В мікрорайоні Бердичева виявлено сказ — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

В мікрорайоні Бердичева виявлено сказ

У терміновому порядку неприємна новина зібрала сьогодні майже надвечір в міській раді членів надзвичайної протиепізоотичної комісії. В одному з мікрорайонів Бердичева виявлено захворювання на сказ, що підтвердилося результатами лабораторних досліджень.

У середу, 13 березня, до Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби надійшла інформація від бердичівлянина про те, що по вулиці Червоній з невідомих причин загинув домашній собака. Власник повідомив, що тварина до цього певний час хворіла. Фахівці ветеринарної медицини виїхали за вказаною адресою, забрали труп собаки і направили його до лабораторії у Бердичеві, а потім відібрані зразки були направлені на дослідження в Житомирську регіональну лабораторію Держпродспоживслужби України. Після проведених досліджень матеріалу було виявлено специфічні зміни у зразках проб і надано експертний висновок з підтвердження захворювання собаки на сказ.


За словами начальника Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валерія Бикова, їм було направлено сигнальний лист, згідно якого розпочалась підготовка розробки плану заходів по боротьбі з даною хворобою у вогнищі та заходів, спрямованих на профілактику подальшого поширення даного захворювання. Оперативно на комісію було підготовлено пояснювальну записку для розгляду цього питання.
Відомо, що загиблий собака використовувався у лютому місяці на полюванні і власник полював на лисів, тому тварина мала контакт з лисом, що швидше за все ї стало джерелом зараження. З’ясувалося, що собака не була щеплена проти сказу і власник, на свій страх та ризик, використовував тварину для полювання. Це неабияк обурило членів надзвичайної протиепізоотичної комісії, адже, на їхню думку, не щеплена тварина не повинна бути задіяна в цьому процесі. Проте, за словами керівника Товариства мисливців і рибалок Віктора Рибака, від членів товариства не вимагають в обов’язковому порядку надавати довідки про щеплення і це не прописано у відповідних законодавчих документах.


Комісія порадила керівнику товариства все ж якимось чином хоча б вести список щеплених собак і не допускати до полювання не щеплених, аби вони не ставали жертвами скажених лисів і не несли потім загрози людям. Крім того, комісія порадила, щоб група мисливців у період карантину звернулася до поліції за дозволом на так званому «трикутнику» відстрілювати лисів, яких нині розвелося занадто багато, бо зараз вже сезон полювання закінчився. Віктор Рибак вказав, що не у сезон полювання це повинні робити єгері і що у них їх 6, проте отримують вони зарплатню у вигляді 900, 1800 гривень і лише один працює на повній ставці. Тому чоловіки, котрі проживають у Бердичівському районі витрачати свої малі гроші на дорогу, на патрони тощо, попросту не захочуть. Заступник міського голови запропонував, як варіант, винести на розгляд сесії міської ради рішення про виділення з міського бюджету коштів для відстрілу лисів, адже сума там не настільки велика вийде, а відстріляти тварин, які нині ще й розмножуються, дійсно необхідно.


Крім того, і ветеринари, і міська влада закликає власників тварин проводити щеплення їм від сказу. Вакцин у Бердичеві для цього вистачає, вона безкоштовна, і потрібно звернутися до ветеринарної служби по провулку Ветеринарному, фахівці проведуть вакцинацію. Якщо у когось в домоволодінні кілька тварин, а у чоловіка, в якого здохла від сказу собака, їх декілька і нині решту псів вакцинували, то можна викликати фахівця додому для проведення щеплень. Багато хто з бердичівлян їх вже зробив і проводить традиційно, розуміючи, що скажена тварина несе загрозу, а лиси нині заходять навіть у домоволодіння на околицях міста, не боячись нічого і нікого. Протягом 2018 року в Бердичеві було щеплено 1278 тварин (собаки, коти, велика рогата худоба), а за 2 місяці 2019 року – вже 235 тварин.


Надзвичайна протиепізоотична комісія, обговоривши дане питання, крім наданих пропозицій, прийняла рішення ввести карантинні обмеження зі сказу протягом 2-х місяців на території вулиці Червоній та суміжних територіях, обмежених вулицями Романа Абрамова, Заводська та Мучна. Оголошено загрозливою зоною частину північно-східної території Бердичева, тобто мікрорайон «Корніловка». Громадянам, які проживають по вулицях Романа Абрамова, Заводській та Мучній без дозволу Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби Житомирської області продаж і передачу громадян усіх видів тварин, які утримуються в їхніх господарствах на період карантинних обмежень.


Затверджено заходи з оздоровлення та профілактики захворюваності тварин на сказ, постійно проводити роз’яснювальну роботу щодо профілактики і попередження даного захворювання з використанням усіх форм і методів пропаганди (виступи на радіо, телебаченню, інформація в друкованих виданнях). Крім того така ж роз’яснювальна робота, на думку членів комісії, повинна проводитися і у навчальних закладах міста. Усіх осіб, які мали контакт з хворою собакою направлять на обстеження до лікаря-рабіолога.

 

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.