З плакатом «Пане Мазур, ти не цар» активісти і спортсмени здійняли галас на сесії Бердичівської міської ради. Відео — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

З плакатом «Пане Мазур, ти не цар» активісти і спортсмени здійняли галас на сесії Бердичівської міської ради. Відео

І це був не один від руки написаний плакат, з яким до сесійної зали після півгодинного обговорення теми сміття і звалища увійшли чоловіки – місцеві активісти і, на подив присутніх, спортсмени. Їх розставили по обидва боки і навіть за спиною міського голови та секретаря міської ради. Кілька представників поліції також були присутніми у залі, адже неприємний досвід від проведення попередньої сесії міської ради всі пам’ятають.

Проте чоловіки вели себе доволі спокійно і стримано, а виступати від імені всіх взявся голова ВГО «Блок патріотичних сил» Володимир Колодзінський, а згодом приєдналися і тренер з боксу, директор СК «КРОС» Олег Сікорський і навіть особистий помічник народного депутата Богдан Коляда.
Голова громадської організації спочатку запевнив, що не має наміру конфліктувати, зробив чимале вступне слово, представившись і розповівши, яку організацію представляє, які засади підтримує тощо. Але коли поверхневі розмови тривали трохи багато часу, а депутати чекали продовження розгляду питань порядку денного сесії, міський голова попросив чоловіка перейти до конкретики.


Виявилось, що представників громадськості обурює політика міської влади у плані неналежної уваги до розвитку спорту у місті, зокрема - вибіркова підтримка одних видів спорту та, як було сказано, мало не фінансова байдужість до інших. Мова йшла про бокс у Бердичеві і тренер Олег Сікорський зазначив, що учні не мають необхідного інвентарю і перших кілька тижнів з початку занять у секції їм просто нема що робити. За його словами, на футбол виділять сотні тисяч гривень фінансування, тоді як на бокс суми у багато разів менші. Також додав, що це олімпійський вид спорту і що бердичівські хлопці неодноразово брали участь у чемпіонатах у складі збірної України, а з боку влади таке відношення до боксу. Крім того згадалася і проблема приміщення, де займаються спортсмени, дах якого протікає, в якому прохолодно і вогко, а тому батьки не хочуть у такі умови приводити дітей на тренування.


Начальник управління освіти і науки Світлана Басюк намагалася пояснити, що цьогоріч було закуплено за кошти міського бюджету 18 пар боксерських рукавиць і що виділено кошти на ремонт приміщення та проводяться роботи, але рівень емоцій активістів не знижувався. У відповідь на це пролунали фрази, що це лише цьогоріч придбали рукавиці, а решта років не купували. Олег Сікорський також заявив, що багато тренерів з інших видів спорту – боротьби, баскетболу тощо – також незадоволені малою підтримкою їхніх видів спорту, але вони бояться зізнатися в цьому і виступити на сесії, а йому нема чого боятися.


Міський голова, вислухавши виступи, закликав, що це питання потрібно окремо обговорити, а не тут і зараз, і що свого часу його навпаки звинувачували за надмірну підтримку боксу, проте потрібно конкретно вести діалог мовою цифр, які б як ніщо краще показували фінансування різних видів спорту.


Після висловлення невдоволень та вимог громадські активісти і спортсмени покинули сесійну залу, тим самим дали можливість депутатам продовжити розгляд питань порядку денного. Щоправда про окрему дату зустрічі для обговорення і вирішення наболілої проблеми так і не було домовлено.

protest rada1

protest rada2

protest rada3

protest rada4

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.