Суддівська система Бердичівщини – колапс наближається — РІО Бердичів

Неділя, 24 Червня

Суддівська система Бердичівщини – колапс наближається

Минулої п’ятниці в Бердичівському міськрайонному суді знову мала слухатись справа так званих «бердичівських терористів» Дмитра Васильця і Євгена Тімоніна, які влітку 2014 року їздили до Донецька допомагати налагоджувати «Новоросія ТБ» (за версією обвинувачення). Але судове слухання знову було відкладене. Бо знову зламалась машина, яка перевозить обвинувачених з Житомирського СІЗО.

 

 

Через перенесене засідання у голови Бердичівського суду з’явилось кілька вільних хвилин для короткого інтерв’ю для газети.  В архіві своєї газети ми знайшли попереднє подібне інтерв’ю, яке Геннадій Михайлович Заїка давав у грудні 2011 року. На жаль, як тоді, так і зараз головною проблемою роботи нашого суду є гостра нехватка суддів.

В проміжку між цими публікаціями були часи, коли в штаті Бердичівського суду були заповнені всі дванадцять вакансій, але так тривало не більше, як півроку. В 2010 році була прийнята більш жорстка, а тому й досить тривала (більше року) процедура призначення судді на посаду. Тоді ж в Бердичеві пішли у відставку колишня голова суду та ще один суддя, а кілька судде перейшли на роботу в інші (вищі) судові структури.

В 2012 році колектив суду таки поповнився новими молодими суддями. Хуторна Інна, Володимир Корбут, Денис Щербак та Олександр Дубцов істотно допомогли знизити навантаження та прискорити розгляд судових справ всіх категорій. Але так тривало недовго. Невдовзі знову суддів стало менше, а в цьому році наступає повний колапс. Адже, крім того, що кілька суддів пішли у відставку, в тих суддів, що почали працювати в 2012 році зараз закінчився, або зовсім скоро закінчується п’ятирічний термін повноважень, після якого вони не мають права судити.

Саме тому, хоча зараз у штаті вісім суддів, але у трьох вже закінчились повноваження, а у двох це станеться в найближчі місяці, і залишиться всього три судді, які, буває, і хворіють, та й у відпустку піти захочуть.

На підтвердження своїх слів Геннадій Михайлович показав гори справ, якими заставлені пів його кабінету, що перейшли до нього від інших суддів. Немає часу, щоб їх просто перерахувати, не те, щоб детально розглянути і вивчити.

В зв’язку з цим особливо гостро постає проблема формування колегій з трьох суддів, яким за законом потрібно розглядати особливо важкі злочини. Адже, до колегій не можна включати суддю, який давав санкцію на арешт чи виконував інші процесуальні дії. Саме тому, зараз у всій Житомирській області є лише два чи три суди, які можуть сформувати суддівські колегії, і наш суд поки що один з них. Тому з інших районів на нас пересилають ще й такі справи, що ще більш завантажує і без того зайнятих суддів. Раніше, такі справи розглядались лише в Житомирі, де і колегію легше сформувати, і обвинувачених з єдиного в області СІЗО доставляти ближче.

Не додають якості роботи суду і постійні поломки конвойного автомобіля, яким зараз доставляють обвинувачених.  У віданні Бердичівського відділу поліції є три таких автомобіля (крім Бердичева ще в Чуднові і в Андрушівці), то може хоча б з трьох можна було б зробити одного справного.  Є проблема і з примусовими приводами свідків чи навіть обвинувачених, які знаходяться під домашнім арештом чи під підпискою, які просто нікому виконувати, бо в поліції теж серйозний некомплект кадрів, нестача автомобілів та пального.  Через це справи теж дуже часто значно розтягуються у часі.

Підводячи підсумок своїй короткій розповіді голова Бердичівського суду зазначив, що на жаль, не видно й близько зацікавленості ні у народних депутатів, які ведуть свої політичні ігри, чи просто вирішують власні справи, ні у вищих судових органів, реформа яких може тривати вічно, у тому, щоб дійти до інтересів рядового судді чи пересічного громадянина, який шукає в суді захисту чи порятунку. І коли я зацікавленість з’явиться – невідомо. 

А поки що, судді, у яких закінчились повноваження отримують свою зарплату (хоча і трохи меншу, ніж ті, які ведуть провадження), приходять на роботу, ведуть якісь паперові чи статистичні справи, з якими могли б справитись і їх помічники, і скільки це триватиме теж невідомо.

sud1

sud2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

chips den mista

Kramnicya

  • zahid bud
  • zahid bud1

nibulon1

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • Omaks Centr800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.