У торгово-розважальному центрі бердичівлянам безкоштовно вимірювали вміст цукру в крові — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

У торгово-розважальному центрі бердичівлянам безкоштовно вимірювали вміст цукру в крові

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом, який припадає на 14 листопада, у торгово-розважальному центрі «Галерея Бальзак» сьогодні з 10-ї години ранку усім бажаючим бердичівлянам проводили безкоштовний замір вмісту цукру у крові.

Організаторами такої акції виступила Громадська організація «ДІАБЕТ І ДІТИ», створена минулого року, а долучилися до такої гарної, потрібної і дуже важливої справи дитячий лікар-ендокринолог і викладач Бердичівського медичного коледжу Олена Яткевич та студенти 4-го курсу коледжу спеціальності «Сестринська справа» Вікторія Савіцька, Надія Рудик та Надія Падун.


За словами голови Громадської організації «ДІАБЕТ І ДІТИ» Анни Левандовської, нині цукровий діабет – це неінфекційна епідемія нашого часу і про неї потрібно знати. І головна мета такої акції – це збільшення обізнаності про цукровий діабет, адже на кожного виявленого хворого припадає один невиявлений. Більше того, як розповіла дитячий лікар-ендокринолог, цукровий діабет зростає з кожним роком і люди помирають від інсульту, інфаркту, особливо похилого віку, не знаючи, що мають таку хворобу. А якщо вчасно її виявити, відкоригувати лікування та харчування, а на сьогоднішній день по програмі «Доступні ліки» можна отримувати безкоштовно відповідні ліки, то це значно збільшить якість і тривалість життя людей.


Кількість тих, хто знає, що має діабет, і хто не знає, однакова – 1:1, і навіть є випадки, коли медичні працівники дізнаються згодом, що мають таку хворобу. Олена Яткевич, яка займається хворими на діабет дітками, наголошує, що у Бердичеві нараховується 30 дітей з такою хворобою і найменший вік хворої дитини – 3 роки. Такі маленькі бердичівляни приймають інсулін, який їм колють або ж вони самі колють по 5 разів на день, дотримуються дієти, вимірюють цукор по 10-15 разів на день і навіть вночі.


Саме тому подібного роду заходи і спрямовані на те, аби люди розуміли усю важливість і навіть небезпеку, котру несе дана хвороба. І оскільки не кожен бердичівлянин виявляє бажання йти до медичних закладів і здавати такий аналіз або ж вважає, що у нього все нормально із вмістом цукру у крові, то в багатолюдному місці безкоштовний замір – це гарна можливість, витративши зовсім мало часу, дізнатися про своє здоров’я.


За кількістю наявних тест-смужок організатори акції розраховували на близько 200-250 осіб, бажаючих дізнатися вміст цукру у крові та почути рекомендації фахівців, але якщо буде більше, то це теж добре, адже означає, що людям не байдуже до свого власного здоров’я і вони хочуть бути обізнаними з даною хворобою, її симптомами, перебігом та наслідками.


Тільки на початку, як зазначила Анна Левандовська, вже нарахували 10 осіб, які мають підвищений цукор у крові. За півгодини перебування журналіста на акції можливістю безкоштовного заміру скористалися близько 30 осіб, адже вимірювали цукор одразу дві студентки медичного коледжу. З тих, хто зробив такий замір, чи не кожен 5-й має підвищений вміст цукру, причому показники варіюються від трохи підвищеного до більш високого, хоча траплялися і випадки вдвічі більшого за норму показника.


Таким людям організатори акції та лікар радили одразу ж звернутися до лабораторії «Сінево», яка сьогодні проводить безкоштовний аналіз середнього вмісту цукру за 3 місяці. Також бердичівлянам давали брошури з інформацією про хворобу, глюкометри, раціон для тих, хто має цукровий діабет.

aktsiya diabet1

aktsiya diabet2

aktsiya diabet3

aktsiya diabet4

aktsiya diabet5

aktsiya diabet6

aktsiya diabet8

aktsiya diabet9

aktsiya diabet10

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.