Вівторок, 24 Трв

Очільниця Бердичівської міліції вразила журналістів своєю щирістю та відвертістю

Кілька місяців тому, коли на представлення нового начальника Бердичівської міліції, яким вперше в історії України стала жінка Ольга Володимирівна Зінченко, не запросили ЗМІ, у місцевих журналістів закрались підозри, що закритість цього заходу може стати традицією для нового керівництва, але прес-конференція, що пройшла в середу, 28 вересня, повністю розвіяла такі домисли.


За кілька днів до цього прес-офіцер Ірина Коломієць зателефонувала нам до редакції і запросила на першу прес-конференцію нової очільниці поліції. На жаль, в призначений час до відділу не прийшли представники газети «Земля Бердичівська» та не було представників ні дротового, ні ефірного радіо, але журналісти всіх інших газет та представники всіх трьох телеканалів, що активно висвітлюють події в місті («ТРК ВІК», «Житомир тудей» та ICTV) завітали поспілкуватись до нової господині в давно відомий їм кабінет. 

Ще в фойє установи журналісти почали обговорювати тему, яка стала першим колективним запитанням: «Чому раніше міліція без проблем надавала інформацію про реєстрацію ВСІХ правопорушень та злочинів, що стались за минулу добу, а зараз через прес-службу дає лише окремі факти (визначені невідомо на чий розсуд) або ж лише загальні цифри кількості крадіжок чи ДТП?»


Прямої відповіді на це питання Ольга Володимирівна не дала, але обіцяла розібратись і налагодити таку систему комунікацій між поліцією та журналістами, щоб жодних подібних питань в майбутньому не виникало.


Взагалі, розповідаючи про цю прес-конференцію, важко відокремити питання журналістів від відповідей начальника відділу чи присутньої тут же прес-офіцера. Це спілкування протягом більш ніж години скоріше нагадувало знайомство людей з двох різних сторін, які обережно придивляються один до другого, запитують і тут же дають відповіді на свої питання, пропонують нове і натяками діляться про те, про що знають набагато більше, але поки що не мають достатнього рівня довіри, щоб розповісти.
Напевно, Ольга Зінченко дізналась від журналістів не менше, ніж розповіла їм сама. Хоча це й не дивно, адже в нас часто люди спочатку телефонують на телебачення чи в газету, а лише потім викликають міліцію чи пожежних.
Але читачів все ж більше цікавить, хто така нова очільниця поліції Бердичева, що вона робить і що планує робити, щоб в місті було безпечно жити. Тому й спробуємо описати те, що вдалось почути.


Отже Ольга Володимирівна Зінченко працювала в слідчому відділі міліції міста Кривий Ріг більше двадцяти років. В 2014 році звільнилась і добровольцем пішла в АТО, в батальйон «Дніпро-1». Саме командир цього батальйону В’ячеслав Печененко (нині начальник Житомирської обласної поліції) запропонував їй очолити територіальний підрозділ поліції, і вона погодилась. Причому погодилась ще до того, як дізналась, в якому саме місті чи частині України доведеться працювати. Сім’я Ольги Володимирівни (мама – лікар і син – фермер) залишились на Дніпропетровщині, тому тут вона весь свій час і сили витрачає на роботу (до 10-ї години вечора майже щодня).


Два місяці в Бердичеві вона пробула в статусі виконуючого обов’язки начальника і лише нещодавно була остаточно затверджена на посаді. Саме тому і не запрошувала журналістів на представлення, а лише тепер має змогу повноцінно працювати і розповідати про це.
На криміногенну обстановку в Бердичеві останнього часу дуже впливає так званий Закон Савченко, згідно якого з місцевих колоній на волю щотижня виходить до тридцяти чоловік. В більшості це люди, які працювати не хочуть, а гарно жити не відмовляються. За двадцятилітню практику роботи слідчим жінка-міліціонер лише один раз бачила, як тюрма перевиховала людину, і то більше не тюрма, а церква. Зате бували такі, яких вона садила по 12 разів, але на користь їм це не йшло.


Дуже побільшало шахрайств по телефону та обманів під час інтернет-торгівлі. Такі злочини теж часто вчиняють люди, які знаходяться за ґратами. Про це очільник поліції планує провести окрему роз’яснювальну роботу через ЗМІ, бо хоче ще і ще раз попередити людей, щоб вони не попадались на гачок шахраїв.
Відеоспостереження допомагає розкривати злочини, але наявних в Бердичеві 70 камер все ж недостатньо, тим більше, що деякі з них не працюють. Та сьогодні ведуться переговори як з міською, так і з сільськими радами про встановлення додаткового відеоспостереження. Журналісти хотіли на власні очі побачити зображення з цих камер, але цього разу не довелось.
Найбільш болюча тема для начальника відділу – це нестача кадрів. Їй розповіли, що колись Бердичівський відділ налічував більше 450 чоловік, а зараз лише 134, і очікують, що за новим штатним розписом може бути ще менше. Цьогоріч до відділу прийшли працювати три випускники правоохоронних вищих навчальних закладів, а просто рядових міліціонерів вже кілька років нових не набирали. Хоча роботи дуже багато: це й патрулювання вулиць, і охорона суду та конвойованих осіб, оформлення ДТП, яких щодня в Бердичеві стається два-три, а то й більше, і, звичайно ж, слідство та оперативна робота.


Середня зарплата рядових міліціонерів 3,5 – 4 тисячі гривень на місяць, на всю Житомирську область виділили лише 200 комплектів нової форми (на 3 тисячі співробітників), але бронежилетів, касок, зброї та іншої амуніції в поліцейських достатньо.
На запитання журналістки, чи знайомі Ви з кримінальним авторитетами Бердичева, Ольга Володимирівна відповіла, що особисто ні. Але їй розповіли про ситуацію в місті і про наявність «смотрящих», про яких вже давно забули в багатьох містах України.
Щодо залів ігрових автоматів (тих, що нещодавно мінували), вона розповіла, що правоохоронці вилучили кілька системних блоків та передали їх на експертизу, і лише після неї будуть продовжуватись процесуальні дії.


Були ще питання, відповіді, пропозиції, думки, а іноді і жарти. Знову ж, повторюсь, що такої теплої, щирої і відвертої прес-конференції в Бердичеві давно вже не було. Будемо очікувати, що в нової очільниці поліції, за нашої з вами допомоги, все задумане буде вдаватись, і жити в нашому рідному міста стане краще і безпечніше.

miliciya1

Олександр Доманський

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.