У бердичівську річку запустили товстолобів. Фото — РІО Бердичів
  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

У бердичівську річку запустили товстолобів. Фото

Вже традиційно у цю пору у головну бердичівську річку запустили рибу в районі міського пляжу. Чому традиційно? Тому що це не перше зариблення водойми у нашому місті, а за підрахунками уже третє. Минулого року цю важливу процедуру проводили 2 грудня і тоді, як і вперше, рибу привозили із Черкаської області.

Цього ж разу автомобіль, наповнений товстолобами, приїхав із Вінниччини, з смт. Уланів, про що розповів журналістам заступник міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергій Онофрійчук. За його словами, нагадуючи історію, у 2018 році було затверджено програму біологічної меліорації річки Гнилоп’ять, змінено законодавство в позитивну сторону, що дало можливість територіальним громадам робити таку меліорацію водойм, запускаючи білого амура чи товстолоба. У 2019 році у Бердичеві, як ми писали вище, двічі було запущено за кошти міського бюджету близько 4000 екземплярів товстолоба та близько 2000 екземплярів білого амура.


У поточному році також було виділено кошти на дану програму і сьогодні завдяки цьому у річку випустили близько 2000 екземплярів товстолоба. Вартість цієї партії складає 49 тисяч гривень. Середня вага кожної рибини, а це 2-3-літка згідно з вимогами розробленого спеціалізованим державним інститутом проекту, становить 300 грамів. Рибнагляд контролює процес зариблення, перевіряє все, приймає і потім слідкує, щоб не було браконьєрських виловів.


Прокоментував процес запуску товстолобів у водойму і голова правління спортивного клубу «Золотий Короп» Валентин Демченко. Зазначив, що минулорічний процес запуску риби показав гарні результати влітку. І рибалки, і населення кажуть, що вода стала чистішою, тобто не було зеленого цвітіння, яке спостерігалося завжди. Кормовою базою для товстолоба і є оці водорослі, що дають зелений відтінок воді, тому ця риба підчистить водойму. Але Валентин Демченко звертається до членів клубу та рибаків із проханням совісно віднестися до процесу зариблення: маленьку не ловити, щоб вона могла вирости, а коли виросте, то дивитися за річкою, бо є ряд нечесних «товаришів» - браконьєрів, які виловлюють сітками. Тобто кожен повинен почати із себе, а також пильнувати і, у разі виявлення порушень зі сторони рибаків, повідомляти відповідні служби - спортивний клуб «Золотий Короп», рибінспекцію, поліцію, аби можна було прийняти міри. У решті випадків людей запрошують на риболовлю, але спортивним знаряддям.

2020tolstolob 1

2020tolstolob 2

2020tolstolob 3

2020tolstolob 4

2020tolstolob 5

2020tolstolob 6

2020tolstolob 7

2020tolstolob 8

2020tolstolob 9

2020tolstolob 10

2020tolstolob 11

2020tolstolob 12

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.