Вівторок, 27 Вересня

Бердичів можуть взяти в санітарне кільце, закривши в’їзди та виїзди

Принаймні так попередньо вказав на сьогоднішньому брифінгу голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Причиною такого прийнятого рішення є збільшення кількості випадків захворювання на коронавірусну інфекцію у нашому мсті, а також у місті Малині. Адже, нагадуємо, що станом на сьогодні у Бердичеві налічується 7 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу у громадян, 1 з яких – летальний. Крім того, за наявною неофіційною інформацією, у міській лікарні масово тестували пацієнтів з пневмонією і тих, які мали контакт з ниими, виявивши багато позитивних результатів.

Найперше на брифінгу закликали дотримуватися карантину, бо лише за добу зафіксовано на Житомирщині 13 нових випадків, ще перевіряють наразі матеріали 22 осіб з області. Крім того, голова Житомирської ОДА додав, що нині хворими являються не ті, хто приїхали з-за кордону, а контактні особи із такими приїжджими та з уже хворими, що неабияк непокоїть, бо Малин і Бердичів нині «палають» хворими. Тому людей закликають не контактувати з тими, хто може бути потенційно хворим, а сусідам радять бути уважними і контролювати усіх приїжджих, хоч, може, це й виглядає не зовсім тактично.


У Бердичеві та Малині зараз є по одному важкому випадку, пацієнти підключені до кисню, мають двобічну пневмонію і підвищену температуру. Було також зазначено для прикладу, що в нашому місті в одному із випадків син контактував із людиною, яка приїхала з-за кордону, чи то свідомо, чи просто не знаючи, і заразилася відтак його матір, яка нині у важкому стані.


В міста, де є спалах захворюваності, направили засоби індивідуального захисту для медиків, щоб вони були більш спроможні надавати допомогу пацієнтам. Також в лабораторний центр отримав додатково 2200 ПРЛ-тестів для перевірки осіб із підозрами на захворювання.


Журналісти газети «РІО-Бердичів» також задали питання Віталію Бунечку щодо інформацію про встановлення блок-постів у Бердичеві. Про це ще вчора говорили на брифінгу, проте якщо про Малин вказали чітко, що комісія з ТЕБ та НС засідає і попередньо планували встановити таких блок-постів 7, то про Бердичів детально не зазначили. За словами голови Житомирської ОДА, нині ГУНП в Житомирській області вивчає ситуацію по дотриманню норм карантину і на обласній комісії будуть приймати рішення щодо, можливо, взяття в санітарне кільце обидва міста з абсолютним обмеженням в’їздів та виїздів.


Що стосується Бердичева, то також ГУНП розглядає кількість необхідних блок-постів, адже місто знаходиться недалеко від Вінницької області, де кількість інфікованих значно переважає Житомирщину. В свою чергу Вінницька область знаходиться поруч з Чернівецькою, яка взагалі «палає» - близько 270 хворих. Проте усім жителям невпинно повторюють дотримуватися правил карантину, самоізолюватися при потребі, аби не наражати на небезпеку себе, своїх рідних та оточуючих.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.