Бердичівський суд підтримав поліцейських у боротьбі з перевищеннями швидкості — РІО Бердичів

Бердичівський суд підтримав поліцейських у боротьбі з перевищеннями швидкості

Про це свідчить рішення, яке прийняла 21 жовтня цього року суддя Інна Хуторна.


Ім’я людини, яка подала позов проти інспектора роти №2 батальйону Управління патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції лейтенанта поліції Яроша Миколи Володимировича щодо скасування постанови, про накладення адміністративного стягнення в справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, на жаль, на судовому порталі залишилось невідомим, але суть справи така.


Четвертого червня в селі Осикове Бердичівського району інспектор виписав постанову про штраф за перевищення швидкості на 510 гривень. Але порушниця не погодилась з цим, і подала до суду позов про скасування постанови. На своє виправдання зазначила, що фактично коли відповідачем фіксувалась можлива швидкість автомобіля, на якому вона рухалась, автомобіль знаходився поза межами населеного пункту «Осиково». Відповідач не пред`явив доказів того, що саме автомобіль на якому рухалась позивач перевищив швидкість, оскільки відповідач передав прилад Tru Cam ТС 000771 іншому патрульному і той продовжив здійснювати фіксацію швидкості інших автомобілів. Поліцейським не було роз`яснено права та обов`язки передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, вона не могла скористатись своїм правом на правову допомогу. Відповідачем не було на місці складено протокол про притягнення позивача до адміністративної відповідальності, а відразу винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення. Також відсутні свідки події. Не надано доказів того, що інспектор, який здійснював фіксацію швидкості приладом Tru Cam ТС 000771, допущений до роботи зі спеціальними технічними засобами, в оскаржуваній постанові не в повному обсязі зазначено технічний прилад, яким здійснювалась фіксація порушення, так як прилад який вказаний у постанові не відповідає свідоцтву про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки.


З поліції у відповідь надійшли документи, які доводять, що порушник рухався на автомобілі Ауді А4 в населеному пункті зі швидкістю 102 км/год, в тому числі і відео цього епізоду, та документи, які свідчать про правомірне застосування технічного пристрою для вимірювання швидкості, правомірне знаходження інспектора саме в цей час і саме в цьому місці, та інші підтвердження законності дій правоохоронців.


Враховуючи всі ці документи, суддя прийняла рішення у задоволенні позову відмовити, тобто визнати правомірним винесення постанови про штраф.


І хоча у Фейсбуці дехто вихвалявся, що подібні штрафи легко в суді «відбиваються», але судячи з цієї конкретної справи, це зовсім не так.


Отже, шановні водії, будьте обережні та не порушуйте правил дорожнього руху.

Osikove1

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.