«У Бердичеві нам випустили кіно», - головний санітарний лікар області Зіновій Парамонов — РІО Бердичів

Вівторок, 3 Серпня

«У Бердичеві нам випустили кіно», - головний санітарний лікар області Зіновій Парамонов

Після трьох вихідних сьогодні зранку відбувся брифінг голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка, начальника управління охорони здоров’я Миколи Суслика і цього разу головного санітарного лікаря області Зіновія Парамонова.

Головними темами обговорення стали не лише велика кількість виявлених в області інфікованих у суботу – 30 осіб, а й актуальна і дискусійна тема Бердичівської міської лікарні, хворих медичних працівників та закриття на карантин медичного закладу у нашому місті.


Найперше зазначили, що із загальної чисельності інфікованих в області 99 осіб знаходяться на стаціонарі, 13 важких, 27 хворих – це діти, стан яких задовільний і з яких тільки 3 лікуються в лікарнях, а решта проходять лікування амбулаторно. На рахунок медичних працівників, то загалом на Житомирщині їх захворіло 107.


Як зазначив Зіновій Парамонов, його, як санітарного лікаря, турбують вогнища інфекцій у медичних закладах. За його словами, минулого тижня по Бердичівській міській лікарні була винесена Постанова у зв’язку з тим, що у результаті некваліфікованої роботи і організації медичної допомоги керівництвом лікарні у закладі захворіло 38 працівників, серед яких 28 – медичні працівники і 10 – обслуговуючий персонал. Тобто лікарня стала джерелом інфекції і закриття її було вимушене та стовідсотково показане. Проте, за словами головного санітарного лікаря, після закриття медичного закладу у місті відбулися наради у Бердичеві і «нам випустили кіно». Бо замість того, щоб направити в область протокол дій, які повинні бути виконані по лікарні, міська влада почала шукати винних у цих процесах, що є неправильним. Медичне керівництво області пообіцяло серйозно реагувати на це.


На запитання журналістів про те, що у місті з 12 квітня і по цей день немає результатів дослідження забраних проб, про що було сказано на засіданні комісії ТЕБ і НС, прозвучала під час брифінгу відповідь про недостовірність інформації. Зіновій Парамонов наголосив, що за останніх 3 дні було обстежено 39 медичних працівників, а всього по місту та району обстежено більше 450 підозрілих. А це майже 10 відсотків по області. З Бердичева та району, і дані перевірені, є близько 60 направлень від 24 квітня і по сьогоднішній день. Але загальна черга для дослідження в лабораторному центрі становить наразі близько 700 підозрілих випадків, які надійшли з усієї області.


Окремо обговорили і запитання про те, чи існує порядок дій закриття медичного закладу на карантин у Бердичеві, адже у міській раді не знають, як це зробити, поки не буде конкретного поетапного плану закриття в області. Начальник управління охорони здоров’я Микола Суслик повідомив, що у четвер такий план був опрацьований і міська лікарня практично закрита на карантин для доліковування пацієнтів, які наразі є у лікарні. Персонал, який не задіяний для роботи, або знаходиться на самоізоляції при потребі, якщо вони контактували з кимось, або направлений для роботи у районну лікарню.


Потік пацієнтів з коронавірусом направлено до Житомирської центральної районної лікарні. Тобто лікарня Бердичева працює у закритому режимі для доліковування пацієнтів і там же знаходиться персонал, який перебуває цілодобово у медичному закладі.

0405brifing

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.