Руїни колишнього Рафінадного заводу у Бердичеві хочуть підірвати. Фото — РІО Бердичів

Вівторок, 26 Жовтня

Руїни колишнього Рафінадного заводу у Бердичеві хочуть підірвати. Фото

Принаймні як один із варіантів вирішення питання небезпеки, що собою становить промисловий гігант, звучав під час виїзного засідання комісії з надзвичайних ситуацій на даний об’єкт. Це раніше даний завод на ряду з іншими відомими у місті являв собою потужне промислове підприємство, на якому працювала велика кількість робітників, були навіть теплиці, продукти з яких постачали у садочки, а цукор-рафінад у брикетах більших та менших був знаний чи не на увесь світ.

Проте час і люди взяли своє, і від багатьох розташованих у Бердичеві підприємств, які могли б працювати, наповнювати міський бюджет, давати людям робочі місця, залишилися руїни. І якщо на деяких таких підприємствах пустуючи цехи орендують приватні фірми, то від Рафінадний завод перетворився в локацію для фільму про війну і нині розвалені та розібрані стіни несуть неабияку загрозу для людей, а особливо для дітей та підлітків, які там часто лазять.


Вирішити подальшу долю закинутого заводу, почути пропозиції і далі звертатися у відповідні інстанції, щоб вжити усіх необхідність заходів, аби унеможливити обвал будівель, від яких залишилися лише стіни, і нещасних випадків через ці обвали, і зібралася у середу, 29 травня виїзна комісія з надзвичайних ситуацій. Окрім представників міської ради та виконавчого комітету, самого міського голови та його першого заступника, до Рафінадного заводу прибули і представники МНС, поліції, прокуратури, працівники газового господарства, РЕМ, водоканалу тощо.


Обійшовши гуртом територію підприємства та на власні очі побачивши стан, у якому воно нині знаходиться, і зафіксувавши все це на папері, комісія обговорювала усі можливі варіанти виходу з ситуації, що склалася. А ситуація, на перший погляд, заплутана, але у багатьох випадках звична. За словами заступника міського голови з питань ЖКГ та містобудування Сергія Онофрійчука, проблема тягнеться уже з десяток років, як не більше. Спочатку приїхали до Бердичева горе-інвестори, зібрали людей і скупили у них акції. Також викупили 25+1 контрольний пакет акції, який на той час належав Фонду держмайна і той продав їх під певні зобов’язання. Відповідно, інвестори нічого не зробили, зобов’язання не виконали, а далі звернулися до банку «Укоопспілка» за кредитом задля створення масштабного підприємства, мало не виготовлення літаків. Зараз даний банк, який є іпотекотримачем, знаходиться у стані ліквідації, а вже розпорядником самого банку і того майна у вигляді заводу є Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Міська влада Бердичева до них зверталася, але результатів немає ніяких. Робити міська влада нічого не може самотужки, адже майно, якого по суті вже немає, знаходиться під заставою і це приватна власність. Більше того, власники заборгували у міський бюджет Бердичева 1,8 мільйонів гривень лише земельного податку.


Потрібно підняти це питання перед відповідними структурами, хай якось впливають на Фонд гарантування, щоб забезпечили охорону чи ліквідували завод, анулювати право власності. А, як варіант, Василь Мазур наголосив на підривові будівель направленими вибухами, аби зробити хоча б купи, щоб не обвалювалося і не прибило нікого. Але для цього також потрібні відповідні звернення, акти, розгляд питання на вищому рівні і не факт, що такий варіант, буде втілено в реальність.


Певний час, як зазначає заступник міського голови і сам міський голова, тут працювала охорона, був мало не секретний об’єкт, до якого нікого не підпускали, бо начебто там планують створити виробництво, яке працюватиме і наповнюватиме міський бюджет. Та все це був обман, бо завод розікрали, вивізши звідти метал і цеглу. А далі вже й охорони ніякої не було і нема, а люди розбирають по цеглині залишки стін і загальний вигляд колись процвітаючого масштабного підприємства є жахливим.


Після такої проведеної екскурсії вже біля входу на територію Рафінадного заводу усі члени виїзної комісії радилися, як їм краще вчинити, щоб вирішити наявну проблему. Пропозиції всі були зведені до того, аби скласти акти обстеження території і звернутися з листами до поліції, прокуратури, МНС та вищих органів влади і інстанцій. А якщо не допоможе, значить міська влада звертатиметься до Верховної Ради, до Національного банку та інших структур, адже безпека передусім і, не дай бог, комусь щось впаде на голову чи завалить, то відповідальність нестиме не зниклий власник залишків заводу, а міська влада.

ruini

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

ruini1

 

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.