Четвер, 27 Січня

Чи бути об’єднаній районній територіальній громаді Бердичівського району? Відповідь редактору газети

Почесний громадянин Бердичівського району, член Гришковецької селищної ради Ю.Д. Михальчук Почесний громадянин Бердичівського району, член Гришковецької селищної ради Ю.Д. Михальчук

(Відповідь-лист редактору газети «РІО-Бердичів» на його бачення майбутнього Бердичівського району)


В серпні 1939 року Указом Верховної Ради УРСР був створений Бердичівський сільський район в складі Житомирської області.
Багата історія Бердичівського району, яку створили її мешканці.
Земля району виростила 5 Героїв Радянського Союзу, 5 Героїв Соціалістичної Праці, більше 2000 громадян були нагороджені орденами і медалями.
Район завжди займав високі місця у змаганні за виробництво с/г продукції.


В серпні 2009 р. район широко відзначив своє 70-річчя.
На святковому зібранні з цього приводу п’ятьом мешканцям району було присвоєно звання Почесний громадянин Бердичівського району і вперше прозвучав Гімн району, в якому є такі слова:
Бердичівський район – одна міцна родина,
Бердичівський район – хліб-сіль на рушнику,
Бердичівський район – це наша Батьківщина,
Бердичівський район – будь живий у віках!
Що поганого в цих словах?


Але пройшло не так багато років і в реалізації програми про децентралізацію стало питання про об’єднані територіальні громади зі збільшеними повноваженнями, фінансовими можливостями, але і більшою відповідальністю вибраного керівництва району перед об’єднаною громадою.
В 2015 р. з ініціативи попередньої влади селища була спроба об’єднати селище з Бердичевом.


На цю пропозицію міська рада відреагувала миттєво і прийняла рішення про готовність до такого об’єднання.
Такий підхід подій збурив селище. Почався збір підписів, яких зібрали більше тисячі. На зборах громади було чітко заявлено про відсутність бажання єднання з містом, натомість присутні ініціювали створення єдиної районної Гришковецької громади.
Листи із запрошеннями були направлені в усі сільські ради.


Разом з тим, інерційність районної ради депутатів призвела до того, що на деякий час все застопорилося. Думали всі, що може пронесе і якось воно буде по-старинці. Але не так то було. Створилась Семенівська територіальна громада, яка об’єднала 6 сільських рад з 30 сільських та селищної ради.
Сталоясно, що коли громади не об’єднаються протягом 2017 року, їх вже чекає «недобровільне об’єднання», яке пройде за вказівкою зверху.
Нещодавно на сесії Гришковецької селищної ради було прийнято рішення про обговорення в громаді ініціативи про створення районної об’єднаної територіальної громади.
Депутати, члени виконкому, активісти взялися за роботу.


В цій роботі активну участь взяв і я, член виконкому, бо мене зобов’язує звання Почесного громадянина Бердичівського району і моє життя з трудовим стажем більше 50 років, де я пройшов шлях від токаря в с. Мирославка до голови районної ради.
Мій стаж роботи в районі більший, ніж Ваш вік, який Ви прожили на цьому світі, і це не дає Вам право іронізувати з того, як доношу свою позицію своїм односельцям, яким, на жаль, Ви не є.


До речі, на зборах громади в Дмитрівській школі і Гришковецькій гімназії лунали різні думки, але при голосуванні «проти» чи «утримався» щодо ініціативи селищної ради до інших сільських рад про створення Гришковецької об’єднаної територіальної громади, ніхто не підняв руки, якщо не рахувати Вас, не жителя смт. Гришківці.
Цю ініціативу було підтримано і головами сільських рад Слободищ, Скраглівки, Райгородка, Бистрика, про що Ви забули згадати в своїй статті.
Що стосується лобізму, в якому Ви звинувачуєте всіх тих, хто виступив за об’єднану громаду, то особисто у мене інтересів щодо посади в новій громаді немає, зважаючи на мій далеко не юний вік.


А от Ваша позиція явно виражає приєднання Гришківець до м. Бердичева або створення малої об’єднаної недієздатної громади з подальшим злиттям з м.Бердичевом.
І все було б нічого. Але ми не віримо в добрих дядь з керівництва Бердичева, відношення яких до району видно по скиду неочищених стічних вод в русло річки Гнилоп’ять, від чого потерпають жителі сіл Скраглівка, Райки, Швайківка і Слободище.
В Бердичеві багато і своїх проблем. Нехай вони вирішують свої, а ми свої.
Нашим великим багатством є земля і люди, на якій вони живуть і працюють.


І я впевнений, що об’єднання, яке Ви називаєте політико-адміністративним серіалом, пане Доманський, прийде до логічного завершення. І у жителів району вистачить глузду сказати «ТАК» об’єднаній Гришковецькій територіальній громаді.


Почесний громадянин Бердичівського району, член Гришковецької селищної ради Ю.Д. Михальчук

 

Відео

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.