Бердичів 2016 - море цифр та іншої цікавої інформації — РІО Бердичів

П'ятниця, 27 Квітня

Бердичів 2016 - море цифр та іншої цікавої інформації

Інформація про підсумки виконання програми

економічного і соціального розвитку міста за 2016 рік

 

 

Асенизатор

             За 2016 рік загальний обсяг бюджету міста Бердичева за доходами склав 599,4 млн. грн., чим забезпечено перевиконання уточнених планових показників на 2,5%. Порівняно з 2015 роком надходження зросли на 174,4 млн. грн. або у 1,4 рази.

          Власних і закріплених доходів надійшло на суму 193,4 млн. грн., що на 61,9 млн. грн. більше ніж за 2015 року.

          Базова дотація в сумі 3,0 млн.грн. та стабілізаційна дотація в сумі 4,6 млн.грн. надійшли в повному обсязі.

         Субвенцій з державного та обласного бюджетів до загального фонду міського бюджету надійшло на загальну суму 397,6 млн.грн., що становить 99,9% від запланованих показників.

         Домінуючу позицію у ресурсному забезпеченні бюджету міста продовжує займати податок на доходи фізичних осіб. У структурі доходів загального фонду міського бюджету 2016 року ПДФО займає 59%. Його обсяги склали 103,1 млн. грн., що на 55,7 % більше ніж у 2015 році.

          Виконання у 2016 році за видатками склало 594,4 млн. грн. (загальний фонд – 530,8 млн. грн., спеціальний фонд – 63,6 млн. грн.)

           У структурі видаткової частини загального фонду міського бюджету левову частку займають видатки, пов’язані з виплатою заробітної плати працівникам бюджетних установ та організацій. В сумарному вигляді це складає 188,1 млн.грн. або 73,2%  від обсягу бюджетних видатків загального фонду (без врахування трансфертів соціального спрямування).

У розрізі галузей найбільшу питому вагу складають видатки на:

- соціальний захист та соціальне забезпечення – 51,0 %;

- освіта                                                                  – 25,3 %;

- охорона здоров’я                                               – 12,5 %.

   За звітний період в повному обсязі було забезпечено потребу в коштах для проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які спожиті бюджетними установами міста. Своєчасно та в повному обсязі виплачена заробітна плата працівникам бюджетної сфери.

        

Промисловість

Промисловими підприємствами міста Бердичева, за статистичними даними, у 2016 році реалізовано споживачам продукції на суму 1720,2 млн. грн., або 14,4% більше відповідного періоду минулого року.

В місті збережено тенденцію переваги експорту над імпортом. У 2016 році експортувалось товарів на 40 % більше ніж ввозилось із-за кордону. На 9,3 % збільшився обсяг експорту товарів  і склав у 2016 р. 24,8 млн. дол. США. Імпорт товарів збільшився на 2,4 % та склав 17,7 млн. дол. США.

  Коефіцієнт покриття експортом імпорту збільшився на 7 % проти відповідного періоду минулого року і становить 1,40.

Впродовж звітного періоду промисловими підприємствами міста залучались кошти для модернізації, розширення існуючих виробництв та енергозберігаючих заходів, зокрема такими як ТОВ "Бердичівський пивоварний завод", ТОВ «Три ведмеді», ТОВ "Сончік", ТОВ «Шкірзавод «Велес», ТОВ «Бердичівпиво», ТОВ «Сейф Гласс Факторі» тощо.

Крім того, ТОВ «Бердичівський хлібозавод», ТОВ «Ревега»,  ТОВ «Сейф Гласс Факторі», ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес», ПрАТ «Дніпровуд», ТОВ «Інко-фуд Бердичів» та іншими, було впроваджено виготовлення нових видів продукції.

У поточному році відзначено ТОВ «Бердичівський хлібозавод»: за результатами програми Національного бізнес-рейтингу медаллю «Лідер галузі»; золоту медаль отримано ТОВ "Бердичівським пивоварним заводом"  за пиво «Бердичівське преміум», Гран-Прі Міжнародного професійного конкурсу пива, безалкогольних, слабоалкогольних напоїв, мінеральних вод за пиво «Бердичівське класичне».

Переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції «ТОП 100 кращих товарів України» стало ТОВ «Інко-фуд Бердичів».

Інвестиційна діяльність

Інвестиційна діяльність відіграє ключову роль у забезпеченні стійкого економічного зростання міста та підвищення конкурентоспроможності підприємств. На території міста Бердичева працює 27 підприємств із іноземним капіталом, що свідчать про значний економічний потенціал міста.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку міста, станом на 31 грудня 2016 збільшився на 6,3 %  та на кінець 2016 року склав 15,1 млн. дол. США. Найбільші обсяги іноземних інвестицій зосереджено в промисловості міста. Основним донором іноземних коштів залишається Кіпр     (5,8 млн. дол. США або 38,6 % іноземних інвестицій в економіку міста) та Велика Британія (3,4 млн. дол. США або 22,4 %).

Частина обсягу прямих іноземних інвестицій міста у структурі області займає друге місце після Житомира і становить 6,8% в порівнянні з іншими містами області.

Інвестиційна політика Бердичівської міської ради спрямована на створення привабливого інвестиційного клімату та розвитку інвестиційної діяльності в місті.

Так, у 2016 році у місті створено інвестиційний портал. Серед можливостей веб ресурсу можна відмітити: каталог інвестиційних пропозицій, перелік незадіяних приміщень, можливість подання інвестиційного запиту та розміщення інвестиційного тізеру. Ведеться  робота щодо його наповнення актуальною інформацією. Всі бажаючі мають можливість розмістити на порталі свою інформацію з пропозиціями, заповнивши форму у відповідному розділі.

З метою залучення інвестиційних ресурсів в економіку міста виконавчим комітетом проводиться робота щодо сприяння суб’єктам господарювання в налагодженні прямих бізнес-контактів з іноземними партнерами шляхом запрошення до участі у міжнародних форумах, виставках. Дана інформація оприлюднюється і оновлюється на офіційному порталі міста Бердичева в розділі «Економіка».

Слід зазначити, що місто приймає участь у міжнародних форумах (засіданнях). В рамках форумів (засідань) проводяться презентації інвестиційного та експортного потенціалу міста, двосторонні переговори з інвесторами щодо налагодження економічного співробітництва. Зокрема, 14 жовтня місто прийняло участь у міжнародному Польсько-Українському економічному форумі в м. Житомирі, де був представлений інвестиційний потенціал м. Бердичева та продукція експортно орієнтованих підприємств.

Підприємництво

Станом на 01 січня 2017 року на обліку в Бердичівській ОДПІ  перебуває близько чотирьох тисяч фізичних осіб-підприємців, з них, які обрали спрощену систему оподаткування – 2274 особи. Першу групу оподаткування обрало 663 підприємця, на другій – 1130  і на третій – 481 підприємець.  Порівняно з минулим роком кількість економічно активних підприємців суттєво не змінилась.

Протягом 2016 року зареєструвалось 290 фізичних осіб-підприємців та 101 юридична особа, скасували свою діяльність 709 підприємців та 13 юридичних осіб.

Найбільше скасовували свою діяльність у IV кварталі 2016 року, у зв’язку зі змінами у податковому законодавстві.

У 2016 році оборот роздрібної торгівлі підприємств, які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі (без урахування обороту фізичних осіб-підприємців) очікується в сумі 916 803 тис. грн. Темпи  росту у порівняних цінах складають 16,5%. За останніми статистичними даними (9 місяців 2016 року) товарооборот в порівняних цінах зріс порівняно з минулим періодом (9 місяців 2015 року) зріс на 10,4 % і склав 687 603 тис. грн., для порівняння:  по Житомирській області – спад на 3 %, по місту Житомиру – спад 2,9 %. 

Продовжувалась тенденція щодо розширення торгівельної мережі. За звітний період відкрито: 10 об’єктів торгівлі, корисною площею - 604 м2.

У 2016 році розпочали роботу 3 об’єкти ресторанного господарства.

 За погодженням із суб’єктами господарювання встановлено 84 режими роботи об’єктів торгівлі та ресторанного господарства та 5 режимів роботи об’єктів сфери послуг, в тому числі на 6-ть об’єктів торгівлі щодо встановлення цілодобового режиму роботи при реалізації алкогольних напоїв з рекомендаціями постійної комісії депутатської діяльності, законності, антикорупційної політики та правопорядку.

Впродовж звітного періоду розглянуто 208 звернень громадян та 6 суб’єктів господарювання з питань захисту прав споживачів. Більшість з яких було вирішено на користь споживача.

За 2016 рік сфера послуг у місті збільшилась на 4 об’єкти, такі як перукарня «Персона», боулінг-клуб, швейна майстерня та авто мийка.

Протягом 2016 року проведено 15 засідань робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення та 13 засідань робочої групи з питань забезпечення своєчасності сплати податків та зборів до міського бюджету. Щоквартально проводились засідання робочої групи з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення та міської комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат.

За результатами проведених засідань та співбесід легалізовано працю найманих працівників в кількості 152 осіб, з якими укладено трудові угоди, внаслідок чого додатково надійшло до міського бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 59,0 тис.грн.

Результатом активації роботи з ліквідації заборгованості зі сплати податків за 2016 рік погашено заборгованості до міського бюджету в сумі 3 159,2 тис.грн.

Разом з тим, слід наголосити, що протягом року було проведено також 13 засідань комітету з конкурсних торгів виконавчого комітету Бердичівської міської ради, 1 засідання тендерного комітету та 9 засідань робочої групи з питань закупівель товарів, робіт та послуг комунальними підприємствами та бюджетними організаціями.

Ринок праці

У 2016 році в Бердичівському міському центрі зайнятості було зареєстровано 4399 безробітних осіб, що на 25 % менше, ніж у відповідному періоді 2015 року.

Станом на 1 січня 2017 року залишаються  перебувати на обліку в центрі зайнятості 1423 особи зі статусом безробітного, що на 27,5 відсотків менше в порівнянні до 2015 року, з них  54 % становлять жінки, 40% молодь у віці до 35 років.  Отримують допомогу по безробіттю 1145 осіб, середній розмір допомоги по безробіттю 1822 грн.

У міському центрі зайнятості протягом 2016 року у наявності було 3732 вакансій від 568 роботодавців. За направленням служби зайнятості укомплектовано – 2667 вакансій. Рівень укомплектування вакансій складає 71,6%. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість роботодавців, які співпрацювали з центром зайнятості з питання підбору персоналу, збільшилась на 1,6 %.

Для допомоги підприємствам в укомплектуванні штату центр зайнятості організовує міні-ярмарки вакансій. Частина з яких проводиться безпосередньо на виробництві, шляхом екскурсії по підприємству. Всього протягом 2016 року за сприяння служби зайнятості роботу отримали 2727 осіб, в тому числі 993 особи, які мали статус безробітного. Пройшли професійне навчання 497 безробітних.

Працевлаштовано на новостворені робочі місця у 2016 році 26 осіб з умовою компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та відшкодовано роботодавцям 119 тис.грн.

Внаслідок проведеної роботи щодо орієнтації безробітних громадян на само зайнятість 7  безробітним одноразово виплачено допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності на загальну суму 90 тис.грн.

У 2016 році 435 осіб були залучені до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, що на 6,4 % більше, ніж у 2015 році.

На обліку перебувало 16 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб,  з них працевлаштовано – 2 особи. Станом на 01.01.2017 перебуває на обліку 6 безробітних даної категорії.

З числа демобілізованих учасників АТО на обліку перебувало 396 осіб, з них у звітному періоді звернулось 206 осіб. Працевлаштовано (у тому числі самостійно) 40 осіб, в тому числі 3 отримали одноразову виплату для зайняття підприємницькою діяльністю, 9 осіб направлено на навчання, 22 особи брали участь у роботах тимчасового характеру. Станом на 01.01.2017 року перебувають на обліку 159 осіб, з них 145 отримують допомогу по безробіттю. Середній розмір призначеної допомоги по безробіттю склав 3504 грн.

Кількість претендентів на 1 вакансію у 2016 році зменшилось на 2 особи і склало 6 осіб в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Будівельний комплекс

У звітному періоді розроблено проект Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Бердичеві. Проведення громадського обговорення та затвердження проекту Комплексної схеми міською радою заплановано у 2017 році.

Продовжувалась робота із залучення коштів інвесторів у розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста. У 2016 році укладено між виконавчим комітетом Бердичівської міської ради  та замовниками  будівництва 11 договорів та 2 додаткові угоди про пайову участь на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста на загальну суму 99,0 тис. грн.

У місті продовжувалось будівництво житла та об’єктів комерційного призначення. За 2016 рік видано 76 будівельних паспортів та 60 містобудівних умов та обмежень.

Станом на 01 січня 2017 року введено в експлуатацію житла загальною площею 9852,0  м2, що на 16,1 % або 1366,0 м2 більше ніж на 01 січня 2016 року.

Продовжується будівництво 60-ти квартирного житлового будинку по вул. Братів Міхеєвих, 2в та багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Шевченка, 20/1.

        Виконувалися роботи з реконструкції з надбудовою житлового будинку по вул. Житомирській, 45.

      У 2016 році проводились підготовчі роботи щодо передачі повноважень   Інспекцією держархбудконтроюУкраїни  відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету  Бердичівської міської ради.

Енергозбереження

Одним із пріоритетних напрямків було впровадження енергоефективних заходів та постійний енергоаудит існуючого стану використання ресурсів, плідна співпраця з міжнародними організаціями та налагодження зв’язків з міжнародними фінансовими донорами.

Таким чином у рамках співпраці з північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) завершено спільний проект «Реконструкція вуличного освітлення м. Бердичева». В рамках проекту замінено світильників майже 80% від загальної кількості. Виконання проекту дає змогу зменшити витрати на електроенергію понад 570 тис.грн. на рік, та зменшити викиди СО2.

Враховуючи досягнення позитивних результатів в ході реалізації даного проекту північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО розглядає проектні пропозиції щодо реконструкції ще 5 об’єктів КП «Бердичівтеплоенерго». В рамках проекту передбачено заміну електрообладнання

Успішне впровадження проекту дозволить щорічно заощадити понад 2,7 млн. грн., за рахунок зменшення споживання електроенергії.

Окупність проектів становить біля півтора року.

На виконання «Угоди мерів» та співпраці з Європейською комісією щодо впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку проведено Дні енергії в м.Бердичеві. В рамках заходу місцеві підприємства, які працюють у сфері енергозбереження і енергоощадності, мали змогу презентувати свою продукцію та провести просвітницьку роботу з мешканцями міста.

З метою забезпечення системного аналізу існуючого стану споживання енергоресурсів та визначення пріоритетів впровадження енергозберігаючих заходів закладами бюджетної сфери ведеться щоденний енерго - моніторинг.

Відповідно до підписаної Угоди про співпрацю з Регіональним екологічним центром проведено комплексний аналіз енергобезпеки міста. За результатом аналізу розроблено та затверджено План дій в галузі довкілля та енергетики, що дозволить додатково залучити міжнародні фінансові ресурси для вирішення екологічних проблем та впровадження енергоефективних заходів.

Проведено аналіз громадської думки, щодо аспектів енергозбереження в результаті якого виявлені пріоритетні напрямки роботи.

В рамках співпраці з РЕЦ на стадії впровадження пілотний проект по термомодернізації об’єкту на території ЦМЛ. Передбачені заходи дають змогу залучити міжнародні кошти в сумі 30 тис.євро.

До речі під час презентації проведеної роботи в рамках цієї співпраці частка енергоресурсів, які виробляються відновлювальними джерелами енергії в промисловому комплексі міста сягнула 56 %, що було відмічено міжнародними експертами з енергозбереження, як найкращий показник серед інших учасників проекту.

Земельні відносини

У 2016 році надійшло 1190 звернень від фізичних та юридичних осіб з питань земельних відносин. За результатами розгляду даних звернень Бердичівською міською радою прийнято 57 відповідних рішень з 812 земельних питань.

Крім того, також було прийнято рішення Бердичівської міської ради  щодо підготовки до продажу на земельних торгах права оренди на  5 земельних ділянок, та затверджено ціну продажу 3 орендованих земельних ділянок, які підлягають викупу.

За результатами розгляду звернень фізичних та юридичних осіб, комісією з розгляду земельних відносин та спорів було обстежено 179 земельних ділянок з виїздом на місце, про що  складено відповідні акти комісії.

На підставі рішень Бердичівської міської ради підготовлено 86 договорів оренди землі та договорів сервітутного землекористування, а також 183 додаткових угоди до таких договорів оренди землі та договорів сервітутного землекористування.

Підготовлено та зареєстровано 33 договори про встановлення обмежень (обтяжень) на земельні ділянки, які передаються у власність для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд.

За результатами проведеного розіграшу 116 учасникам АТО надано дозволи на виготовлення документації із землеустрою з метою оформлення права власності на земельні ділянки для будівництва та  обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд. Дане питання залишається актуальним, оскільки впродовж 2016 року надійшло 279 звернень від учасників АТО з даного приводу. Найближчим часом буде проведено розіграш 57 земельних ділянок для членів родин загиблих та поранених учасників АТО. Відділом містобудування та архітектури ведеться робота по розробці детальних планів забудови з метою виконання поставлених завдань. (Всього нараховується 837 звернень від учасників АТО на виділення земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд.) 

Комунальне майно

За 2016 рік опрацьовано  341 звернення з питань комунальної власності, які надійшли до виконавчого комітету. Направлено 442 листи суб’єктам господарювання, установам, організаціям, з яких 144 з питань претензійної роботи.

         За результатами розгляду цих звернень проведено комісійне обстеження 44 об'єктів комунальної власності та підготовлено 49 проектів рішень, з них: 13 рішень міської ради та 36 рішень виконавчого комітету з яких:

-         8 рішень щодо намірів передати в оренду 10 об'єктів комунальної власності;

-         13 рішень про передачу в оренду  18 об'єктів. 

-         15 рішень з інших питань комунальної власності (списання майна, передача майна, відмова від оренди, передача в суборенду).

         За звітний період підготовлено та проведено 11 конкурсів з відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки 14 об'єктів комунального майна (за адресами: вул.Білопільська, 129, Михайла Грушевського,5А, 20, Одеська40/1-6, 45, Торгова,4, Європейська, 3, 30,/2 Піонтковського,7-ж, Вінницька, 53, 44, Житомирська, 11/4, 43, Максима Залізняка,18/3).

         Також підготовлено та проведено 2 конкурси на право оренди комунального майна (приміщення магазину по вул.Новоіванівська,44, приміщення аптеки по вул.Одеська, 40/1-6).

         За звітний період:

- укладено 21 договір оренди на об’єкти комунальної власності;

- припинено 19 договорів оренди в т.ч. 2 договори за рішенням Господарського суду Житомирської області.

         У 2016 році надійшло коштів, з яких:

ü від оренди комунального майна:

- до міського бюджету у сумі 1 млн. 617 тис.137 грн., що на 9,1% більше ніж у 2015 році.

- сплачено ПДВ у сумі 286 тис.007 грн.;

ü від приватизації об’єкта комунальної власності - нежитлового приміщення по вул.Торгова,4 - 72 тис. 547 грн.

         Загальна сума коштів, яка надійшла до міського бюджету  від продажу майна комунальної власності у 2016 році складає  363 тис.613 грн.

         та сплачено ПДВ у сумі 121 тис. 402грн.

В поточному році нарешті було вирішено багаторічну проблему ліквідації заборгованості за кредитним договором, який був укладений між ПАТ "Дельта Банк" та МКВЖРЕП №3 у сумі 243 тис 415 грн. 35 коп. Решта коштів, отриманих від реалізації об’єктів іпотеки було направлено до міського бюджету в сумі 291тис.049 грн.

           

Житлово-комунальне господарство

У 2016 році, на виконання заходів реформування житлово – комунального господарства, продовжувалась проводитись робота по створенню ОСББ. Протягом року в місті створено 59 ОСББ в 79 багатоквартирних житлових будинках. Для порівняння – у 2015 році створено лише 5 ОСББ.

Таким чином, із житлового фонду, який нараховує 645 житлових багатоквартирних будинків, загальною площею 1073,600 тис.кв.м.,  в 175 будинках створено 150 ОСББ, що є альтернативним варіантом утримання та експлуатації житлового  фонду. Площа квартир в будинках, де, на даний час, вже створені ОСББ, становить 51,5 % від загальної площі усіх багатоквартирних будинків.

В 2016 році на капітальний ремонт житлового фонду виділено з міського бюджету 1198,6 тис.грн., в тому числі на підтримку новостворених ОСББ 569,1 тис.грн. За рахунок даних коштів проведені роботи по:

 • капітальному ремонту:

-         перекриття в житловому будинку по пл. Соборній, 5 (91,6 тис.грн.);

-         системи водовідведення житлового будинку по вул. Спартаківській, 45-а (37,3 тис.грн.);

-         ліфтів житлових будинків (119,5 тис.грн.);

-         м’яких покрівель житлових будинків ОСББ (232,0 тис.грн.);

-         внутрішньо будинкових мереж водопостачання житлових будинків ОСББ ( 174,9 тис.грн.);

-         теплових мереж житлового будинку ОСББ «Надія-52» (28,6 тис.грн.);

-         ліфтів житлових будинків ОСББ (133,6 тис.грн.);

 •    підведено мережі:

-         газо- та водопостачання, водовідведення, електропостачання житлового будинку по вул. Сергія Сідлецького, 3 (115,4 тис.грн.);

 • виготовлено:

-         технічне заключення щодо стану несучих конструкцій житлового будинку по пл. Соборній, 5 (25,0 тис.грн.);

-         кошторисну документацію на виконання капітального ремонту шиферної покрівлі житлового будинку по вул. Козацькій, 58 (22,6 тис.грн.);

-         технічну документацію на житлові будинки по вулицям Толстого, 20, Одеській, 49, 55-а, 57-а, 66-а (83,5 тис.грн.);

За рахунок Фонду охорони навколишнього природного середовища у 2016 році придбано 65 контейнерів для складування побутових відходів на загальну суму 128,7 тис.грн.

Придбано три дитячих майданчики загальною вартістю 125,9 тис.грн. за рахунок коштів обласного бюджету, які встановлено на території житлових будинків по вул. Миру, 3 та Миру, 5, вул. Білопільській, 71, вул. Вінницькій, 65.

Дорожнє  господарство

         Міська влада приділяє значну увагу розвитку та покращенню стану вулично-шляхової мережі міста та удосконаленню організації руху транспорту та пішоходів.

         Протягом 2016 року з міського бюджету       профінансовано 6247,1 тис.грн. на проведення робіт з капітального та поточного ремонтів і утримання вулиць міста, що на 14,7 % більше ніж у 2015 році. З них:

 • із бюджету розвитку міста профінансовано 3462,7 тис.грн., в т.ч. на:

-         капітальний ремонт вулиць Зоряної, Богдана Хмельницького, пров. Олександра Пителя та розпочато роботи по вул. Олександра Венгера;

-         капітальний ремонт тротуарів по вул. Червоній та вул. Семенівській;

-         виготовлення проектно-кошторисних документацій на капітальний ремонт вул. Л.Карастоянової, будівництво мереж зливової каналізації по вул. Вінницькій, будівництво системи зливової каналізації по ІІ пров. Варшавському,

-         проводиться державна експертиза проектно-кошторисної документації по реконструкції шляхопроводу над залізничною колією по вул. Житомирській;

 • із загального фонду міського бюджету профінансовано 2784,4 тис.грн., в т.ч. на:

-         поточний ремонт покриття вулиць і доріг міста, таких як: Шевченка, Толстого, Європейська, Вінницька, Житомирська, Богданівська, Героїв України, Садова, Сакко і Ванцетті, Руська, Сергія Ковтуна, Олега Реготуна, Білопільська, Івана Огієнка, Мучна, Ватутіна, П.Комуни, Раскової, Торгова та пров. Віталія Дульчика;

-         поточний ремонт тротуарів по вулицях Садова і Героїв України;

-         грейдерування та профілювання вулиць міста з частковою підсипкою занижених місць вул. Романа Абрамова, Юрія Панасюка, Олександра Ковальчука, Піщана, Романівська та провулків Олександра Ковальчука, Спартаківський, ІV пров. Семенівський.

Крім того, за рахунок коштів загального фонду міського бюджету міським комунальним підприємством «Бердичівкомунсервіс»:

- прогрейдеровано 48 вулиць та провулків міста площею 865,710 тис.м2, виконано:

-  поточний  (ямковий) ремонт покриття 54 вулиць міста площею 1489 м2,

- розчищено 1559 мп  зливових канав та 49 колодязі зливової каналізації,          -  відремонтовано 24 колодязів зливової каналізації,

-  виготовлено 32 решітки для зливової каналізації,

-  встановлено 24 мп лотків в зливову канаву,

-  реставровано 139  дорожніх знаків,

-  відремонтовано 121 секцію турнікету,

-  відремонтовано 270 пог.метрів колесовідбійника,

-  нанесено 3112,2 м2 дорожньої розмітки,

-  приварено 14 решіток  на  зливових  колодязях,

-  ліквідовано 16 стихійних  сміттєзвалищ,  площею 11875м2,  звідки

 вивезено  на  міське  сміттєзвалище  802 м3 сміття.

Водопровідно-каналізаційне господарства

На розвиток галузі водопровідно-каналізаційного господарства з міського бюджету в 2016 році  виділено 5401,4 тис.грн., що у 2,5 рази більше ніж у 2015 році (2048,7 тис.грн.).

За рахунок вказаних коштів виконані роботи по наступним об'єктам:

 • корегування документації на реконструкцію очисних споруд (господарсько-побутової каналізації у м. Бердичеві (І черга будівництва потужністю 12500м3/добу));
 • виконувались роботи по виходу фільтрувальної станції на проектну потужність (водопостачання, водовідведення та очисні споруди м. Бердичева - розширення до 12тис.м3 на добу. Будівництво першої черги другого та третього пускових комплексів) (570,7 тис.грн.);
 • завершено будівництво нової системи водовідведення побутових стоків мікрорайонів Меблевої фабрики та Рафінадного заводу, з міського бюджету профінансовано робіт на суму 2,371,111 грн.,  а саме:
 • (реконструкція напірного колектору КНС по вул. Піонтковського, 2-а в м. Бердичеві (співфінансування) на 1460,016 тис.грн.;
 • будівництво КНС мікрорайону ВАТ «Цукрорафінадний завод» в м. Бердичеві на 285,676 тис.грн.;
 • реконструкція самопливного колектору мікрорайону ВАТ «Цукрорафінадний  завод»  в м. Бердичеві на 245,306 тис.грн.;
 • будівництво напірного колектору мікрорайону ВАТ «Цукрорафінадний завод» в м. Бердичеві на 380,113 тис.грн.);
 • виконано капітальні роботи по перенесенню водопровідної мережі на зелену зону по вул. Б. Хмельницького;
 • завершено роботи з капітального ремонту дворової господарсько-побутової каналізації по вул. Богунській № 20,22;
 • проведено капітальний ремонт запірної арматури магістральних мереж по вул. Садовій;
 • реконструйовано систему водопостачання по вул. Львівська-Козацька;
 • проведено коригування проектної документації та перерахунок кошторисів на будівництво мереж побутової каналізації вулиць Лугова, 16 Липня, Молодіжної та мікрорайону «Корніловка»;
 • виготовлені проектно-кошторисні документації на:

-         капітальний ремонт трьох підвищувальних насосних станцій по вул. Олександра Пителя, 8-а, Житомирській, 55 та Зоряній;

-         реконструкцію насосної станції ІІІ підйому по вул. Червоній, 16;

-         будівництво мережі водопостачання по вул. Олега Реготуна;

-         капітальний ремонт артезіанської свердловини № 2 по вул. Варшавській,9а та свердловин № 29, 30, 31 південного водозабору в с. Бистрик Бердичівського району;

-         будівництво мережі дворової централізованої каналізації житлових будинків по вул. Михайла Грушевського, 36, 38;

-         будівництво мережі водовідведення по вул. Робітничій;

-         будівництво насосної станції перекачки стічних вод на зливовому колекторі мережі поверхневого водовідведення по вул. Староміській (на території ГКНС);

-         капітальний ремонт ділянки водопроводу мікрорайону ВАТ «Цукрорафінадний завод»;

 • а також з міського бюджету виділено кошти на придбання  обладнання та основних засобів на суму 264,0 тис.грн. для забезпечення діяльності МКП «Бердичівводоканал» та надано фінансову підтримку на безповоротній основі для погашення кредиторської заборгованості по заробітній платі в сумі 1,0 млн.грн.

Крім  того, у 2016 році надійшла субвенція  з  державного  бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку в сумі 2700,0 тис.грн.,  яка  спрямована  на  закінчення  будівництва  фільтрувальної  станції.

Теплове  господарство

Постачальником теплової енергії для населення в місті є КП «Бердичівтеплоенерго», яке обслуговує 14 котелень, 8 бойлерних та 57 км теплових мереж, опалюючи 338 багатоквартирних житлових будинки, школи, дитячі садочки, установи охорони здоров'я, тощо. Всі котельні міста облаштовані сучасними енергозберігаючими приладами (коректори газу та теплові лічильники).

Аварійно-відновлювальні роботи на мережах теплопостачання в поточному році підприємство виконувало за власні кошти. 

У 2016 році з міського бюджету виділено 6 225,2 тис. грн.  на розрахунки по заробітній платі, податкам та підготовці до опалювального сезону, а також погашення заборгованості перед ПАТ «ЖитомирГаз».

На даний час КП «Бердичівтеплоенерго» має складний фінансовий стан, який виник в результаті  невідповідності діючих тарифів на послуги з централізованого теплопостачання фактичним витратам.

На сьогодні проблемними питаннями в місті є фінансування заміни магастральних та розподільчих теплових мереж на трубопроводи в пінополіуретановій ізоляції, мережевних насосів, котлів, газових горілок в котлах котелень, ремонт покрівель чотирьох котелень, придбання основних засобів.

(Більш детальна інформація була надана в ході розгляду питання підготовки міста до опалювального сезону).

Благоустрій  міста

            Благоустрій рідного міста – це його візитна карточка, а турбота про його покращення – важливе завдання кожного з нас і питання повсякденної турботи міської влади.

            Програмою розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Бердичева на 2016 рік передбачено виділення коштів з міського бюджету в сумі 13 492,582 тис.грн., з них 10 499,596 тис.грн. із загального фонду та 2 992,986 тис.грн. із бюджету розвитку міста.

            Крім того, за рахунок коштів кредиту в сумі 3 998,610 тис.грн. Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО реалізовано проект «Капітальний ремонт вуличного освітлення міста». За результатами виконання робіт замінено 1423 світильника на 86-и вулицях та провулках міста. Реалізація проекту на 80 % закриває проблему вуличного освітлення.

            У 2016 році з міського бюджету на утримання та ремонт об’єктів та елементів благоустрою фактично використано 13 293,938 тис.грн.

            З метою попередження правопорушень на території міста за рахунок коштів міського бюджету проведено реконструкцію слаботочної мережі із встановленням 7 додаткових камер зовнішнього відео спостереження.

            Для зміцнення матеріально-технічної бази міського комунального підприємства «Бердичівкомунсервіс» виділено 379,1 тис.грн. на виконання робіт по капітальному ремонту гаража підприємства та 26,8 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію гаража в подальшому.

            Ведеться робота щодо озеленення  міста та догляду за зеленими насадженнями. Зелена площа насаджень загального користування складає 340,64 га, які на 100 % охоплені доглядом. У 2016 році в місті видалено 488 сухостійних, хворих і аварійних дерев, кроновано – 206 дерев, омолоджено – 43 дерева, висаджено – 183 молодих дерева.

            Також, на території міста розташовані різного типу рекламні конструкції на які отримано відповідні дозволи. Станом на 31.12.2016 року із 60 платниками укладено 340 договорів на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу.

             У 2016 році до міського бюджету від розміщення зовнішньої реклами надійшло коштів в сумі 557,4 тис.грн.

            Ведеться постійна робота з власниками реклам щодо розміщення соціальної реклами, яка спрямована на досягнення  суспільно корисних цілей. Протягом 2016 року  було надано клопотання власникам рекламних конструкцій щодо розміщення  41 макету різного типу соціальної реклами, а саме: «Проти СНІДу», «Енергетична незалежність України», «Україна. Народжені вільними.», «Цінуйте сімю», «Сміття має свій будинок», «Центр допомоги учасникам АТО», тощо.  

Крім того, за рахунок коштів міського бюджету виконані наступні роботи:

 •  Капітальний ремонт міжсекторних доріг кладовища по вул. Войкова, 116;
 • Проведено коригування проектної документації для будівництвапритулку для безпритульних тварин по вул. Чуднівській, 156;
 •   Для забезпечення діяльності КП «Бердичівкомунсервіс» придбано  основних  засобів  на 22,000 тис.грн.;
 •   Для забезпечення діяльності МКАРС придбано обладнання, матеріали та інвентар на 343,0 тис.грн.;
 •   Продовжуються роботи по реконструкції мережі волоконно-оптичної лінії зв’язку (винос) по вул. Одеській (мікрорайон «Елінг»); 
 •   Придбано підвісний двигун до моточовна та водолазно-рятувальне спорядження для МКПРС на воді на суму 89,6 тис.грн.

Освіта

Протягом звітного періоду на галузь освіти  міста виділено 144 654,8 тис.грн., з них 69 млн.грн. освітньої субвенції на утримання загальноосвітніх навчальних закладів, решта - 75 654,8 тис.грн або 52,3 % - з міського бюджету, на утримання дошкільних та позашкільних навчальних закладів, забезпечення харчування дітей у початкових класах та дітей пільгових категорій. Це дозволило повністю зберегти мережу освітянських установ.

Дошкільні заклади в місті відвідує 99 % дітей від 3-х до 6-ти років. Щорічне збільшення чисельності вихованців дитячих садків стало причиною їх перевантаження на 20-50 % від проектної потужності. Вирішення цієї проблеми можливе лише за умови відкриття нових закладів, у першу чергу в мікрорайоні Червоної Гори, де продовжуються роботи із будівництва дитячого садка на 200 місць.

За рахунок коштів міського бюджету забезпечено безкоштовним харчуванням 100% учнів 1-4 класів (а це 3700 учнів), 120 (100%) дітей пільгових категорій.

Для забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами, адаптації їх у колективі, було організовано альтернативні види навчання:

-         індивідуальне на дому – охоплено 84 дитини, які за станом здоров’я не могли відвідувати школу;

-         спеціальне – охоплено 45 дітей з фізичними та (або) психічними вадами у 4-х класах при школах №№ 1 та 18;

-         інклюзивне – організовано для 6-ти дітей  шкільного віку у школах №№ 1, 12, 15 та 2-х дітей дошкільного віку у ДНЗ № 22.

Функціонувало 38 груп продовженого дня, які забезпечили виховання                        майже 2 тисячі школярів. 

Завдання забезпечення змістовного дозвілля виконували два заклади - Центр позашкільної освіти ім. О.Разумкова, у складі 3-х відділень художньо-естетичного, еколого-натуралістичного та науково-технічного виховання і дитячо-юнацька спортивна школа ім. В.О.Лонського, які відвідують більше 3-х тисяч дітей та підлітків міста.

Оновлювалась навчальна та матеріально-технічна база. На придбання обладнання у 2016 році з міського бюджету виділено 675,5 тис.грн. та 311,8 тис.грн. з обласного бюджету (інша субвенція).

Усі освітні заклади міста комп’ютеризовані. На балансі закладів перебуває 426 одиниць комп’ютерної техніки, які підключені до мережі Інтернет, що дає можливість їм бути приєднаними та працювати у Єдиній інформаційній системі управління освітою.

Переглядались підходи до навчання та методики викладання, чим вдалося досягти певних здобутків. Так, за підсумками 2016 року:

 • 2 місце - місто посіло в області по кількості випускників, які під час ЗНО отримали кращі результати;
 • 41 місце – посіла гуманітарна гімназія № 2  за результатами ЗНО  серед 10 тисяч загальноосвітніх шкіл України;
 • 135 учнів шкіл міста визнані переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад та інтелектуальних конкурсів на обласному та державному рівні.

Упродовж звітного періоду виконано:

ü капітальні ремонти:  асфальтового покриття СЗОШ № 8, підпірної стіни ДНЗ № 26, будівлі ЗОШ № 1 та майстерні СЗОШ № 8, системи блискавкозахисту СЗОШ № 8, НВК № 4, ДЮСШ ім. Лонського, пожежної сигналізації будівлі ДЮСШ ім. Лонського на загальну суму  856,2 тис.грн.;

ü поточні ремонти: покрівель СЗОШ № 17,  ДНЗ № 7 та 27, ганків ДНЗ № 22, ЗОШ № 6, мережі водовідведення, водо- та теплопостачання ДНЗ №№ 7, 15, 16, 25, 28, ЗОШ №№ 5, 11, ЦПО ім. Разумкова, туалету ЗОК № 14, електрощитової та електрообладнання у ДНЗ №№ 5, 7,15, БМГГ № 2 та НВК №10,  кабінету медсестри та приміщення молодшої групи ДНЗ № 15, покрівлі ДЮСШ ім. Лонського на суму 581,2 тис.грн.

ü реконструкцію вузлів обліку газу в ДНЗ №№ 2, 5, 17, СЗОШ № 8, ЗОШ №№ 6, 11 на загальну суму 374,0 тис. грн.

Продовжувалось будівництво дошкільного навчального закладу на 200 місць по вул. Братів Міхеєвих, 2а. На реалізацію даного проекту у 2016 році з міського бюджету було виділено 1 550,0 тис.грн. та 2900,0 тис.грн. з фонду соціально-економічного розвитку.

Крім того, проводились роботи з: утеплення димової труби у котельні ДНЗ № 17, ремонту та обслуговуванню котлів автономних котелень, перевірки вентиляційних та димових каналів, сервісного обслуговування теплових лічильників, повірки газового обладнання тощо. 

Охорона здоров’я

Позитивними тенденціями розвитку галузі у 2016 році в порівнянні з минулими роками можна відзначити відсутність материнської смертності, зменшення дитячої інвалідності, зменшення захворюваності на туберкульоз.

Для забезпечення збереження мережі медичних закладів, надання якісних медичних послуг та враховуючи недостатність медичної субвенції у 2016 році додатково виділено з міського бюджету 16 053,7 тис.грн., чим забезпечено потребу в коштах на виплату заробітної плати в повному обсязі.

За рахунок коштів фонду розвитку міста профінансовано видатки на проведення капітальних ремонтів:

-         відділення реабілітації міської поліклініки (531,7 тис.грн.),

-         системи опалення, заміни вікон та роботи по фасаду наркологічного диспансерного відділення  (314,8 тис.грн.),

-         водовідведення з м’якої покрівлі міської поліклініки ( 49,3 тис.грн.),

-         лікарняного ліфта на 7 зупинок (10,3 тис.грн.),

-         інфекційного відділення (заміна вікон і дверей на суму 1181,0 тис.грн.).

Крім того, на проведення робіт по реконструкції частини будівлі гнійної хірургії та денного стаціонару терапії по вул. Житомирська, 44/2 під центр первинної медико-санітарної допомоги виділено коштів в сумі 2296,2 тис.грн., в тому числі субвенція на соціально-економічний розвиток – 2225,0 тис.грн.

Для покращення матеріально-технічної бази виділено кошти в сумі 843,8 тис.грн., з них придбано: електрокардіографи, пульсоксиметри, опромінювані, апарат ШВЛ «Бриз», діагностичний автоматизований стаціонарний комплекс «Кардіо+» тощо.

         Протягом 2016 року пільговим категоріям громадян надавались безоплатні та пільгові рецепти на лікарські засоби. Видатки на даний напрямок збільшились удвічі, порівняно з 2015 роком і склали 1999,0 тис.грн.

На виконання заходів міської програми протидії захворюванню на туберкульоз за 2016 року використано 115,1 тис.грн.

Також на виконання програми по забезпеченню пільговими медикаментами хворих на рідкісні захворювання на 2016 додатково було виділено з міського бюджету 300,0 тис. грн. для дітей-інвалідів. 

Для забезпечення продуктами харчування дітей з малозабезпечених сімей перших двох років життя протягом року було придбано продуктів дитячого харчування на суму 125,8 тис.грн. 85-ти дітям.

Культура

Протягом 2016 року в місті забезпечено повноцінне функціонування усіх закладів культури, аматорських колективів, навчання учнів шкіл естетичного виховання, діяльність мистецьких груп та об’єднань.

Протягом звітного року на високому організаційному рівні проводились традиційні загальноміські заходи: до Дня визволення міста Бердичева, традиційна церемонія підведення підсумків року «Салют Бердичеву», тематичні заходи до Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Героїв Небесної Сотні, 202-річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, Дня Перемоги, Дня Європи, Дня захисту дітей тощо.

Найбільш успішно реалізовано напрямок роботи з молоддю: на базі МПК імені Шабельника О.А. створено творчу лабораторію «Живий звук», на базі Центральної бібліотеки – молодіжний центр «М-формація». Для комфортної роботи цих клубних формувань здійснено ремонтні роботи приміщень та придбано технічні засоби і меблі.

У 2016 році продовжувались реставраційно-ремонтні роботи з відновлення функції міського театру. Протягом року було освоєно 3816,1 тис.грн., з них кошти державного фонду регіонального розвитку - 2500,0 тис.грн., міського бюджету - 316,1 тис.грн., субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток – 1000,0 тис.грн.

Протягом звітного періоду зміцнено матеріально-технічну базу закладів культури:

МПК імені Шабельника О.А.

 • придбано меблі, музичні інструменти та обладнання, костюми сценічні, звукопідсилюючу апаратуру, кондиціонери, інші засоби, виконано протипожежні заходи та ремонтні роботи на загальну суму 758,6 тис.грн;

Музей історії

 • здійснено поточний ремонт даху (20,0 тис.грн.);
 •  придбано комп’ютерну техніку (10,0 тис.грн.).

Бібліотеки

- проведено роботи з капітального ремонту приміщення Центральної бібліотеки (1035,8 тис.грн.);

- придбано меблі, оформлено інтер’єр для роботи молодіжного центру «М-формація» (153,2 тис.грн.);

- встановлено охоронну сигналізацію, придбано технічні засоби (154,5 тис.грн.).

Художня школа

- проведено поточний ремонт приміщення, впроваджено протипожежні заходи, придбано комп’ютерну техніку та меблі на загальну суму 38,7 тис.грн.

Музична школа

          - проведено поточний ремонт приміщень (5,5 тис.грн.);

          - придбано музичні інструменти та звукопідсилюючу апаратуру вартістю 200,0 тис.грн..   

          

Молодіжна політика

Станом на 01.01.2017 троку на обліку в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту перебуває 691 багатодітна сім’я. Протягом 2016 року оформлено та видано 120 посвідчень батьків багатодітної сім'ї, 227 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї. Продовжено 99 посвідчень дитини з багатодітної сім'ї та 10 посвідчень батьків багатодітної сім’ї.

З метою оформлення пільг, видано довідки про статус багатодітних сімей для 140 сімей, із яких 89 стали багатодітними у поточному році.

Поновлено базу даних дітей, які потребують оздоровлення. Здійснювався підбір дітей пільгових категорій на оздоровлення відповідно до виділених путівок. Загалом за путівками, виділеними управлінням сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА, було направлено на оздоровлення 128 дітей пільгових категорій, що на 38 осіб більше, ніж у 2015 році. Серед дітей пільгових категорій, які оздоровлювалися у 2016 році – 32 дитини, батьки яких виконували або виконують службовий обов’язок в зоні АТО.

Продовжено інформаційну компанію «Візьми дитину у родину». Станом на 01.01.2017 в місті функціонує 7 прийомних сімей, в яких виховується 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також 2 особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Фінансування прийомних сімей  з державного бюджету здійснюється вчасно і безперебійно.

Забезпечено контроль за станом утримання, виховання, розвитку та соціального захисту дітей в сім’ях усиновлювачів та опікунів. На даний час на обліку в службі у справах дітей перебуває 127 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В порівнянні з минулим періодом кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування зменшилась на 3 дитини (130 дітей).

Станом на 01 січня 2017 року в сім’ях опікунів, піклувальників проживає 99 дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомних сім’ях області виховується 9 дітей та в дитячому будинку сімейного типу 1 дититина.

За звітний період усиновлено 7 дітей, що на 50% більше ніж у 2015 році.

Створено та постійно оновлюється реєстр житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Мають житло 23 дитини, 98 – на праві користування, у 6-ти дітей житло відсутнє, з них 3 поставлено на квартирний облік.

У 2016 році  проведено 72 профілактичних рейди «Діти вулиці», «Вокзал», під час яких обстежено 209 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Фізична культура і спорт

Фізичне виховання та фізкультурно-оздоровча робота за місцем навчання протягом 2016 року здійснювалось у загальноосвітніх, дошкільних, професійно-технічних закладах, у вищому навчальному закладі І-ІІ рівня акредитації та  дитячо-юнацьких спортивних школах.

У 2016 році проведено ряд масових фізкультурно-оздоровчих заходів.  Традиційно було проведено міжнародні, всеукраїнські та обласні змагання  зі стрибків у висоту «ХІІІ Меморіал В.Лонського», турніри з футболу серед юнаків пам’яті заслуженого тренера А.К.Пузача та на призи Л.С.Копитка, турнір з боксу серед молоді на призи братів Кличків, зустріч з боксу серед збірних команд Житомирської та Черкаської областей пам’яті Миколи Самойлова та багато інших.

Закінчено будівництво площі з влаштуванням спортивного та дитячого майданчика по вул. Садовій, 2-а в м. Бердичеві.

Соціальний захист населення

Протягом 2016 року державну соціальну допомогу отримали 18 452  родин із дітьми, 764 малозабезпечених сімей, 1 248 інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів на загальну суму 96,3 млн.грн., що на 11,3 % або 9,8 млн.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

Станом на 01.01.2017 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 24024 сім’ям на суму 196,1 млн.грн., що більше ніж у два рази за аналогічний період 2015 року. Це близько 76 % загальної кількості домогосподарств міста. Середній розмір субсидії становить 875 грн.

Субсидій на тверде паливо і скраплений газ призначено 21 сім’ї на суму 57,5 тис.грн., що більше ніж у два рази проти аналогічного періоду минулого року (у 2015 - 23,9 тис.грн.).

Всі соціальні виплати надавались відповідно до діючого законодавства своєчасно та в повному обсязі.

Відповідно до спрощеного порядку надання житлових субсидій в жовтні 2016

року на опалюваний період автоматично здійснено перерахунки призначених субсидій 15 375 домогосподарствам.

Станом на 01.01.2017 в Єдиній базі даних вимушених переселенців зареєстровано 189 сімей та 225 громадян, які приїхали по одному  (всього 886 осіб, з них 219 дітей). Щомісячна адресна допомога їм призначається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 1 жовтня 2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» і у 2016 році склала в сумі 2,5 млн.грн.

Крім того, надано матеріальну допомогу 37 внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО як таким, що потрапили у важкі життєві обставини, в сумі 15,0 тис.грн.

З початку року з міського бюджету 1230 громадянам міста виплачено одноразової адресної грошової допомоги на суму 483,0 тис. грн., в тому числі учасникам АТО та сім’ям учасників АТО на суму 171,1 тис. грн. (368 осіб).

Протягом 2016 року  з міського бюджету відшкодовано кошти в сумі 2,9 млн.грн. підприємствам-надавачам послуг за надання пільг зв’язку та пільговий проїзд населення міста.

Протягом 2014-2016 років звільнено від сплати за житлово – комунальні послуги  729 сімей  військовослужбовців-учасників АТО.

За 2016 рік з міського бюджету 408 учасникам АТО та членам їх сімей з міського бюджету було виплачено 488,2 тис. грн.. матеріальної допомоги.

Забезпечено санаторно-курортним лікуванням 21 учасник АТО, 31 – пройшли реабілітацію, 47 – отримали стаціонарне лікування, 26 – зубне протезування, 56 дітей учасників АТО були оздоровлені у літніх таборах.

За рахунок міського бюджету з початку проведення АТО виплачена матеріальна допомога:

 • 16 сім’ям загиблих учасників АТО на суму 731,0 тис.грн.;
 • 155 пораненим військовослужбовцям учасникам АТО на суму 680,0 тис.грн;
 • 1024 особам членам сімей та учасникам АТО на суму 464,8 тис.грн.

44 сім’ям учасників АТО та 7 сім’ям загиблих учасників АТО передано безоплатно у власність земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд.

Придбано квартири 6 сім’ям загиблих учасників АТО та 2 квартири інвалідам учасникам АТО. Перераховані кошти на придбання 13 квартир сім’ям загиблих учасників АТО та інвалідам учасникам АТО в сумі 6117,6 тис. грн.

У Бердичівському міському територіальному центрі соціального обслуговування станом на 01.01.2017 року отримують соціальні послуги 895 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів. На утримання територіального центру з міського бюджету у 2016 році виділено 2,9 млн. грн.

У санаторно-курортних закладах України оздоровлено 124 ветеранів війни та інвалідів. Виплату грошової компенсації за невикористане право на санаторно-курортне оздоровлення проведено 53 інвалідам війни та інвалідам загального захворювання на загальну суму 20,1 тис. грн.

Проведено виплату грошової компенсації на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 170 інвалідам різних груп та категорій на загальну суму 68,9 тис.грн.

В місті функціонує центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, в якому упродовж 2016 року пройшли реабілітацію 48 дітей.

Протягом звітного періоду виплачено компенсацій та доплат громадянам, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС на суму 2,0 млн.грн.

З початку року було проведено 10 виїзних прийомів, на яких прийнято 318 осіб. Всім було надано роз’яснення та консультації з різноманітних питань соціального захисту та правової допомоги. Одночасно, під час здійснення виїзних прийомів, приймаються заяви на призначення субсидій  та державних соціальних допомог.

Центр надання адміністративних послуг

   Загальна кількість адміністративних послуг, що було надана жителям міста  у 2016 році склала 9727.

         Адміністраторами центру у звітному періоді складено 840 постанов про адміністративне правопорушення.

Крім того, з метою покращення надання якості адміністративних послуг, рішенням Бердичівської міської ради від 26.01.2016 року №40 «Про затвердження структури і штатів виконавчих органів Бердичівської міської ради, загальної чисельності апарату ради, її виконавчих органів, служб та господарської групи» з           4 квітня 2016 року створено відділ з питань державної реєстрації виконавчого комітету Бердичівської міської ради.

На сьогодні відділом надаються адміністративні послуги у сфері:

 • державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (надано адміністративну послугу близько 3 тис. осіб);
 • державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (надано адміністративну послугу близько 1 тис. осіб);
 • реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання / перебування фізичних осіб (надано адміністративних послуг близько 5 тис. осіб).

З метою розширення Переліку адміністративних послуг, які надаються через центр, розглядається питання придбання спеціального обладнання та програмних засобів, які використовуються для оформлення та видачі паспортних документів.

Демографічна ситуація

За станом на 01 січня 2017 року у м. Бердичеві проживали 76711 осіб .

Упродовж 2016 року чисельність наявного населення міста зменшилась на 486 осіб. Зменшення відбулося за рахунок природного скорочення населення та міграційних процесів.

Протягом звітного періоду спостерігалося зменшення від’ємного сальдо міграції проти відповідного періоду минулого року і склало у 2016 році -  -302 особи. До міста у звітному періоді прибуло 164 особи, а вибуло  466 осіб.

За даними відділу державної реєстрації актів цівільного стану по м.Бердичеву реєстраційної служби Бердичівського міськрайонного управління юстиції у Житомирській області у 2016 зареєстровано 656 шлюбів, що на 187 шлюб або 22,2 % менше аналогічного періоду минулого року.

Однак, за 2016 рік зменшилась і кількість розлучень. Розірвано - 338 шлюбів, що на 8,2 % менше в порівнянні з минулим періодом.

Заступник міського голови                                     Т.В.Павлішина 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

1 коментарів

 • Эрик К.
  Эрик К. Вівторок, 02 травня 2017 19:52 Надіслати

  особенно радует статистика населения: не декомунизированных на 2003 год жителей Бердичева — 86,2 тыс. было.чел. Верной дорогой идут товарищи радикалонационалистыукропыбютсвободы. Слава! (3 раза).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

 • zahid bud
 • baner teatr 30

 • asenposlugi1
 • moloko2
 • avtoshkola1
 • pamyat
 • DitSvit1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.