Ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС вшанували у Бердичеві. Фото — РІО Бердичів

Середа, 26 Червня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС вшанували у Бердичеві. Фото

Традиційно, кожного року 14 грудня до пам’ятника по вулиці Вінницькій у Бердичеві приходять люди, котрі не зі слів знають, що таке аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Їм не розповідали про це рідні, близькі люди, знайомі чи друзі, вони самі стали учасниками боротьби з так званим «мирним атомом».


Тоді, у 1986 році, їх, молодих хлопців і трішки старших чоловіків, відправили спочатку гасити пожежу на 4 енергоблоці, надавати допомогу людям і робити все можливе, аби ліквідувати цю катастрофу техногенного характеру. Вони ризикували своїм здоров’ям і життям, але героїчно виконували свій обов’язок. І були там не лише пожежники, рятувальники, правоохоронці і медики, а були і звичайні працівники заводів та підприємств. Багато хто під час тих подій одержав велику дозу опромінення, що не лише викликало хвороби, а й забрало життя багатьох ліквідаторів.


А згодом ті ж таки ліквідатори брали участь у спорудженні захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком. Ця перша серйозна і важлива перемога над атомом завершилася 14 грудня 1986 року, а вже 2006 року Указом Президента України цю дату було визнано «Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС».


Бердичівляни-ліквідатори, яких залишилося, на жаль, не так багато кожного року вшановують пам’ять своїх друзів і колег, з якими пліч-о-пліч пройшли через усі кола ядерного пекла. Вони приносять квіти, з сумом і печаллю згадують цю злощасну Чорнобильську трагедію, знову і знову наголошують на тому, що з плином часу про них та про їхній подвиг забувають.


Квіти до пам’ятника загиблим під час ліквідації аварії на ЧАЕС, а також до пам’ятної стели «Вони врятували світ» також покладають учні загальноосвітніх шкіл міста, студенти коледжів і усі ті бердичівляни, котрі пам’ятають про цю трагічну подію і котрі вдячні героям-ліквідаторам за порятунок людей ціною свого здоров’я і свого життя.

ch pokladannya1

ch pokladannya2

ch pokladannya3

ch pokladannya4

ch pokladannya5

ch pokladannya6

ch pokladannya7

ch pokladannya8

ch pokladannya9

ch pokladannya10

ch pokladannya11

ch pokladannya12

ch pokladannya13

ch pokladannya14

ch pokladannya15

ch pokladannya16

ch pokladannya17

ch pokladannya18

ch pokladannya19

ch pokladannya20

 

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.