Неділя, 29 Січня

Бердичівський суд постановив припинити бездіяльність слідчих поліції

26 січ. 2021 Олександр Доманський  

Суть справи така: в листопаді минулого року в ломбарді поблизу центрального ринку вночі хтось розбив вітрину та викрав електричний гіроскутер. Представники закладу тоді ж повідомили про цю крадіжку працівників поліції.

Заяву було зареєстровано Бердичівським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події 04.11.2020р. за №13491.


Згідно з частиною першою статті 214 Кримінального процесуального кодексу України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.


Але нічого цього зроблено не було. Саме тому і довелось представнику ломбарду писати скаргу до суду, а суддя, розібравшись по суті, постановив внести повідомлення про крадіжку до реєстру та розпочати розслідування.
В соцмережах люди не раз скаржились на подібного роду випадки, коли поліцейські не хочуть приймати заяву про злочин, або ж активно відмовляють її писати. Раніше журналісти мали змогу знайомитись з журналом повідомлень та в деяких випадках швидко реагувати на подібні прецеденти, але з приходом на посаду нового начальника Бердичівського відділу, це було їм заборонено.


На жаль, такі дії лише підривають довіру бердичівлян до працівників поліції, яку так тяжко було завойовувати під час створення нового правоохоронного органу, а подібні рішення судів тільки підтверджують, що там, де немає прозорості, відбуваються порушення законодавства.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.