони його блокували, той знову з’являвся під зміненим ім’ям і знову погрожував. Та, за словами журналіста, редактор вирахував цю людину і вийшов на ім’я того ж таки Євгена Тімоніна.


Сам же підсудний впевнено стверджував, що його сторінка з самісінького початку була закрита для сторонніх очей і тому свідки не могли бачити записів, про які вони стверджують.


А захисник підозрюваних знову і знову задавав питання про те, чи були в погрозах і записах в соціальних мережах натяки на расову, національну чи релігійну образи. І як свідки можуть бути впевненими, що саме ця людина, яка нині сидить за ґратами, присилала ті погрози, адже сторінка може бути фальшивою.


Далі свої покази давали свідки, що безпосередньо знайомі з підозрюваними. Це друг дитинства Дмитра Васильця, який знав про їхню поїздку на Донеччину, бо особисто проводжав, але їхали вони туди у якості журналіста та оператора, аби висвітлити події, що відбуваються на сході України.


Другий свідок зі сторони підозрюваних – це людина, з якою Дмитро Василець разом працював у Києві в сфері інтернет-послуг. Підозрюваний орендував (не зрозуміло тільки на платній чи безоплатній основі) в інтернет-провайдера дисковий простір, щоб розміщати свої сайти. Одним з таких був «Правильное ТВ», а от інший викликав підозри у провайдера, бо там містився прапор Новоросіїї. Цей сайт було заблоковано і знято. Більше інформації свідок надати не міг, бо стосунки з підозрюваними у них були виключно робочими.


А оскільки покази свідків закінчилися раніше на майже годину, то один із адвокатів Тімоніна та Васильця вирішила раніше подати клопотання стосовно витребування доказів у прокурора. Порадившись на місці, судді відмовили у клопотанні, пояснивши це тим, що нинішнє засідання знаходиться на стадії допиту свідків і не передбачає витребування доказів саме зараз. Також суддя додав, що вони не можуть витребувати того, чого в них немає. Адже окрім тих доказів, що є обвинувачувальними, повинні бути ще й ті, що заперечують вину. Тобто розглядатися докази повинні з усіх сторін, а для цього спочатку потрібно допитати усіх свідків.


Тому вільний час колегія суддів присвятила назначенню дат наступних судових засідань. Графік виявися насиченим, дати чотирьох засідань вже визначені: 29 вересня, 6, 19 та 20 жовтня. Причому кілька наступних розглядів справи будуть, як у тій пісні «зранку до ночі», тобто з 11 години і аж до вечора з перервою на обід. Все для того, аби швидше розібратися у справі, допитати всіх свідків та розглянути усі докази. Закінчилося засідання на неприємній ноті, бо підозрюваному Євгену Тімоніну стало недобре. Прямо до суду йому викликали швидку допомогу. Причиною цього, як зазначили його рідні, стало загострення гастриту.

Читайте також попередні статті щодо цієї справи:

В Бердичеві на резонансний суд висадився десант миролюбивих українофобів

У Бердичеві засідання у справі Васильця і Тимоніна пройшло без допиту свідків

Чотири години суду в Бердичеві: клопотання, наради на місці і нарешті допит свідків

 MG 8655

 MG 8656

 MG 8657

 MG 8658

 MG 8661

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Lionok 800

Офіційна інформація

У Бердичівському ЦНАПі набирають бажаючих звільняти Крим і Донбас

У Бердичівському ЦНАПі набирають бажаючих звільняти Крим і Донбас

03 лютого 2023

Відсьогодні тут відкрито роз’яснювальний пункт для тих, хто хоче долучитись до штурмових бригад Міністерства внутрішніх справ.  

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.