Бердичівляни запалили свічки пам’яті за жертвами голодомору — РІО Бердичів

Понеділок, 21 Вересня

  • Бердичівський Базар

Бердичівляни запалили свічки пам’яті за жертвами голодомору

22 лист. 2019 Власкор

Найстрашнішу, чорну сторінку історії українського народу вкотре перегорнули бердичівляни, які у п’ятницю, 22 листопада, зібралися біля пам’ятника жертвам голодомору «Померлим голодною смертю на багатих українських землях».

Щороку, у цю прохолодну осінню пору вся країна згадує людей, які загинули страшною смертю штучно створеного тогочасною владою голоду.

Геноцид українського народу і не інакше. Саме так можна охарактеризувати страшні роки 1921-1923, 1946-1947 років, коли люди не мали чого їсти самі та чим нагодувати своїх дітей. Не жаліли нікого: ні літніх людей, ні молодь, ні жінок, ні дітей. На родючих чорноземах пухли з голоду та вмирали навіть не сотні – мільйони ні в чому не винних українців. Пригадали під час години-реквієму і жертв великого терору 1937-1938 років, під час якого було закатовано, розстріляно та знищено цвіт українського народу.

Бердичів шанує пам’ять жертв голодоморів. Цьогоріч аби запалити свічу пам’яті за померлими біля пам’ятника згорьованої неньки-України, яка схилилась у скорботі за своїми загиблими страшною смертю дітьми, зібрались представники міської влади, духовенство, підприємств та організацій, освітяни, військові, молодь міста і небайдужі городяни. Люди зі сльозами на очах згадували страшні факти про геноцид та просили у Бога милості для душ заморених.

Після заупокійної літії за невинними, які померли голодною смертю, присутні запалили свічки пам’яті та лампадки, а до підніжжя пам’ятника лягли вінки та квіти.

Завтра кожен із нас може згадати жертв голодоморів, запаливши у себе вдома символічну свічу пам’яті, що мерехтітиме у вікні, у шану померлих. Традиційно, лампадки запалають у домівках українців четверту суботу листопада (цього року 23 листопада) о 16.00.

golod1

golod2

golod3

golod4

golod5

golod6

golod7

golod8

golod9

golod10

super cina

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.