Харчування та перевезення дітей Бердичівського району під загрозою — РІО Бердичів

Четвер, 21 Червня

Харчування та перевезення дітей Бердичівського району під загрозою

Коли про таку суму говорити на сесії міської ради в Бердичеві, то дане питання може викликати скандал лише в плані того, на що вони будуть адресовані. Адже місто має чималі надходження в бюджет, з яких, у разі проблем, виділити вищезазначену суму не буде настільки критичним. Для районної ради це є солідними коштами, ними просто так не порозкидаєшся і їх доведеться забрати в однієї зі сфер району, яка і є винуватцем біди у розмірі більш ніж 750 тисяч гривень. В даному випадку мова йде про відділ освіти, який влетів у чималу копійчину через програну судову справу.

Майже годину депутати та працівники районної ради, сільські голови, керівництво району і всі ті, хто у п’ятницю був на сесії, намагалися зрозуміти, як відділ освіти міг допустити появу такого боргу, хто у цьому винен і кого наказувати. Адже на даний момент розрахункові рахунки районного відділу освіти заблоковані і немає можливості його повноцінного функціонування. Варіантом виходу із ситуації є покриття боргу за рахунок асигнувань, передбачених бюджетом, аби рахунки розблокувати.


Звідки виник такий великий борг і які причини його появи, враховуючи те, що основною сумою боргу є 409 тис. грн., а решта – інфляційні витрати, звітувала перший заступник голови РДА Тетяна Наумчук.


Події беруть свій початок з 2012 року, коли науково-виробнича фірма «Промсервісдіагностика» міста Києва подала звіт про проведення технічного обстеження будівельної конструкції та інженерних мереж об’єкту Бистрицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. У звіті було наголошено на непридатності навчального закладу до експлуатації. У вересні 2012 року було підписано договір між відділом освіти Бердичівської РДА (начальником відділу освіти тоді була Неля Онищук) та приватним підприємством «Торгімпекс» про закупівлю робіт за державні кошти «Реконструкція будівлі ЗОШ І-ІІІ ступеня на 144 місця, село Бистрик Бердичівського району, перша черга». Ціна договору становила майже 9,5 млн. грн. У 2012 році ціна робіт в межах бюджетних асигнувань становила 2 млн. 109 тис. грн. Коли розпочалися вищевказані роботи у вересні цього ж року, ПП «Торгімпекс» отримало попередню оплату згідно договору у розмірі 632 тис. 970 грн. Протягом 30 днів вони мали подати акт-звіт про виконання, але зробили це не своєчасно, аж у грудні місяці. Згідно укладеного договору підприємство виконало роботу першої черги будівництва.  Відділу освіти для прийняття та оплати замовлення було надано акти, що підтверджено довідками. Разом сума оплати склала 1 млн. 118 тис. грн., з яких було проплачено709 тис. грн., а решту 409 тис. грн. відділ освіти оплатити не зміг у зв’язку з виявленням значних суперечності щодо найменування показників вартості будівельних робіт, які різнилися з даними, наведеними у кошторисі та в тендерній документації.


Три роки все залягло на дно і про гроші ніхто не говорив, аж ось восени 2015 року приватне підприємство подало позов до Житомирського суду щодо несплачених коштів за роботу. Інтереси району у суді відповідно до доручення тодішнього керівника відділу освіти представляла Неля Онищук. Судові засідання затягувалися і переносилися кілька разів, представник від відділу освіти начебто справлялася самостійно, без допомоги юристів. Незалежним інститутом судових експертиз міста Києва була проведена будівельно-технічна експертиза і аж в листопаді 2016 року Житомирський господарський суд прийняв рішення частково задовольнити позов на користь підприємства, що виконувало роботи, на суму у 143 тис. грн. Та для підприємства цієї суми було мало і воно подало апеляцію до Рівненського апеляційного суду, який через місяць задовольнив позов та прийняв рішення стягнути з відділу освіти 754 тис. 102 грн. на користь ПП.


Цікавим виявився той факт, що дану ситуацію можна було б не допустити, якби представник відділу освіти під час прийняття основного рішення була у суді. Неля Онищук же, спираючись на проблеми зі здоров’ям, на засіданні не з’явилася. Більше того, на розгляд суду не було подано жодного документу від відділу освіти, щоб розглядати цю ситуацію двосторонньо. Не подавалися і апеляційні скарги, ні вперше, ні повторно. Одним словом, працівник з Бердичівського району не доклала жодних зусиль, щоб хоч якось вирішити цю проблему, та не звернулася навіть за допомогою. Як пояснення, звучала фраза про неможливість сплатити судовий збір, але у тому році фінансування освіти було забезпечене повністю, кошти всі все одно відділ освіти не витратив, тому вони повернулися назад до бюджету.


На сесії районної ради у п’ятницю після почутого реакції депутатів та присутніх у залі були різні. Одні мовчали, бо не знали, що сказати. Інші ж були розлючені, що район допустив появу такого боргу і що зараз з бюджету доведеться виділяти таку суму. Сам голова районної ради Максим Самчик наголошував на тому, аби покарати дисциплінарно Тетяну Наумчук, яка під час судів виконувала обов’язки начальника відділу освіти і не змогла запобігти появі такого боргу. Та у голосуванні за покарання не вистачило необхідної кількості депутатських голосів. Та й це нічого не змінить, бо кошти прийдеться сплатити і стягуватимуться вони з відділу освіти, що, в свою чергу, може вплинути на видатки у сфері освіти району. А це, хвилиночку, харчування та перевезення транспортом учнів шкіл району та фінансування навчальних закладів.


В шоці від того, що відбувається, і начальник управління фінансів РДА Тетяна Войцехівська, яка зазначила що це нераціональне використання коштів з бюджету: «Ми єдиний район, що платить інфляцію (менше половини боргу), яку бюджетні установи не мають платити. Відділ освіти і посадові особи не працювали в цьому напрямку. Якби в апеляційному суді хтось представляв інтереси відділу освіти, то даного боргу не було б».


Після численних і бурхливих обговорень, після того, як депутати не підтримали рішення покарати виконуючу тоді обов’язки начальника відділу освіти Тетяну Наумчук і нинішнього керівника Оксану Деліу, було прийняте рішення взяти до відома дану ситуацію та провести розслідування. До речі, з відділу освіти вже списали майже 13,5 тис. грн., але в порівняні з 754 тисячами – це крапля в морі.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

chips den mista

Kramnicya

  • zahid bud
  • zahid bud1

nibulon1

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • Omaks Centr800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.