З приводу виявлених скажених лисів у Бердичеві зібралася надзвичайна протиепізоотична комісія — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

З приводу виявлених скажених лисів у Бердичеві зібралася надзвичайна протиепізоотична комісія

Вчора ми вже повідомляли бердичівлян про ситуацію, що склалася у місті і через яку занепокоєні люди. Мова йде про виявлених в районі Корніловка 2-х трупів лисів, в одного з яких у приватній клініці «Айболит» ветеринари виявили збудник сказу, а іншого обстежити не змогли, бо жителі, які знайшли мертву тварину поблизу дитячого майданчику, її забрали і самотужки закопали. Крім того, нагадаємо, що в селищі Гришківці жителі також бачили лиса з неадекватною поведінкою, який покусав собаку та корову, і нині ці тварини знаходяться під наглядом спеціалістів.

Сьогодні ж опівдні відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому було обговорено дану ситуацію та прийнято рішення про ряд заходів, які необхідно терміново вжити у зв’язку з наявною у місті та районі небезпечною хворобою та з метою недопущення її розповсюдження.
За словами начальника управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі Валерія Бикова, захворювання на сказ – явище поширене на території всієї України, у всіх областях і районах, а тому Бердичівщина не є винятком. На сьогоднішній день ще діє карантин по випадку виявлення у Скраглівці хворого на сказ пса, а вчора стало відомо із ЗМІ та соціальної мережі про виявлених у Бердичеві та районі лисів з підозрами на дане захворювання.


Валерій Биков розповів присутнім про ці випадки, а також про те, що в одного лиса, якого знайшли на проїжджій частині напівживого і якого забрали на обстеження фахівці ветклініки «Айболит», було виявлено підозру на сказ. Через декілька годин тварина померла, її передали до лабораторії, де дійсно були виявлені певні ознаки, характерні для захворювання, але лиса було спалено.


Враховуючи усі ці випадки, комісія й мала затвердити ряд заходів у вогнищі сказу. Фахівці вже проводять дезінфекцію території, де було виявлено хворих тварин. Також проводиться роз’яснювальна робота у вигляді листівок. Людям пояснюють, як потрібно себе поводити, якщо раптом побачили тварину з неадекватною поведінкою. Адже зазвичай той же таки лис боїться людей, і навіть у лісі його важко побачити, бо він втікає, а у випадку захворювання на сказ тварина навпаки бігає вулицями міста і сіл, забігає у подвір’я і може кидатися на домашніх тварин, при цьому з рота у неї масово виділяється слина. Тому краще не намагатися самотужки впіймати таку тварину, а триматися якомога подалі і викликати спеціалістів. Тим, хто проживає у приватному секторі, якщо лис забіг у подвір’я, варто закрити по можливості ворота, забігти у приміщення і викликати спеціалістів, яким набагато легше буде впіймати і вилучити тварину.


Домашніх тварин закликають вакцинувати обов’язково і вакцина є в достатній кількості, вона безоплатна, якщо звертатися до державного ветеринарного закладу по пров. Ветеринарному, 5 (тел. 3-13-89). В Бердичівському районі можна звертатися в амбулаторії, де також є вакцина. Жителі Бердичева можуть робити домашнім тваринам вакцинацію і у приватній клініці, але на платній основі.


Присутні члени надзвичайної протиепізоотичної комісії знову повернулися до теми закупівлі за рахунок місцевого бюджету оральної вакцини проти сказу для розповсюдження її в умовах дикої природи за допомогою лісників безпосередньо у місцях перебування лисів і розташування їхніх нір. Адже, за словами мисливців, розкидання з повітря як передбачено державною програмою, ефекту не дає, бо вакцина падає, де завгодно, її з’їдають інші тварини і птахи. Комісія дійшла до висновку, що, можливо, відповідні кошти на це будуть передбачені у місцевому бюджеті на наступний рік і питання буде вирішене позитивно.


На засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії було прийнято рішення встановити карантин на усій північній частині Бердичева - мікрорайони М’ясокомбінат і Корніловка - або ж, точніше кажучи, на всій території міста за переїздом терміном на 2 місяці. Тут діє заборона на проведення виставок чи переміщення тварин з зони карантину в інше місце. Випадків укусів тваринами із збудником сказу людей зафіксовано не було, але у разі нападу тварини бердичівлян закликають негайно звертатися до лікарні, де, за словами медиків, є вакцина від сказу у достатній кількості.

komissiya skaz1

komissiya skaz2

komissiya skaz3

komissiya skaz4

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.