Понеділок, 3 Жовтня

Шість мікрорайонів, чотири проекти вже є, серед них і новий пляж – в Бердичеві діє Бюджет участі

Перші кроки по впровадженню Бюджету участі в Бердичеві вже зроблені. Було проведено три засідання, складено графік та план дій, як працювати в даному напрямку. На сайті міста створено вкладку, де кожен може ознайомитися детально з тим, що таке Бюджет участі, чим він цікавий та корисний для бердичівлян і як за його допомогою можна втілити в реальність за кошти міського бюджету свої розроблені проекти.


І хоч для бердичівлян це щось нове, ще незвідане, але, незважаючи на деякий скепсис з боку людей, це можливість не чекати, коли біля твого будинку побудують дитячий майданчик чи виконають іншого роду заходи щодо покращення життя містян, а самому спробувати щось змінити.


Саме про такі перспективи та плюси участі у Громадському бюджеті, а також про перших учасників говорили на засіданні профільної робочої групи, пояснюючи представникам засобів масової інформації, що дана діяльність повинна зацікавлювати якомога більше містян.


Задля втілення Бюджету участі Бердичів було поділено на 6 мікрорайонів, яким виділять по 100 тисяч гривень на здійснення власних продуманих та розроблених проектів. Мешканець того чи іншого району оформлює заявку з семи пунктів, далі обговорює це питання з сусідами та заручається підтримкою і підписами щонайменше 10 людей. Обов’язково потрібно прорахувати хоча б приблизну вартість свого проекту, щоб вона не була більшою, ніж буде виділено, тобто 100 тисяч гривень. Це своєрідна реформа співпраці людей і міської влади, переможці якої протягом 2017 року зможуть втілити в реальність свою задумку, створивши те, що необхідно для жителів мікрорайону.


Як зазначив член робочої групи Богдан Кицак, координаційна рада реалізовує інструмент, який в нашому місті створюється вперше. Не маючи ще досвіду в цьому питанні, за основу організатори беруть досвід різних міст. «Хочемо, щоб було хоча б 30 проектів, поданих на голосування, та загальна кількість підписів на них – 2400. Також хочеться, щоб суми на реалізацію даних проектів пізніше були більшими», - сподівається на гарні результати та активність бердичівлян Богдан Кицак.


Ще один член робочої групи Роман Тарасов вважає, що акцент потрібно ставити на роз’яснювальній роботі серед населення міста, щоб люди могли долучатися до цього виду роботи. А секретар робочої групи Юлія Лефтер поділилася приємною новиною, що, не оголосивши ще навіть старту, вони вже мають надіслані бердичівлянами чотири проектні пропозиції. Це будівництво дитячих майданчиків, проект для дітей з особливим потребами і навіть задумка створити пляж біля ставку в районі колишнього Цукрового заводу.


Прийом заявок ще проводиться, кінцевий термін – 31 січня. З 1 по 24 лютого проекти будуть опрацьовуватися, будуть враховуватися дотримання вимог та реальність впровадження даних проектів. В березні, з 1 по 15 число, містяни матимуть змогу віддати свій голос за той задум, який їм сподобався найбільше і який є, на їхню думку, найбільш потрібним. Стосовно місця голосування, то ще не вирішено, чи це буде міська рада, чи, як планувалося раніше, буде створено 6 пунктів для голосування по одному в кожному мікрорайоні міста. А вже 16 березня визначаться переможці, чиї проекти будуть реалізовані.


Отримати інформацію щодо правил участі в Громадському бюджеті, отримати пояснення та взяти для заповнення заявку бердичівляни можуть у кабінеті №12 міської ради. Організатори Бюджету участі в Бердичеві і всі члени робочої групи сподіваються на те, що містяни проявлять інтерес та придумають творчі, але водночас помірковані, ідеї, щодо покращення своїх мікрорайонів.

 

 MG 1599

 MG 1611

 MG 1602

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.