Про жорстоке винищення єврейського народу згадали бердичівляни — РІО Бердичів

Вівторок, 7 Грудня

Про жорстоке винищення єврейського народу згадали бердичівляни

Щороку зимової днини бердичівляни згадують жахливу сторінку в історії людства, яка і досі шокує, викликає сльози на очах та нестерпний біль у душах кожного, хто знає і пам’ятає трагедію єврейського народу.

Наприкінці січня містяни збираються біля пам’ятного знаку, встановленого на місці, де раніше знаходилося єврейське гетто, та стели «Праведникам світу», аби віддати шану тим, хто став жертвою переслідувань, знущань, катувань і вбивства. В Україні тих, хто поплатився власним життя за приналежність до єврейської національності, а це аж ніяк не підпадало під нацистську ідеологію, налічується не один мільйон. Розстріли в загальних ямах, концтаборі і газові камери – нині важко навіть уявити, які муки зазнавали чоловіки, жінки і навіть діти.


Бердичів же став тим містом, в якому від рук нацистів у роки війни загинуло більше 30 тисяч євреїв. Тому, традиційно, напередодні знаменної дати – 27 січня, яку прийнято вважати Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, бердичівляни принесли квіти до стели та пам’ятного знаку і згадали про невинно вбитих та закатованих.


Зі словами про те, що містяни не забувають і ніколи не забудуть про ті жахливі роки, і про тих, чиє життя тоді обірвалося, виступили начальник відділу культури Валентина Кузьменко, директор музею історії Бердичева Павло Скавронський та матір загиблого у зоні АТО бердичівського героя Сергія Сідлецького. Наприкінці зібрання усі присутні поклали квіти, як символ пам’яті про жертв Голокосту та сподівань, що ця трагедія більше не повториться.

golokost1

golokost2

golokost3

golokost4

golokost5

golokost6

golokost7

golokost8

golokost9

golokost10

golokost11

golokost12

golokost13

golokost14

golokost15

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.