На Бердичівщині з’явиться потужна та спроможна Семенівська об’єднана громада — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

П'ятниця, 21 Січня

На Бердичівщині з’явиться потужна та спроможна Семенівська об’єднана громада

29 вер. 2016 Олексій Побережний

Житомирщина впевнено тримає лідерство в процесі децентралізації. В рамках реформи в області утворилось десять територіальних громад: Вишевицька, Високівська, Дубрівська, Корнинська, Новоборівська, Потіївська, Тетерівська, Іршанська, Народицька, Червоненська. З початку року до загального фонду бюджетів усіх громад надійшло 60 мільйонів гривень, що становить 134,6 % від планового показника доходів, затвердженого на весь 2016 рік.

Нещодавно готовність до об’єднання проявили одразу кілька сільських голів, які охоплюють весь південно-східна частина Бердичівського району. Загальна кількість мешканців (Тереховської, Хажинської, Іванковецької, Великонизгірецької, Закутинецької та Красівської сільських рад) складає більше п’яти тисяч.


Відповідно до діючого Закону України «Про добровільне об’єднання громад» об’єднання відбувається на засадах добровільності, а визначальним принципом для обрання потенційного адміністративного центру є економічна розвиненість його територій та належна інфраструктура. Проаналізувавши населені пункти, що знаходяться на цій території, було вирішено - центром стане село Семенівка. Окрім всього іншого, саме в цьому населеному пункті проживає найбільша кількість мешканців і воно знаходиться в самісінькому центрі майбутньої об’єднаної громади.


Розрахунки говорять, що гуртування в рамках децентралізації призведе до зростання бюджетних коштів і дане утворення стане спроможним не лише втримати наявну інфраструктуру, а успішно надалі розвиватися. Відповідно до нового податкового та бюджетного законодавства основними податками, які наповнюватимуть місцеві бюджети, стали: 60% ПДФО (податок на доходи фізичних осіб), 5% з реалізації підакцизних товарів, 100% єдиного податку, 100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт), 100% плати за землю, 100% плати за надання адміністративних послуг, 25% екологічного податку.


Сільський голова Іванківець Микола Шаретун оптимістично бачить подальший розвиток південно-східної частини Бердичівщини: «Ми плануємо розбудовувати інфраструктуру таким чином, щоб забезпечити життєдіяльність цієї громади. Фактично у нас це все є: лікарська амбулаторія, ФАПи, школи. Є потреба в пожежній машині, автобусі та швидкій допомозі, але ми вже маємо план, яким чином вирішити цю проблему. Головним пріоритетом ми бачимо збереження того, що маємо, нікого не скорочувати, лише розвивати. Очікуємо зростання бюджету у 10 мільйонів гривень тільки з ПДФО».


Об’єктивно, в кожному селі є фермерські господарства. Семенівка межує з містом Бердичевом, а тому навіть через це має значну кількість підприємств: автозаправки, нафтову базу, інші комерційні структури.


Подібна ситуація по всій Житомирській області, з урахуванням ПДФО, який з початку цього року зараховується до бюджетів ОТГ, приріст надходжень у відповідності з минулим роком зріс до 333,1 % , у грошовому еквіваленті це 35,6 мільйонів гривень.


Окрім того, бюджети ОТГ отримали базову, освітню та медичну дотації на суму 65,6 мільйонів гривень.


Нещодавно призначений Президентом України Петром Порошенко тимчасовий голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич зазначив, що об’єднаним територіальним громадам Житомирської області передбачено субвенцію з державного бюджету формування інфраструктури  у  сумі 54,5 мільйонів гривень. «Зокрема за ці кошти буде відремонтовано 11 закладів освіти, 3 заклади культури, 5 медичних закладів, проведено ремонт доріг у 8 населених пунктах, повністю замінено обладнання котелень у 7  закладах соціальної сфери, також буде проведено капітальний ремонт водогінної мережі смт. Народичі», – наголосив він.


У 2016 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в області реалізується 38 об’єктів на загальну суму 109,6 мільйонів гривень. Із загальної кількості об’єктів 6 – в ОТГ.


За таких реалій Іванковецький сільський голова Микола Шеретун каже, що в майбутньому об’єднана громада зможе прийняти до себе й інші населені пункти району.


Сьогодні сільські голови П’ятигірки, Маркушів та Буряків на Бердичівщині також зацікавилися тим, що роблять сусіди, і готуються йти тим самим шляхом. Всі розуміють, що головне в об’єднанні – розвиток не лише територій, а надання якісних освітніх, медичних послуг та відповідний соціальний захист населення. Це часто і стає головною причиною, чому все-таки варто об’єднуватися громадам. Звісно, попереду ще дуже довгий шлях, адже треба проводити постійну інформаційну та роз’яснювальну роботу: який позитивний вплив відчує кожний житель села, куди звертатися після об’єднання громад за адміністративними довідками, призначеннями пенсій, субсидій, отриманням медичної допомоги, хто фінансуватиме школи, дитячі садки, за який кошт ремонтуватимуться дороги, освітлюватимуться вулиці? Ці та багато інших запитань мало не щодня ставлять собі жителі громад, які реально розуміють, що життя скоро зміниться і доведеться старі проблеми вирішувати вже в нових умовах.


У випадку з Семенівською громадою на Бердичівщині, тепер, після обласного рівня, прийняття рішення - за Кабінетом міністрів, а оголошення про проведення місцевих виборів в новій об’єднаній громаді - за Центральною виборчою комісією. Сільські голови автоматично стають старостами, і ініціатори об’єднання очікують проведення плебісциту вже в грудні місяці цього року, щоб увійти в новий бюджетний рік спільною громадою.

Semenivka1

Відео

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.