П'ятниця, 29 Вересня

В бердичівському автобаті пропав диск з секретною інформацією

Років двадцять тому у пригодницьких фільмах герої шукали чи рятували п’ятидюймові дискети з секретними кодами, років п’ятнадцять тому в аналогічних фільмах фігурували вже секретні диски, а років десять тому – флешки з кодами чи іншими секретами. Після початку і розвитку ери інтернету сценаристи і режисери більше не пишуть таких сюжетів і не ставлять подібних сцен, адже методи поширення і передачі інформації зовсім змінились.


Але, виявляється, що не змінились вони в сучасній українській армії, і сцена з якогось старого бойовика стала нині кримінальною справою, яку розслідують слідчі служби безпеки України. У квітні минулого року вони провели перевірку з дотримання державних таємниць у цій військовій частині та виявили пропажу оптичного диску з інформацією.


На диску були записані ключі до таблиць чергових радистів, регламенти радіозв’язку, радіодані генерального штабу ЗСУ, файли конфігурації до програмного забезпечення, радіодані оперативного командування «Північ» та інша інформація. Але чи є ця інформація секретною може визначити лише спеціальна експертиза.


Таку експертизу було проведено в грудні минулого року та встановлено,що інформація станом на грудень не є секретною. Та слідчі СБУ все таки прагнуть довести, що вони недарма їдять свій хліб, тому й запросили у слідчого судді дозвіл на ще одну експертизу. Вона має вказати, чи була та інформація секретною на момент їх перевірки, тобто в квітні 2018 року.


І 21 січня суддя Корольовського суду Житомира задовольнив клопотання слідчих за проведення додаткової експертизи щодо віднесення інформації до державної таємниці та встановлення завданої національній безпеці України шкоди внаслідок втрати оптичного диску.


Напевно, якби хтось із режисерів захотів зняти фільм по реальним подіям в Україні, він зробив би це швидше, ніж проходить реальне розслідування. Адже, незабаром буде вже рік після перевірки, і навряд чи нова експертиза буде до цього часу готова. І стільки тривають лише слідчі дії. А якщо взяти до уваги, що судові процеси у п’ять-шість років це звична справа українських судів, то за цей час в Голівуді знімають ще по кілька рімейків до касових фільмів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.