Бердичів потроху оживає з послабленням карантину. Фото — РІО Бердичів

П'ятниця, 5 Червня

  • Бердичівський Базар

Бердичів потроху оживає з послабленням карантину. Фото

З минулого тижня по всій країні загалом і в кожних містах, містечках та селах розпочався перший етап послаблення карантину, котрий тривав майже 2 місяці. Звісно, його ще не відмінили, але навіть зняті невеликі обмеження пожвавили і активізували життя підприємств, ринків і, звісно ж, людей.

У Бердичеві відбулося довгоочікуване відкриття ринків, щоправда не всіх одразу, але поступово підприємці, яким довелося несолодко у цей час, вже приступили до роботи, дотримуючись санітарних норм. Нагадаємо, що на ринки пускають у масках, а на вході, а входи відкриті далеко не всі, і продавцям, і покупцям міряють температуру. Так само всі користуються антисептиками та дезінфікують свої робочі місця і були зроблені захисні екрані.


Відкрилися магазини непромислової групи товарів, будівельні магазини та навіть секонд-хенди. Але і в них діють обмеження щодо одночасного перебування осіб всередині. В деяких – 2 людини, в деяких – 4, якщо магазини невеликі. На рахунок супермаркетів, то в одних обмеження по кількості покупців були зняті і це стало помітно завдяки відсутності перед входом черг. В інших же й надалі дотримуються режиму пропуску на вході по 10-14 осіб, але варто зазначити, що з відкриттям ринків такі черги все ж зменшилися.


До роботи приступили і стоматологи, адвокати та юристи, двері до офісів яких наразі відчинені, баристи, яким дозволено робити каву і продавати її на виніс. Також це стосується і кіосків, у яких бердичівляни можуть придбати хот-доги, лаваші, шаурму тощо. Літні майданчики кафе, а таких не надто багато у місті, вщент не заповнені, проте кілька осіб все ж смакує за столиками каву, чай та інші продукти.


Автомобілів на стоянках перед ринками, магазинами та іншими будівлями, де люди працюють, побільшало, чого не було раніше, а біля будинків їх стало менше – з послабленням карантину робочі будні у багатьох бердичівлян відновилися. Помітно збільшилася і кількість людей на вулицях Бердичева. Мами з дітками у візочках прогулюються містом, трішки старші діти катаються на велосипедах або ж з батьками виходять на площу, у сквери чи у парк. До речі, останній теж відкритий для відвідувачів, щоправда у будній день таких небагато, а якщо і є, то це не лише батьки з дітьми, а й підлітки, молодь, і трішки старші за віком, котрі так само на свіжому повітрі вирішили провести свій вільний час.


Державні установи поки що працюють у режимі онлайн, тому відвідувачів і черг можливих там немає. Що ж до репетицій у театрі, то як таких їх нині немає, лише поодинокі. Проблема у тому, що немає як дістатися до театру акторам і працівникам, адже люди живуть і у віддалених районах, а маршрутки поки у місті не курсують. На відновлення їхньої роботи, очевидно, чекають усі, адже у соціальних мережах неодноразово обурюються, що на ті ж таки відкриті ринки немає змоги доїхати, а деяким – і до місць роботи.


Більшість сподіваються, що все-таки з наступного тижня розпочнеться новий етап послаблення карантину, який, щоправда, як попередньо зазначають, буде продовжений, проте з пом’якшенням. Бердичівляни очікують і на відкриття таких необхідних установ, як пенсійний фонд, податкова інспекція, виконавча служба, управління праці і соціального захисту населення тощо. А ще більше чекають на те, що маршрутки почнуть їздити, хоч в декого і є побоювання, щоб такі послаблення не призвели, не дай бог, до погіршення епідситуації. Хоча і зазначають, що відповідальність, насамперед, починається з кожної людини, з її усвідомлення серйозності ситуації, з її дотримання санітарних норм та рекомендацій.

misto1905 1

misto1905 2

misto1905 3

misto1905 4

misto1905 5

misto1905 6

misto1905 7

misto1905 8

misto1905 9

misto1905 10

misto1905 11

misto1905 12

misto1905 14

misto1905 15

misto1905 16

misto1905 17

misto1905 18

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.