П'ятниця, 22 Вересня

Бердичівляни стали свідками незвичайного природного явища

Вчора ввечері, близько восьмої години жителі міста побачили спалах, а через буквально 4-5 секунд почули грім.

 

 

Я теж визирнув на балкон, і почув звуки, характерні для грому. Через кілька хвилин знову блиснула блискавка і пролунав грім. В цей час на вулиці йшов невеликий сніг з крупою.
Вікіпедія так описує це незвичайне явище:
Сніжна гроза, снігова гроза (англ. thundersnow) — рідкісне метеорологічне явище, а саме гроза, при якій замість зливового дощу випадає зливовий сніг, крижаний дощ або крижана крупа.
На Землі відбувається приблизно 5-6 разів на рік. Термін використовується, в основному, в науково-популярній зарубіжній літературі. У професійній українській метеорології даного терміну немає: в таких випадках відзначається одночасно гроза та зливовий сніг.
Явище спостерігається в холодну пору року на берегах незамерзаючих морів і великих озер (ефект озера). Найбільш часто спостерігається в Північній Америці (близько 6,3 випадків на рік), на території США і Канади: Східне узбережжя, Нова Англія, Район Великих озер, Нова Шотландія, а також у Скандинавії, на півночі Європи. Наприклад, інтенсивна сніжна гроза спостерігалася в штаті Нью-Джерсі в грудні 2010.
В Україні:
27 і 29 грудня 2014 сніжна гроза спостерігалася в Одес
29 грудня 2014 сніжна гроза спостерігалася і в Миколаєві . Вона була дуже потужна, висвітлила весь лівий берег. Гроза принесла за собою сильний сніг і вітер.
29 грудня 2014 в Дніпрі спостерігалася снігова гроза. Так само блискавку спостерігали жителі інших населених пунктів в лівобережній частині області.
29 грудня 2014 в Ізюмі Харківської області жителі міста спостерігали снігову грозу. Гроза була не довга, всього п'ять розрядів. Під час грози йшов сильний сніг.
22 січня 2020 у Львові жителі Шевченківського району спостерігали явище снігової грози. Вона була короткотривалою. Під час грози можна було чути грім, бачити блискавку та це все супроводжував рясний сніг. Також це явище спостерігали у місті Луцьк.
Тобто, не тільки бердичівляни, а й жителі інших міст України вчора спостерігали незвичну снігову грозу.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.