Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Четвер, 28 Вересня

Села Бердичівщини отримують 10 000 доларів на свої потреби

З 2014 року на Бердичівщині реалізується спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Це вже третя фаза даного проекту, часовими проміжками якої є період 2014-2017 років. Його шоловною метою є створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив на територіях районів.


Нагадаємо, що Бердичівський район активно почав брати участь у третій фазі даного проекту. Загалом заявки на участь у конкурсному відборі подали 11 сільських рад, а перемогли – 4. Це Никонівська (покращення водовідведення та водопостачання в ЗОШ), Скаківська (енергозберігаючі заходи в ЗОШ), Рейська (реконструкція системи опалення, встановлення піролізного котла в дитячо-навчальному закладі) та Хажинська (енергозберігаючі заходи в ЗОШ) сільські ради.


На базі Бердичівського району в Бердичівській районній раді 15 листопада було проведено кластерний тренінг «Підтримка місцевої влади в реплікації методології Проекту МРГ» для Житомирського, Коростишівського, Брусилівського та Радомишльського районів Житомирської області. Основною ціллю тренінгу було ознайомлення учасників з методологією Проекту, з особливостями провадження мікропроектів та з підтримкою місцевої влади в реплікації методології Проекту. На тренінгу були присутні представники РДА та районних рад, голови сільських та міських рад і керівники об‘єднаних громад.


Вступне слово зробили очільники Бердичівського району – голова РДА та голова районної ради. Максим Самчик зазначив, що вони всіляко підтримують цю програму, працюють уже другий рік поспіль і чотири села району стали учасниками проекту, який дає можливість покращити умови життя сільських громад, допомагає їм розвиватися, усувати певні недоліки в навчальних закладах сіл та вирішувати ті питання, які самотужки сільські громади вирішити не можуть.

IMG 0963


Едуард Томашевський розповів присутнім про те, що наш район не брав участь у перших двох фазах, а вже в третій фазі, зрозумівши усі плюси даного проекту, сільські громаді активніше подавали заявки на участь у конкурсі, з яких чотири села і пройшли. Голова райдержадміністрації побажав присутнім, що приїхали з вищезазначених районів Житомирської області, реалізації таких же проектів у їхніх сільських громадах.

IMG 0960

IMG 0962


Про результати та досвід реалізації проектів з енергозбереження в рамках спільного Проекту ЄС/ПРООН «Міжнародний розвиток, орієнтований на громаду» доповів координатор Житомирського ОРЦГ Георгій Федорук, закріпивши свій виступ наочністю у вигляді презентації. Він пояснив присутнім, чому варто брати участь у такого роду конкурсах, наскільки це є вигідним, як проводиться загалом процедура подальших запланованих робіт. Також було наголошено, що головною умовою є співфінансування: проект надаватиме 75%, місцеві бюджети - 20%, громади - 5%. Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури становить 10 тисяч доларів. А на кожен енергоощадний мікропроект, який обере громада, проект ЄС/ПРООН виділятиме до 15 тисяч доларів.

IMG 0966

Учасники тренінгу, які зацікавлені у такому міжнародному проекті, уважно вслухалися в інформацію та задавали питання. Основними з них було питання, яким чином збираються гроші в селах і чи є дешевшими в порівнянні з ринковими цінами матеріали для робіт. Перш за все, було роз’яснено, що спочатку в селі створювалася громадська організація, яка реєструвалася, придумувала назву та оформлювала усі потрібні документи. Крім того, проводилися семінари з сільськими головами та збори жителів села, проводився тендер на виконання робіт і т.д . Гроші, які повинна була надати громада, збирали навіть обходячи хати, а потім перераховували на банківський рахунок. Стосовно цін, то навели конкретний приклад, коли вартість одного квадратного метру металопластикового вікна становила близько 1600 гривень, а завдяки проекту, різного роду домовленостям, ця сума для громадської організації села була вдвічі меншою. Це, в свою чергу, дозволяло зекономити кошти і тим самим додатково зробити ще якісь роботи. Економним є і те, що громада села також долучалася до робіт, що вважається не фінансовим внеском.


Наступним етапом тренінгу став виступ ще одного координатора Житомирського ОГЦ Оксани Краплич, яка ознайомила усіх з впровадженням міського компоненту в рамках проекту МРГ в області та Проекту «Розхумні міста», розповівши про участь ОСББ у подібного роду проектах. Це стосується заміни вікон, утеплення будинків і відсоткові вклади при фінансуванні там трішки відрізняються.

IMG 0975


Що ж до результатів впровадження Проекту ЄС/ПРООНв Бердичівському районі, то керуюча справами районної ради та координатор Проекту в районі Лариса Савенко залюбки поділилася досягненнями закладів освіти чотирьох сіл нашого району, зазначивши, що громади задоволенні такою проведеною роботою і наданою можливістю селам розвиватися.

IMG 0979


Як наочний приклад, учасники тренінгу разом з координаторами Проекту та очільниками РДА і районної ради здійснили ознайомчий візит в громаду «Довіра» села Хажин, де відбувався капітальний ремонт по заміні вікон на металопластикові в ЗОШ І-ІІІ ступенів.

IMG 0958

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Офіційна інформація

У справі про вісьмох загиблих через отруєння чадним газом у Бердичеві суд змінив порядок дослідження доказів

У справі про вісьмох загиблих через отруєння чадним газом у Бердичеві суд змінив порядок дослідження доказів

28 вересня 2023

28-го вересня 2023-го року у Бердичівському міськрайонному суді відбулося судове засідання у справі по обвинуваченню колишньої директорки ВЖРЕП та майстрині- профілактика цього ж підприємства у порушенні правил...

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.