На зустрічі з Президентом Бердичівщину представляли Мазур, Томашевський та Семенюк — РІО Бердичів

П'ятниця, 27 Квітня

На зустрічі з Президентом Бердичівщину представляли Мазур, Томашевський та Семенюк

23 бер. 2017 Олександр Доманський

В понеділок, 20 березня, в Києві відбулось засідання ради регіонального розвитку, на яке з усієї України зібрались міські голови, голови обласних та районних державних адміністрацій, а також керівники новостворених об’єднаних громад. Всіх цих посадовців виявилось так багато, що жоден з існуючих залів столиці не підійшов для організаторів заходу, тому його провели там, де незабаром відбудеться конкурс «Євробачення», - у виставковому центрі на лівому березі Дніпра.


Саме тому ця зустріч була більш схожа не на типову совково-радянську нараду з президією за довгим столом та трибуною, а на якийсь європейський форум чи партійний з’їзд, над яким добре потрудились продюсери та інженери якогось ток-шоу. Картинка на фото та відео виглядає просто чудово. Але, незважаючи на гарно підготовлену картинку, у ЗМІ після цієї наради з’явилось не дуже багато інформаційних матеріалів, в основному короткі повідомлення про те, що захід відбувся, і все.


Трохи більше подробиць розповів нам безпосередній учасник заходу, голова Бердичівської районної державної адміністрації Євген Едуардович Томашевський. Він сказав, що виступи Президента і Прем’єра були не дуже довгими, і це дало надію, що «рядових» учасників зустрічі можновладці теж встигнуть почути.


Також на раді виступили міністр освіти Лілія Гриневич, яка акцентувала увагу на тому, що в сільських школах учні отримують гіршу підготовку, про що свідчать результати ЗНО, і, відповідно, з оптимізацією освітньої мережі не можна затягувати. Опорні школи повинні стати основними у якісній освіті сільських дітей.


«Люди, що промовляють гасло «немає школи – немає села», втрачають з поля зору найголовніше: школа існує заради дитини, а не дитина існує для того, щоб стояла будівля школи чи оплачувалися години вчителя. Школа потрібна для того, аби наші діти отримували якісну освіту, яка стане для них квитком у майбутнє. І тому наша мета – створити таку інфраструктуру закладів, щоб ми могли підвести до якісної, добре обладнаної школи, в якій є хороші вчителі, кожного українського школяра», – зазначила Лілія Гриневич.


До виступаючої згодом міністра охорони здоров’я Уляни Супрун у присутніх виникло чимало питань стосовно закупівлі лікарських засобів, адже говорили про це дуже багато, а ліків як не було на місцях, так і не має. Обласні керівники говорили, що якщо міністерство не може закупити ліки, нехай дасть на місця гроші і вони самі все закуплять.

 

У виступі нашого земляка Геннадія Зубка все було суперчудово – децентралізація «крокує семимильними кроками…», а енергоефективність зможе вирішити чи не всі проблеми країни.
Але найбільше запам’ятався і сподобався короткий виступ голови Чернігівської ОДА, який звернувся до Президента і Прем’єра зі словами: «Ось Ви забрали у прокуратури функцію нагляду, щоб зменшити тиск на бізнес, а знаєте, на кого вона тепер направила той тиск? На місцеве самоврядування. Тисячі запитів і листів відволікають всі ланки самоврядування від нагальних справ. Займіть прокурорів чимось, щоб вони нам не заважали…».


До речі, в Бердичівському районі прокуратура теж пише десятки листів і запитів, а зараз, наприклад, хоче розірвати договори оренди землі з багатьма фермерами, яким свого часу надали ділянки без експертної оцінки, хоча раніше законом таке дозволялось (подробиці про це в наступних публікаціях – ред.).


А в цілому враження від загальноукраїнського заходу залишилось цілком позитивним. Насамперед від спілкування з колегами з інших регіонів, адже проблеми часто у всіх подібні, а ось вирішують їх по-різному, тому іноді гарний досвід може дуже знадобитися в роботі.

P.S. Євген Томашевський повідомив також, що напередодні Житомирський апеляційний суд прийняв рішення про незаконність рішення районної ради щодо недовіри голові РДА…

0b7070680968

otg1 1000 490 4 w

1490008498 9775

1490008405 7360

1490008435 1854

Відео

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

  • zahid bud
  • baner teatr 30

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • DitSvit1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.