Понеділок, 3 Жовтня

На сесії Бердичівської районної ради розкривали карти щодо зарплати очільників та виступали проти премій для них

Питання грошей, а точніше виділення коштів на ту чи іншу сферу в районі, на сесії Бердичівської районної ради не викликає зазвичай бурхливої дискусії та протестів, як це буває у місті. Коли обговорюються пункти порядку денного щодо внесення змін до районного бюджету на 2016 рік, встановлення орендної платичи пільг певній категорії населення або ж виділення коштів на якийсь об’єкт, то за це без всяких проблем голосують депутати і сесія надовго навіть не затягується. Та коли звучить сума у розмірі 300 тисяч гривень для поліпшення соціально-побутових умов працівників апарату РДА і районної ради та піднімається на розгляд питання преміювання голови районної ради і його заступника, то шквал емоцій багато хто не стримує.


Саме така ситуація склалася тиждень тому на черговій сесії Бердичівської районної ради. Серед питань порядку денного чорним по білому були вказані і вищезазначена сума, і виплати керівнику райради та заступнику, хоча бюджетна комісія напередодні сесії рекомендувала виключити дане питання. Тим більше, що на цій же таки комісії самі керівники району Едуард Томашевський і Максим Самчик відмовлялися від фінансової допомоги.


Напевно, найбільш неочікуваними аргументами у суперечці, що виникла, стало оприлюднення на загал розмірів заробітних плат, що їх отримують очільники району, бо дехто навіть пошепки говорив, що це не є коректним. Депутат від «Опозиційного блоку» Людмила Колесник, почавши з Едуарда Томашевського, сипала коментарі, що його зарплата у сумі 14 тисяч гривень, куди входить і надбавка, і ранг, є достатньою, і було б наглістю брати ще гроші. Додала і те, що цьогоріч держслужбовцям виплати підвищили.


Розмова, що переросла у словесний батл, очевидці якого сиділи і чекали, хто-кого, набирала обертів, бо голова РДА спокійно почав давати відповіді на запитання та дорікати у відповідь і виступаючій, що, буцімто, вона теж не без гріха. Едуард Томашевський зазначив, що його заробітна плата не має відношення до грошей, що їх за свою роботу отримують всі працівники адміністрації. Кошти, які голови сільських рад допомогли виплатити працівникам відділів, ніяким боком не торкнулися апарату РДА, тому ті гроші, які нині обговорюються, будуть саме для них, а не особисто в кишеню очільнику. І раз вже зачепилося питання премій, то дорікнути стосовно них Едуард Томашевський вирішив і Людмилі Колесник, вказавши, що вона, будучи раніше заступником голови РДА, від грошей не відмовлялася, щоправда суми не вказував.


У свою чергу, дорікання посипалися і в сторону голови районної ради. Визнавши, що його дохід, звичайно, є меншим, ніж у колеги, депутат від «Опозиційного блоку» вказала, що і цього йому вдосталь вистачить, а кошти ці потрібні іншим людям.


Малися на увазі сільські вчителі, котрі за свою роботу отримують заробітні плати, що дорівнюють копійкам. Той вчитель, у якого наявний солідний стаж більше 20 років, має додаткові години, вислугу, не отримує гідної зарплати, аза престижність має лише 5%. Про тих вчителів, які працюють менше, не мають ще стажу великого та надбавок, взагалі жінці важко говорити, бо, за її словами, 1500 гривень – це сміх, а не оплата праці вчителя.


Підтримала дану думку і депутат районної ради СофвіяТомашевська, дорікнувши, що нині не час виносити на голосування питання преміювання керівників апарату районної ради, коли існує заборгованість по зарплаті вчителям та медикам і недооцінення фінансово їхньої праці.


Оскільки удар припав на голову районної ради, то Максим Самчик теж почав давати пояснення. Він зазначив, що проблеми з престижністю для вчителів найближчим часом мають бути вирішеними, бо надійде освітня субвенція, і доплата становитиме 20%. Крім того, було згадано і про те, що працівники районної ради теж мають низький рівень заробітної плати (1700 гривень). Стосовно коштів, які мають бути адресовані районній раді, то тут очільник зробив деякі розмежування. Від матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань він, як було вказано і раніше, відмовляється. А от що стосується преміювання за листопад та грудень 2016 року в розмірі 100% посадового окладу для голови Бердичівської районної ради і його заступника відповідно до Постанови Кабміну від 9 березня 2006 року №268, то Максим Самчик дав інше роз’яснення. Свою частину, яку в будь-якому випадку варто використати, щоб не повертати назад, він віддасть на благодійність. Під благодійністю мається на увазі перерахування певним закладам та фізичним особам, котрі з відповідними заявами зверталися до нього за фінансовою допомогою.


Тут то депутати, присутні на сесії, промовчали та проголосували «за», бо зрозуміло, що змінити кардинально нічого не вийде, а ті, хто звертався за допомогою, в принципі теж потребують грошей. Як би там не було, а напружену ситуацію все ж «розрулили», причому вийшло, як у приказці, «і вівці цілі, і вовки ситі»…

IMG 1630

IMG 1628

IMG 1644

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.