Неділя, 25 Вересня

По амністії з Бердичівських тюрем може вийти більше ста ув’язнених

14 вер. 2017 Олександр Доманський

6 вересня 2017 року Закон "Про амністію у 2016 році" опублікували в газеті Верховної Ради «Голос України", і 7 вересня (минулого четверга) він набув чинності. Закон підлягає виконанню протягом трьох місяців.

Рада ухвалила його 7 липня 2016 року. Згідно з Законом, амністію допускають щодо засуджених, які належать до незахищених категорій: неповнолітні, жінки, чоловіки з маленькими дітьми, люди з інвалідністю тощо. Амністію також допускають щодо "учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, які безпосередньо брали участь в АТО". Мова йде лише про тих учасників АТО, хто не скоїв тяжких злочинів.


У серпні 2016 року Президент України Петро Порошенко повернув Закон у парламент із правками. 22 грудня 2016 року Рада повторно ухвалила його із пропозиціями Президента і 2 вересня 2017 року Порошенко підписав Закон.
Так довго чекали цього тисячі засуджених по всій Україні, що підпадають під нього. А підпадають ті, хто відбуває покарання за нетяжкі злочини та відбули більше половини терміну покарання. В Законі сказано, що рішення щодо застосування чи не застосування амністії приймається судом відносно кожної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи і поведінки засудженого за час відбуття покарання.


І тут ми підходимо до головного: а хто ж в Бердичеві буде ретельно розглядати такі заяви, якщо в міськрайонному суді, до юрисдикції якого входять аж три установи відбування покарань, працює лише один суддя?!
Єдиний суддя Бердичева, він же і голова Бердичівського суду Олег Замега, коротко розповів журналісту, що, за попередніми оцінками, підпадають під дію нинішньої амністії близько ста засуджених з місцевих пенітеціарних установ. Але ж писати будуть не тільки ті, хто підпадає, а й багато інших, які думають чи сподіваються, що зможуть теж якимось чином скористатись милістю Президента. І таких може набратись сотень п’ять, а то й більше, і заяву кожного потрібно перевірити, матеріали для судового розгляду підготувати, засідання суду провести, тобто роботи дуже багато , а суддя всього один. І не потрібно забувати, що, крім справ засуджених, є ще дуже багато різних справ. Всього у провадженні на сьогодні 1900 справ, що перевищує нормальне завантаження судді чи не вп’ятеро.


До речі, це коротке спілкування з суддею проходило в судовій залі в п’ятихвилинній перерві між судовими засіданнями, бо, як розповів помічник судді, до кабінету Олегу Володимировичу майже ніколи заходити, адже засідання тривають в постійному режимі. Добре, хоч допомагає судді тепер не один помічник, а декілька. Одні готують кримінальні справи, інші - адміністративні, судді, які тимчасово не мають права провадити слухання (про що ми вже писали неодноразово), ведуть статистичну та іншу роботу.


Тобто колектив суду старається справитись з ситуацією, але все ж дуже сподівається, що слідом за амністією ув’язнених рука Президента дійде і до затвердження суддів, які вже пройшли всі перевірки та узгодження і лише чекають його підпису.

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.