Роздрукувати цю сторінку

Начальник поліції Бердичева розповів, як минули перші карантинні вихідні у місті

Карантинні обмеження, їх дотримання містянами, штрафи, проблеми громадського транспорту говорив сьогодні на брифінгу з журналістами начальник поліції Бердичева Олег Мельничук.

Перше, про що зайшла мова, не випадково став карантин вихідного дня, адже саме минулі вихідні мали бути першими, під час яких частина розважальних та торгівельних закладів були зобов’язані у суботу і неділю припинити свою діяльність. Усе це задля недопущення скупчення у них людей та уникнення можливості розповсюдження коронавірусу. Олег Мельничук зауважив, що ці два дні минули спокійно, люди у більшості почали з розумінням ставитись до ситуації, адже її серйозність проблеми розуміє кожен. Щодня надходять повідомлення про нові випадки захворювання і число захворілих поки що значно вище за кількість одужалих. Така невтішна статистика позначається на свідомості бердичівлян, і у цьому є свій позитив, тому що люди починають дбати про себе та оточуючих, а це зменшує ризик зараження «короною». Однак, окремі випадки ігнорування прийнятими правилами все-таки траплялися.

Патрулювання у вихідні дні здійснювалось трьома рейдовими групами, до складу яких, окрім бердичівських поліцейських, увійшли представники держпродспоживслужби та міськвиконкому. Також здійснювала патрулювання вулицями Бердичева і група з ГУНП міста Житомира. Протягом двох днів 14 і 15 листопада було складено 8 адміністративних протоколів. Серед порушників – суб’єкти господарювання, тобто власники закладів, які, відповідно до вимог, мали б припинити свою діяльність на час карантину вихідного дня, але не зробили цього, а також перевізники, маршрутки яких були переповнені.

Усі протоколи, наголосив Олег Мельничук, уже направлені до суду. У відповідь, прозвучало питання про те, скільки усього протягом карантину (тобто, починаючи від березня поточного року) було розглянуто у суді та хто з порушників отримав реальні штрафи за недотримання умов карантину. На що начальник поліції Бердичева відповів, що всього було складено 112 протоколів. Лише в одному випадку суд зобов’язав порушника сплатити штраф у розмірі 17 000 гривень (причиною тому стала торгівля на центральному ринку під час повного локдауну на початку пандемії). У решті випадків людям було винесено попередження.

У продовження розмови про штрафи для водіїв маршруток журналісти підняли проблему недостатньої кількості транспорту у години пік у будні. Зокрема, на маршрутах №10 та №4. Вранці, коли містяни дістаються до роботи та везуть дітей до садочків і шкіл, пасажиропотік величезний. Одні водії входять у ситуацію і беруть людей до салону більше, ніж того дозволяють карантинні правила, порушуючи останні, інші – чітко ся вимог, чим викликають на себе бурю обурень містян, які поспішають по інстанціях. І хоча ситуація, що склалася, не стосується безпосередньо діяльності поліції, до неї, як зауважили представники ЗМІ, як наразі до єдиного діючого органу влади у місті, вирішили звернутися і з цією проблемою.

Адже недостатня кількість маршруток (враховуючи можливість перевезення лише «сидячих» пасажирів) спричиняє скупчення городян на зупинках, число яких іноді досягає понад 20 осіб. Особливо нелегко дістатися із пункту А в пункт В зараз тим, хто живе або працює в районах поблизу м’ясокомбінату. Ремонт мосту і без того спричиняє затримки руху транспорту, а обмеження по кількості людей тільки погіршують і без того непростий стан справ. Іноді, вільну маршрутку навіть на найбільш популярному «першому» маршруті доводиться чекати по півгодини і більше. А погода зараз не надто сприятлива, і діло не йде до тепла, тому рівень захворюваності може різко зрости і зараз мова не тільки про COVID. Дорослі, а особливо діти, навіть за умови, що вони тепло одягнуті, змушені мерзнути в очікуванні свого автотранспорту, а переохолодження не найкращим чином позначується на здоров’ї. Проблему могли б вирішити шкільні автобуси, але поки такі містом не курсують.

Олег Мельничук обіцяв організувати перевірку маршрутів та поспілкуватися із перевізниками стосовно можливості збільшення кількості автобусів, хоча б самі проблемні рейси по місту. Чим завершиться ця розмова – покаже час. Лишається сподіватися, що під час цього діалогу вдасться дійти компромісу, бо це допоможе і полегшити переміщення бердичівлян, і запобігти поширенню COVID-19 у маршрутках та на зупинках громадського транспорту.

Подібні матеріали