Вівторок, 24 Трв

Бердичівляни б’ють на сполох: їхні квартири можуть просто завалитися

Кілька родин, котрі проживають у квартирах двоповерхового будинку по вулиці Чкалова, 6, щодня протягом кількох років живуть у страхові, що у будь-який момент стіни та стелі їхніх осель попросту заваляться та покалічать або й навіть гірше – поховають під собою їх та їхніх дітей.

Саме так розповіли журналістам мешканці горе-квартир, які викликали сьогодні після обіду не лише ЗМІ, а й директора ВЖРЕП №7, під управлінням якого знаходиться даний будинок, та представників виїзної комісії управління ЖКГ Бердичівської міської ради.
За словами бердичівлян, все почалося 3 роки тому, коли вони помітили тріщини ззовні на будинку. Усі разом люди збирали колективні підписи, звертали до ВЖРЕП, до міської влади, ходили на прийом до міського голови і навіть викликали телебачення. Комунальники протягом усього цього часу приїздили та затирали стіни, ставили маячки з указанням року, коли ці маячки були встановлені, робили підмурівок, проте навіть це не стримувало тріщини, які ставали більшими і розходилися далі по стіні.


Причому вигляд двох стін першого і другого поверху ззовні, де помітно, що цегла просто-на-просто починає відходити, хоч і жахливий, але не зрівняється з тим, що робиться всередині квартир мешканців. Молода дівчина проводить комісію та журналістів до своєї оселі, в якій вона з дитиною не проживає, бо боїться, та й ремонту зробити не може, а тому винаймає квартиру. Невеличка кімната і справді справляє враження якихось катакомб. Велетенські замащені тріщини з такими ж, як і знадвору, тріщинами на стіні та стелі, плінтуси відійшли від стін, шпалери, хоч і старенькі, але зірвані через шпаклювання тих таки тріщин і навіть частково підірвана підлога, яку можна відкрити і закрити, адже так перевіряли комунікації – це шокує кожного, хто заходить до квартири.


На другому поверсі ситуація, кажуть, теж бажає кращого, але побачити не вдалося через відсутність вдома власниці квартири. Загалом нарахували 4 квартири з більшими та меншими пошкодженнями. Жителі не знають, що їм робити, і не знають, як поведуть себе ці тріщини завтра, післязавтра чи протягом кількох днів. Крім того, люди зазначають, що, можливо, до цього призводять постійні прориви труб водопроводу та теплопостачання. Останній прорив води тривав протягом тижня допоки не приїхали працівники водоканалу, але ж, зрозуміло, що він не останній.
Представники виїзної комісії розглядають такий варіант, а також перевірили, чи не протікають труби під підлогою в квартирі зокрема, але та сухо. Визнати будинок аварійним, як запитували люди, міська влада не зможе, адже це не настільки старий будинок – 1959 року – і в місті є набагато старіші та у гіршому, зруйнованому стані. До того ж тріщини з’явилися на одній стороні будинку, а не повсюди. Проте навіть це лякає жителів будинку не менше, адже саме там проходить газова труба і якщо валитиметься стіна і зачепить її, то наслідки будуть ще гіршими.


Станом на момент обстеження мешканцям будинку сказали, що одразу ж вирішуватиметься питання у міській раді, щоб одразу хоча б на ці кілька днів зробити першочергові заходи, аби забезпечити безпеку людей, які там проживають, і спеціаліст мав сьогодні ж ввечері виїхати на місце та обстежити будинок, щоб знати, що можна поки що зробити. А вже у понеділок проектний інститут буде розглядати варіанти, аби допомогти бердичівлянам. Крім того, жителі будинку будуть звертатися до депутатів, щоб це питання було підняте на засіданнях депутатських комісій і міська влада не лише звернула увагу, а й посприяла тому, щоб, не дай бог, не трапилося трагедії.

budinok avariyniy1

budinok avariyniy2

budinok avariyniy3

budinok avariyniy4

budinok avariyniy5

budinok avariyniy6

budinok avariyniy7

budinok avariyniy8

budinok avariyniy9

budinok avariyniy10

budinok avariyniy11

budinok avariyniy12

budinok avariyniy13

budinok avariyniy14

budinok avariyniy15

budinok avariyniy16

budinok avariyniy17

budinok avariyniy18

budinok avariyniy19

budinok avariyniy20

budinok avariyniy21

budinok avariyniy22

budinok avariyniy23

budinok avariyniy24

budinok avariyniy25

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.