«Якщо не відмінити податок на нерухоме майно, то кардинально знизити», - хочуть деякі бердичівські депутати — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

«Якщо не відмінити податок на нерухоме майно, то кардинально знизити», - хочуть деякі бердичівські депутати

У місті активно проходить підготовка до засідання 12 сесії Бердичівської міської ради VII скликання, що відбудеться у п’ятницю, 21 жовтня. Напередодні члени постійних комісій протягом кількох годин обговорювали важливі питання, дискутували та приймали рішення про винесення питань на сесію. Для депутатів ці зібрання, напевно, стали приємною процедурою, враховуючи те, що останні дві сесії були позачерговими і попрацювати комісіям не вдавалося. Це викликало масу невдоволень та обурень на адресу міського голови.


А тепер комісії повернулися до свого звичного режиму роботи, уважно та іноді прискіпливо вивчаючи цифри та галузі, яким ці цифри адресовані, аби підтримати те чи інше питання або ж ні. На засіданні постійної комісії соціально-економічного розвитку, енергоефективності, бюджету фінансів і цін найбільш наболілим для декого з присутніх стало питання податку на нерухоме майно, яке викликало немалу дискусію.


Цьогоріч, як вже неодноразово зазначалося, до 30 серпня бердичівляни сплатили податки не нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за ставками 2% на житлову нерухомість та 0,75% - на нежитлову. Причому, нагадаємо, що громадяни сплачували за ті квадратні метри житлової площі, що були надлишковими: більше 60 квадратних метрів для квартир, більше 120 – для будинків та більше 180 – сумарна площа квартири і будинку, якщо такі є.


Після закінчення терміну сплати податку начальник податкової вже звітувала по цьому питанню. Тоді ж результатом обговорень стала пропозиція знизити розмір ставки, про що домовилися поговорити на засіданні постійної комісії і вже потім подати на розгляд сесії. Згідно пропозиції, ставки на житлову та нежитлову нерухомості хотіли змінити на єдину – 0,5% та 0,1% на приміщення, які не використовуються в господарській діяльності.


Про деякі аспекти цього податку ще раз повідала начальник податкової інспекції Ірина Самборська, зазначивши, що на сьогодні діє ставка, що діяла на 1 січня минулого року, тому що цьогоріч податок на нерухоме майно нараховувався за минулий рік. Це 24,36 грн. за кожен надлишковий метр. Станом на 1 жовтня 1032 фізичні особи – громадяни міста сплатили до бюджету за житлову нерухомість 579 тисяч гривень. Ставка податку на нежитлову нерухомість – це нерухомість юридичних осіб (ставка 0,75%), які сплачують поквартально по 400-500 гривень за квартал, а також нежитлова нерухомість в основному підприємців, з яких 329 фізичних осіб сплатили 747 тисяч гривень. Коли в цьому році приходили громадяни, що мали будинок 260-300 квадратних метрів, то знімалося 120 метрів, що не оподатковувалися, та підвальні приміщення, прописані в технічному плані. Загалом надходження з податку фізичних осіб склали 1 мільйон 326 тисяч гривень.


Як наголошує начальник податкової інспекції, проводилася роз’яснювальна робота завдяки ЗМІ, громадяни приходили, приносили установчі документи і їм нараховувався податок. Але більш заможні бердичівляни уникають оподаткування, не реєструючи нові будинки, чим і наносять збиток міському бюджету.


Стосовно зниження ставки до суми, яку приймуть на сесії, то воно вступить в дію з 1.01.2018 року, коли буде ставка податку за 2017 рік. В наступному ж році це буде 2% від мінімальної зарплати (1378 гривень) – 27,56 грн. Загалом боржників по сплаті цього податку в цьому році небагато: 7 осіб за житлову нерухомість та 24 – за нежитлову.


На засіданні постійної комісії, послухавши всі позитивні відгуки про толерантність, коректність та своєчасність у сплаченні податку, дехто з присутніх депутатів все рівно виказав невдоволення такими ставками. Апелюючи до того, що великі будинки люди будували за власні зароблені кошти і що бізнес нині теж переживає нелегкі часи, спочатку подали пропозицію взагалі відмінити цей податок. Аргументи додавали різні. То казали, що раніше його взагалі не було, то нарікали на те, що пенсії і заробітні плати особливо не підвищилися, а ціни на продукти та комунальні послуги зросли капітально. «Треба економити і заробляти не на людях, бо в людей грошей немає, а підприємці виживають, бо не всі види діяльності є настільки прибутковими. Ми виділяємо кошти, а чи поїхав хтось перевірити, як вони витрачаються. Заганяєте нас, підприємців», - звучали на засіданні фрази, які в одних викликали сміх, а в інших – подив і нерозуміння.


Та, на превеликий жаль, задовольнити таке бажання декого з депутатів, немає можливості, бо податок цей діє по всій Україні, а вже місто встановлює ставку, бо цими коштами з бюджету фінансується медицина, освіта та інші галузі. Тоді запропонували інший, нелогічний для податківців варіант: зробити ставу 0,1% на житлову нерухомість та 0,25% - на нежитлову. Члени комісії проголосували за те, щоб цей варіант розглянули на сесії. Невдоволення посипалися і від декого з присутніх, і від самої Ірини Самборської, бо тоді, за її словами, на адміністрування грошей не вистачатиме. Щоб людині відправити платіжне повідомлення, зробити рішення з повідомлення про вручення, потрібно витратити більше 10 гривень. І за підрахунками податківців, якщо надлишкова площа становитиме 7 квадратних метрів, то для отримання 7-ми гривень податку за ставкою 0,1% вони витрачатимуть 12-20 гривень на роздруківку та надсилання повідомлень. Своє розуміння цієї ситуації висловив і міський голова, що завітав на засідання комісії. Перш за все він зазначив, що колись раніше, коли не було податку, навчальні та медичні заклади не були на шиї міського бюджету. А нині кошти, що йдуть в бюджет від цього податку, витрачаються на необхідні для міста речі.


Дискусія навколо цього питання тривала ще довго. Яким буде рішення депутатів на сесії, поки невідомо, адже спочатку говорилося про ставку 0,5%, а тут нова пропозиція, за винесення якої на розгляд сесії проголосували члени комісії. Чи погодяться депутати підтримати ставки 0,1% та 0,25%, стане відомо на самій сесії. Та навряд чи обговорення цього питання буде спокійним.
komisiya2

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.