Про приїжджих з-за кордону в Бердичеві повідомляють пильні сусіди — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Про приїжджих з-за кордону в Бердичеві повідомляють пильні сусіди

Саме так до сьогодні лікарі Бердичівського центру ПМСД дізнавались про бердичівлян, які повертаються додому в тому числі і з країн з важким епідеміологічним станом.


Після таких, часто анонімних дзвінків, лікарі за допомогою комунальників виясняли хто живе в такій чи іншій квартирі і телефонували приїжджим. У відповідь часто чули грубість чи нерозуміння, хоча їх запитували тільки про стан здоров’я та рекомендували два тижні провести у самоізоляції.
Але тепер на урядовому рівні прийнято рішення про обмін інформацією між прикордонної службою та органами місцевого самоврядування тих районів і міст, куди їдуть мандрівники після перетину кордону. Так, сьогодні, вперше до центру ПМСД надійшла інформація про сімох бердичівлян, які напередодні перетнули кордон.


На запитання журналіста, чи були бердичівляни серед тих, кого мер Житомира особисто, разом із спеціальним автобусом зустрічав в Києві на вокзалі з європейській спец поїздів, ніхто з присутніх на брифінгу відповідальних чиновників, відповіді не мав.


А ось на питання, чи можливо притягнути до відповідальності тих, хто ухиляється від самоізоляції, відповідь прозвучала чітка і зрозуміла. Поки офіційно не підтверджено аналізом, що людина хвора на короновірус, ніякої відповідальності вона не несе.


Стосовно спеціального приміщення для обсервації (примусового утримання людей, у яких є підозра на вірус) чиновники сказали, що поки що питання вивчається, і можливо, таким місцем може стати терапевтичне відділення районної лікарні, згідно з рекомендаціями облдержадміністрації.


Головний лікар міської лікарні Лариса Бабікова ще раз детально розповіла про 56-річну жінку, яка зараз знаходиться в ізольованому боксі інфекційної лікарні, бо має симптоми респіраторного захворювання, і була нещодавно за кордоном. Її зразки відправили до вірусологічної лабораторії ще в суботу зранку, і станом на 13 годину понеділка, відповіді ще не було.


В інфекційному відділенні терміново почали реконструкцію, щоб збільшити кількість палат, в яких можливе лікування за допомогою апаратів штучної вентиляції легень, які нині додатково докупаються містом. Для їх ефективної роботи потрібно, щоб був постійний доступ кисню.


- Чи будуть закривати середні і великі підприємства, як це рекомендує ОДА?
- Офіційного документу з рекомендаціями поки що немає. Буде, тоді будемо приймати рішення.


- Чи долучився народний депутат до боротьби з короно вірусом в Бердичеві?
- Так, спочатку до лікарні прийшов його помічник, щоб дізнатись про потреби, а вже в суботу був і сам депутат, і передав лікарні 100 пар печаток, 250 масок, 3 каністри по 5 літрів дезрозчину для рук та одну каністру з дезрозчином для приміщень, і три спеціальних розпилювача для обробки приміщень.


- За чий рахунок лікуватимуть захворілих від короно вірусу?
- Жінка, яка сьогодні в інфекційному відділенні отримує всю допомогу за рахунок бюджетних коштів.


- Чи вистачить коштів у міському бюджеті для додаткових витрат?
- Завтра на сесії будуть прийматись рішення щодо додаткової підтримки лікарні, рятувальної служби, правоохоронців та військових. Якщо не буде вистачати, будемо скорочувати деякі попередньо схвалені програми. До речі, командир 26 бригади, який був на засіданні комісії пообіцяв допомогти з патрулюванням міста при необхідності.


Також міський голова розповів, що в Бердичеві на одному з швейних виробництв вже розпочали шити захисні маски. Тисячу штук вже передали на потреби лікарні, а всього планують виготовити 25 – 30 тисяч таких захисних засобів. Разом із спеціалістами зараз вивчаються технології для дезінфекції великих площ, вулиць, дворів, зупинок, і т.д.


А головний лікар додала, що в лікарні створюються умови для тих лікарів, яким, можливо, тут доведеться жити під час спалаху хвороби. Обговорювали навіть про відкриття спецгруп у дитсадку для дітей лікарів і медпрацівників, але відмовились від цього, напевно бабусі чи родичі пообіцяли в крайньому разі прийняти на себе цю іноді приємну ношу.


Міський голова та його заступники пообіцяли і в подальшому оперативно висвітлювати всі події, пов’язані з подоланням інфекції, але чи будуть це такі ж брифінги, чи будуть давати інформацію більш дистанційно, поки що остаточно не визначились.

brifing1

brifing2

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.