Понеділок, 2 Жовтня

Депутати Бердичівського району хочуть зберегти землі, а міські за мораторій не проголосували

На сесіях як в районній, так і міській раді депутати переймалися питанням сільськогосподарських земель. Для Бердичівського району, де селяни мають землю, на якій працюють мало не змалку і яка їх годує, це питання є надважливим. Щодо міста, то тут, напевно, спрацьовує той факт, що у деяких в селах знаходиться батьківщина, у деяких батьки та рідні там живуть, а деякі просто розуміють, що землі у селян забирати не можна.

Справа в тому, що 17 лютого народні депутати України внесли подання до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційним мораторій на продаж сільськогосподарських земель, який під спільним тиском селян був пролонгований Верховною Радою на 2017 рік. Всупереч мораторію в Верховній Раді зареєстровано законопроект про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується торгувати землею вже з 1 липня цього року.


У якості протесту депутати районної ради винесли на сесію проект рішення «Про звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України», в якому містилося звернення не допустити скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Апелюючи у своєму зверненні до того, що родючі чорноземи будуть скуплені за безцінь і скуповуватимуть їх у вигляді паїв великі агрохолдинги та корпорації, районні депутати зазначили, що фермери і селяни будуть поставлені в жорсткі умови. Тобто їм доведеться за безцінь продати свої паї і працювати потім на когось на цих же землях, щоб було за що жити, або їхати за кордон на заробітки. Як наслідок, вбачають посадовці Бердичівського району, це призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які є основою аграрної політики, масового зростання безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл і селищ.


У своєму зверненні депутати Бердичівської районної ради настійно вимагають вжити всіх необхідних заходів для недопущення скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, не допустити створення механізму торгівлі землею, продовжити мораторій на сількогогосподаські землі на 10 років та повернути спецрежим з ПДВ для сільгоспвиробників.


На сесії районної ради дане рішення завдяки злагодженій і спрацьованій роботі комісій, які детально розглянули та обговорили це питання, було підтримане депутатами і вони проголосували «за» без будь-яких суперечок та скандалів. Чого не можна сказати про місто, бо на сесії міської ради точилися і суперечки, і скандали, і навіть перехід на особистості. Дане питання представники політичних сил міста представили на розгляд у вигляді депутатського запиту, на що міський голова пояснював, що це не так робиться, що це потрібно оформити згідно законодавству і т.д. Звучали і пояснення стосовно того, що це питання не розглядалося на комісіях, його не обговорювали і варто цю процедуру провести правильно. На це депутати «закидували» міському голові звинувачення у байдужості до людських проблем, до важкої праці селян та іншого. В результаті депутати міської ради не проголосували за даний запит так, як це, в свою чергу, без проблем зробили депутати районної ради, виклавши все у проект рішення.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Офіційна інформація

У справі про вісьмох загиблих через отруєння чадним газом у Бердичеві суд змінив порядок дослідження доказів

У справі про вісьмох загиблих через отруєння чадним газом у Бердичеві суд змінив порядок дослідження доказів

28 вересня 2023

28-го вересня 2023-го року у Бердичівському міськрайонному суді відбулося судове засідання у справі по обвинуваченню колишньої директорки ВЖРЕП та майстрині- профілактика цього ж підприємства у порушенні правил...

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.