В Бердичеві вже встановили новий пам’ятник на Червоній горі — РІО Бердичів

Вівторок, 23 Жовтня

 • TehnoMayster
 • TehnoMayster remont800

В Бердичеві вже встановили новий пам’ятник на Червоній горі

На опустілому і самотньому постаменті в р-ні Червоної гори, на перехресті вулиць Одеської та Євгена Старікова вже 2 роки, як не зустрічає бердичівлян такий звичний і відомий, щоправда старшому поколінню, монумент Григорію Котовському.

Простоявши на цьому місці 45 років, він був демонтований згідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Тоді ж під час знесення виникло ціле протистояння: одні підтримували цей поширений у всі містах процес, інші ж – засуджували і намагалися протистояти знесенню історичної постаті минулого століття.

Асенизатор


Вже після демонтажу багато хто був впевнений, що на цьому місті нічого нового не з’явиться. Але все склалося по-іншому. Міська влада все вирішила знайти заміну Котовському, причому навіть приймалися пропозиції від бердичівлян. Оголошення про це висвітлювалось на Офіційному порталі міста. Проте вже тоді ідею про те, яким має бути пам’ятник на Червоній горі, де дислокуються військові частини, подав один із військовослужбовців і вона була підтримана.


На високий постамент планували встановити гармату, хоч і до останнього більшість містян про це знали. Та ось важливий момент настав і до цьогорічного святкування Дня Збройних сил України міська влада пообіцяла, що новому пам’ятнику бути і що навіть відбудеться 6 грудня урочисте його відкриття.


Щоправда встановлена тут гармата з’явилася на кілька днів раніше, її підготували до офіційного представлення бердичівлянам, але поки що немає офіційного оголошення про час урочистого відкриття військового символу. Незважаючи на це, жителі цього мікрорайону та інших вже активно обговорюють новий пам’ятник і думки явно розділилися. Одні – у захваті і вважають, що ідея вдала, інші ж критикують, що, мовляв, це зразок гармати часів Другої світової війни і що можна було придумати щось краще та цікавіше.


Та пам’ятник вже стоїть, скільки людей, стільки думок, як кажуть, а бердичівляни чекають на офіційне його відкриття. Можливо, під час цієї урочистої події і прокоментують такий вибір, розкажуть передісторію та багато іншого.

P71205 080023

P71205 080036

P71205 080051

P71205 080106

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

1 коментарів

 • бердичевлянин
  бердичевлянин Середа, 06 грудня 2017 15:39 Надіслати

  Придут ещё какие-нибудь ещё более "свідомі патріёты" снесут и этот памятник !! Разве сложно ??

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

cirk

RIFdruk

 • asenposlugi1
 • moloko2
 • avtoshkola1
 • pamyat
 • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.