Новий Рік без м’яса: в Бердичеві знову африканська чума і карантин — РІО Бердичів

Вівторок, 18 Червня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Новий Рік без м’яса: в Бердичеві знову африканська чума і карантин

Таку неприємну новину озвучили сьогодні на терміново скликаному засіданні протиепізоотичної комісії у міській раді. Для Бердичева африканська чума не є вже чимось новим, адже цього року, нагадаємо, місто вже знаходилося на карантині у зв’язку з виявленням факту захворювання на території БВК №70. Тоді ж також була скликана комісія і затверджений план заходів з утилізації хворих голів та знищення тих, котрі знаходилися у визначених карантинних зонах, та заходів з дезінфекції.

Проте цього разу факт захворювання свиней на африканську чуму було виявлено в іншому районі, а точніше – в районі Загребелля, в приватному господарстві по вулиці Бистрицькій. На скликаному засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії зібралися міський голова та його заступники, члени комісії, фахівці з Житомира, представники ДСНС, директори бердичівських ринків та інші. Розповів про ситуацію, що склалася, присутнім начальник Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валерій Биков.


У вівторок, 4 грудня, до Бердичівської районної лікарні ветеринарної медицини зателефонувала бердичівлянка і повідомила, що напередодні в неї загинуло двоє поросят, котрі до того хворіли, і вона їх лікувала, але, на жаль, не допомогло. До жінки виїхали фахівці Бердичівської районної лікарні, забрали тварин і вже в лабораторії було проведено розтин трупів та відібрано матеріал для дослідження, аби виключити факт захворювання на африканську чуму. Даний матеріал зранку 4 грудня о 06:40 було відправлено до Києва для проведення дослідження. О 15:27 того ж дня з Київського науково-дослідного інституту лабораторних досліджень ветеринарно-санітарної експертизи отримали відомості, що за результатами досліджень в матеріалі виявлено ДНК африканської чуми.


Згідно результатів відповідно до чинного законодавства і проведено було засідання, щоб затвердити план заходів і вживати їх, хоч, на жаль, вони суттєво зачіпають інтереси бердичівлян, бо стосуються обмеження реалізації свинини і переміщення живих тварин (ввезення та вивезення). План заходів буде аналогічним тому, які проводилися у квітні цього року. Єдина відмінність – це приватне домогосподарство, а не державна установа, і в жінки було лише 2 свині, які загинули. Тому вогнищем захворювання визнано приватну територію бердичівлянки, де утримувались тварини. Оскільки свині ніде не ходили, а були в закритому приміщені, то осередок захворювання теж визначено в межах її ділянки. Буде вжито заходи щодо знищення тварин по місцю знаходження ділянки, щоб вірус не поширювався територією міста, а перекривати шляхи виїзду та в’їзду в місто у зв’язку з малим поголів’ям загиблих тварин не будуть.


Проте, відповідно до інструкції, незалежно, чи це приватне господарство, чи установа, встановлюється 2 зони – зона захисту (3 км від вогнища захворювання) та зона нагляду (7 км від зони захисту). В сукупності ці дві зони становлять 10 км і фактично займають не лише велику частину міста, а й частково Бердичівський район.


Нинішні заходи будуть аналогічними до тих, котрі проводилися навесні у виправній колонії і будуть вони наступними:
1.Трупи загиблих тварин, а також дерев’яний матеріал, гній, залишки кормів утилізувати у визначеному місці згідно з інструкцією профілактики та боротьби з африканською чумою свиней протягом 4 годин.
2. Провести негайно вимушену дезінфекцію приміщення, де утримувались свині.
3. Провести заключну дезінфекцію після проведення усіх заходів з ліквідації захворювання.
4. Провести облік всього свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності у зоні захисту (3 км від епізоотичного вогнища), та протягом 2 діб попередити власників про заборону забою і продажу свиней.
5. Забій усіх клінічно здорових свиней в населення у зоні захисту провести на визначеному підприємстві з проведенням лабораторного дослідження на африканську чуму свиней не менше 10% забитих тварин протягом 2 діб.
6. Провести дезінфекцію спецодягу та спецвзуття персоналу, задіяного у проведенні заходів, а одноразовий спецодяг спалити.
7. Заборонити в зоні захисту (3 км) ввезення та вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней і продукції з них, крім випадків вивезення їх на забій під контролем компетентного органу на визначене підприємство.
8. Заборонити проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних з переміщенням та скупченням тварин протягом дії карантину.
9. У зоні захисту та зоні нагляду протягом дії карантину заборонити торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл та супровідні ветеринарні документи.
10. Вжити заходів щодо недопущення несанкціонованої продукції тваринного походження протягом дії карантину.
11. Здійснити заходи щодо зменшення чисельності бродячих тварин у зоні нагляду (7 км від зони захисту) протягом 7 днів.
12. Забезпечити протягом 7 днів проведення у зоні нагляду заходів щодо знищення гризунів на фермах та подвір’ях громадян, а трупи утилізувати шляхом спалювання.
13. Проводити роз’яснювальну та освітню роботу з населенням з питань запобігання і боротьби з африканською чумою свиней протягом дії карантину.
14. Організувати щоденне проведення клінічного огляду за наявним господарством всіх форм власності у зоні нагляду протягом дії карантину.
15. Встановити дезінфекційний килимок при вході до особистого домогосподарства та забезпечити постійну його заправку дезінфікуючим розчином протягом дії карантину.
16. Довести до відома громадянки вимоги інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней та план заходів ліквідації і недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней на особистому господарстві власниці по вулиці Бистрицькій 05 грудня.
17. Створити 05 грудня комісію з оцінювання можливих збитків.
18. Письмово повідомити підприємців про заборону торгівлі продуктами свинарства на ринках Бердичева негайно.
19. Посилити контроль щодо унеможливлення потрапляння відходів продуктів харчування для годівлі свиней із закладів відпочинку громадського харчування та інших об’єктів, які потенційно можуть бути джерелом інфекції.

Карантин в Бердичеві буде знятий через 40 днів після виконання усіх заходів, якщо не буде виявлено нових випадків захворювань. У карантинну зону потрапляють усі ринки Бердичева, тому, як вже було зазначено, здійснюватиметься продаж лише тієї свинини, котра отримана з забійних і переробних підприємств, що мають дозволи і ветеринарні документи. Загалом, як наголосив фахівець із Житомира, в Україні цього року зафіксована 138 випадків захворювання свиней на африканську чуму.

karantin sv1

karantin sv2

karantin sv3

karantin sv4

karantin sv5

karantin sv6

karantin sv7

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.