На Бердичівщині провели в останній путь захисника України — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

На Бердичівщині провели в останній путь захисника України

В середу в селі Райгородок Бердичівського району поховали загиблого напередодні на східній війні Козарука Петра Михайловича. До простої української хати на одній з центральних вулиць села зійшлись цього дня всі мешканці Райгородка, приїхало багато бердичівлян, в тому числі і керівники Бердичівського району, волонтери, воїни АТО, бойові побратими загиблого, щоб віддати останню шану та провести в останню путь земляка.


Народився Петро Михайлович в Коломийському районі на Івано-Франківщині, там же навчався, звідти ж призивався в 1995 році на військову службу, після завершення якої оженився та мав двох діточок. Але доля склалась так, що в 2003 році він разом з іншими робітниками із Західної України потрапив в Райгородок, де й залишився, покохавши тутешню Ларису.
Навесні 2015 року, у четверту хвилю мобілізації, Петро Козарук знову одягає військову форму та разом з 57-ю бригадою потрапляє в зону АТО. Бійці з його колишнього підрозділу теж приїхали на похорон друга і розповіли журналістам, яким він був воїном. Ніколи не падав духом, а навпаки своїм веселим характером підбадьорював тих, хто сумував. Був майстром на всі руки та ще й неперевершеним кухарем.


Звільнився військовий через 14 місяців і повернувся в Райгородок, але всидіти дома вже не міг. Тому й уклав річний контракт зі Збройними Силами, та ще й просився не в свою 57 бригаду, яку на той час відвели з передової, а в 72-у, ту, яка стоїть в найгарячіших точках АТО. Цього разу дружина Лариса самого його вже не відпустила, а теж уклала контракт і стала військовою медсестрою та служила в сусідній з чоловіком батареї санінструктором.


Заступник командира батареї, який приїхав провести в останню путь свого підлеглого, розказав односельцям загиблого про останній бій Петра Козарука, який стався в неділю, 26 березня. О 16:30 відбулась остання телефонна розмова, в якій командир зенітної установки ЗУ-22 на базі ГАЗ-66 (саме таку військову посаду займав Петро Козарук) доповів, що висувається на передову для знищення ворожого безпілотника, який наводив артилерію ворога на українські позиції. А через кілька годин зв’язок з екіпажем установки перервався.
Згодом в даних радіоперехвату бойовиків прочитали, що їх обстрілюють з зенітної установки, є 200-ті і 300-ті, у відповідь просять артилерійське підкріплення. А ще згодом дізнались, що ворожа 120-мм міна потрапила прямо в бліндаж, до якого за командою командира заховався розрахунок зенітки. Троє бійців загинули миттєво, а четвертий військовий, який затримався біля установки, щоб щось полагодити чи закріпити, на вході в бункер отримав ударну хвилю, якою його відкинуло на метрів п’ять від бліндажу та контузило, але зберегло життя. Петро Козарук прийняв свій останній бій в 40 років, а його побратими - у 31 і 22… Їх теж ховали в середу у рідних містах і селах.


На траурному мітингу виступили сільський голова Райгородка Максим Капустинський, голова Бердичівської РДА Євген Томашевський та заступник командира батареї загиблого військового, а під звуки військового салюту труну з полеглим в бою Захисником України опустили в могилу…

Ray3

Ray4

Ray5

Ray6

Ray7

Ray8

Ray9

Відео

Відео: 24 Телеканал
Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.