Субота, 28 Трв

Бердичів і Житомир не посилюють обмеження карантинних заходів на свята

З самісінького ранку бердичівляни очікують точної відповіді на запитання, чи можна буде на святкові вихідні виїхати з міста або навпаки – приїхати сюди. Адже є такі, які працюють у Києві, Житомирі та інших містах і планують на Великдень приїхати додому або ж поїхати до родини. А так звана «паніка» виникла у зв’язку з тим, що зранку головним санітарним лікарем Житомирщини було видано постанову, згідно якій чотири міста області – Бердичів, Житомир, Коростень та Малин - повинні додатково посилити карантинні та обмежувальні заходи. Причому термін встановлений на 10 днів – з 17 по 27 квітня.

Серед пунктів постанови найбільш хвилюючим для громадян стало наголошення на закритті підприємств, установ, магазинів і торгівельних точок, крім аптек, АЗС, РЕС, водоканалів, газконтор та телекомунікаційних мереж. Людям, а 10 днів – це немалий час, згідно постанови, створені інформаційні центри повинні робити замовлення на продукти, товари першої необхідності та медикаменти, а спеціально організована доставка – привозити.


Окрім того, з важливих пунктів, стало припинення руху пасажирського і всіх видів приватного транспорту та в’їзд і виїзд ними з і до вищевказаних міст, крім тих, що мають спеціальні перепустки. А це неабияк змусило понервуватися людей, які не знали, чи випустять їх з одного міста і пропустять в інше. Багато хто телефонує рідним і запитує, чи, дійсно, все перекриють.


Так-от, варто зазначити, що ні Житомир, ні Бердичів, а це ж міста-сусіди, не підтримали постанову про додаткове посилення карантинних та обмежувальних заходів. На своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук мер Житомира Сергій Сухомлин звернувся до громадян, зазначивши, що розуміє усю серйозність із ситуацією захворювання в області на коронавірус і що людей потрібно убезпечити, але такі заходи не передбачені навіть у період надзвичайного стану. У якості аргументу очільник Житомира зазначив, що це ж потрібно населення міста забезпечити протягом 10 днів продуктами, медикаментами тощо, а головне – це значить закрити місто повністю на вказаний термін. Ці заходи зроблять повний хаос, створити забезпечення міста нереально, а люди, думаючи, що магазини закриють, напередодні вже ринули скуповуватись, утворивши черги. Тому Сергій Сухомлин наголосив на тому, що він не бачить можливості вводити на території Житомира такі жорсткі заходи, а люди повинні дослухатись до рекомендацій і відсвяткувати свята вдома, не йти до храмів та кладовищ, щоб не наражати себе і рідних на небезпеку.


Аналогічно, можна сказати, вирішило і місто Бердичів. На ранішньому засіданні виконкому щоправда цю постанову не обговорювали і не розглядали навіть. Проте один із її пунктів вже був не прийнятий, коли міський голова зазначив, що продовольчі магазини у місті не закриватимуть. Василь Мазур, нагадаємо, так само був переконаний, що це призведе до ажіотажу серед населення і дотримуватися санітарних норм тоді буде важче через масові черги. На рахунок припинення руху приватного транспорту, адже у Бердичеві, нагадаємо, міські маршрутки вже не один тиждень не курсують, як і міжміські, мови не було взагалі. Зрозуміло, що посилене патрулювання у місті буде, але закриття в’їздів і виїздів не впроваджуватимуть.


Натомість і один, і інший міський голова закликали дослухатися до рекомендацій і святкувати Великдень вдома, а священнослужителям – проводити богослужіння в онлайн-режимі, щоб не допускати масового скупчення людей.

 17postanova1

 17postanova2

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.