«В Бердичеві буде порядок», - заявила очільниця поліції Ольга Зінченко — РІО Бердичів

Неділя, 31 Трв

  • Бердичівський Базар

«В Бердичеві буде порядок», - заявила очільниця поліції Ольга Зінченко

Таку репліку та ще пару схожих на цю начальниця Бердичівського відділу поліції Ольга Зінченко не раз повторила, виступаючи перед депутатами та громадою міста на позачерговій сесії міської ради у вівторок, 28 березня. Такий виступ став необхідним через велику кількість кримінальних злочинів, що відбуваються у місті, включаючи останні скандальні події, що трапилися нещодавно. Мова йде про напад на магазини «Жменя», пошкодження автомобіля директора ТОВ «Нове Тисячоліття» Олександра Нехворовського та побиття бердичівського журналіста Валерія Шелепи. Стурбовані кримінальною ситуацією, що підняла на ноги чи не все місто, депутати і вимагали в терміновому порядку скликати позачергову сесію міської ради, на якій очільниця поліції мала б прозвітувати про стан справ у Бердичеві.


А Ользі Зінченко, котра не так давно прийняла на себе почесну місію керувати нашими правоохоронними органами, було що розповісти депутатам та громаді, що відповісти та за що відзвітувати стосовно виконаної роботи. Жінка зазначила, що з 2015 року було ліквідовано міський відділ міліції та створено міський відділ поліції в Житомирській області з розширенням території обслуговування на Андрушівський, Ружинський, Любарський та Чуднівський райвідділи. Знизилася чисельність особового складу зі 167 людей до 120. Незважаючи на деякі недопрацювання, минулого року, за словами Ольги Зінченко, було розкрито 5 особливо тяжких умисних убивств та 6 тяжких тілесних злочинів, котрі спричинили смерть. Ці злочини розкриті, а винуватці відбувають покарання. Що ж до крадіжок, то з цим приходиться трішки важче, але в 2016 році бердичівська поліція все ж посіла 2 місце в області за показниками розкриття злочинів. Крім того правоохоронці ще й охороняють та здійснюють конвоювання в Бердичівському і Житомирському судах.


Очільниця поліції стурбована ситуацією стосовно продажу спиртних напоїв в місті після 22-ї години, тоді як в інших містах цього не роблять. У нас в більшості випадків злочини трапляються після 23-ї години в місцях продажу алкоголю, на дискотеках, де збирається молодь. Занепокоєння є стосовно продажу спиртного неповнолітнім особам, на що варто звернути увагу.


В планах поліції, незважаючи на чисельність у 120 осіб, здійснювати відпрацювання міста і району, що відбуватиметься дуже часто. Для цього будуть задіяні сили Житомирського ГУНП, спецпідрозділу «Корд» та Нацгвардії. «Так, у нас скоротили посади патрульно-постової служби, але я впевнена, що Бердичів буде жити спокійно. Нікому не вдасться розхитати ситуацію в місті», - запевнила Ольга Зінченко. Також вона додала, що критикувати, сидячи на дивані, мовляв, поліція не справляється з обов’язками, можуть всі, але варто і самим щось робити, хоча б звертатися до правоохоронців, допомагати створювати спокій в Бердичеві. Жінка ще раз нагадала про поширені випадки шахрайства з мобільними телефонами та банківськими картками, вказуючи, що рідним і близьким людям варто розповідати та роз’яснювати, що це шахрайство. Поліція в даному випадку не може за всіма вслідкувати, хоч і зверталася із застереженнями вже не раз. «Я не допущу в місті свавілля. Як людина, що 2 роки була в АТО, і я цим не хвалюсь, я маю кодекс честі і моралі. Там хлопці воюють і сподіваються, що завдяки мені та вам в тому числі всі будуть жити в спокійному Бердичеві. Я прийшла, щоб тут був порядок», - чітко і впевнено заявила начальниця поліції.


Окрім того вона наголосила, що двері її кабінету завжди відчинені для людей, правоохоронці працюють цілодобово і патрулюють вночі, а люди повинні підтримувати, допомагати та співпрацювати з поліцією, щоб робити місто кращим, а не сидіти на диванах і дивитися, як спрацює нова поліція. Також було заявлено, що обшуки проводяться і будуть проводитись, а зброю і надалі вилучатимуть.


Депутати після звіту задавали питання та обіцяли допомагати і співпрацювати, а також поцікавилися про стан забезпечення особового складу формами, транспортом та пальним. Ольга Зінченко, яка притримала цю розмову на кінець свого виступу, зазначила, що тут справи не зовсім радісні. Поліція сподівається, що Міністерство виділить все необхідне, але того транспорту, який є, а це 4 патрульні автомобілі груп швидкого реагування, не вистачає, тому потрібні автомобілі, потрібен бензин, бо від цього залежить все. Але очільниця Бердичівського відділу поліції просить по можливості міську раду створити програму, яка могла б реалізувати допомогу в транспорті та пальному. На це міський голова Василь Мазур зазначив, що така програма є, потрібно лише за поданням начальниці поліції внести певні зміни до неї. Щодо кадрів то нині в Ольги Зінченко, на відмінну від періоду, коли вони тільки-но приступила до своїх обов’язків, вже є заступники. Всі вони молоді, енергійні, прагнуть до змін на краще і хочуть, щоб у місті було спокійно. Керівник поліції впевнена, що спільними зусиллями і не без допомоги містян, котрим не байдужий Бердичів, їм вдасться поліпшити ситуацію в місті та навести порядок.

IMG 8584

IMG 8585

IMG 8647

IMG 8678

IMG 8656

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.