Роздрукувати цю сторінку

Вимагати квитанцію за викачку нечистот радить бердичівлянам перший заступник міського голови

Він же ж – голова адміністративної комісії Артем Азізов, котрий на першому засіданні у середу хоч і дещо хвилювався через відсутність досвіду роботи в даній комісії, але, як виявилося згодом, впорався з покладеними обов’язками, і засідання пройшло продуктивно та оперативно. Протоколів довелося переглянути і обговорити немало, але найбільша частина із них стосувалася одного і того ж питання, знайомого для багатьох, хто вже за це отримував покарання у вигляді штрафів.

Скидання промислових вод у систему дорожнього водостоку – така фраза звучала неодноразово протягом засідання, адже інспектори КП «Бердичівкомунсервіс» активно здійснили обхід і обстеження приватних домоволодінь та склали адмінпротоколи на кількох бердичівлян про порушення правил благоустрою міста.


В усіх випадках було також додано і фотографії у якості підтвердження. З усіх порушників на засідання прийшло троє. З них - жінка, яка погодилася, що, можливо, вигрібна яма зроблена не належним чином, бо, як наголосив інспектор, там закладені автомобільні шини і яма аж ніяк не герметична. Бердичівлянка зазначила, що зробить все, як потрібно, аби не було в подальшому проблем. А потрібно, за словами членів адмінкомісії, мати проектну документацію, зробити вигрібну яму ізольованою та герметичною і тоді ніякого витоку не буде.
Інші бердичівляни в один голос стверджували, що в них витікати не може, бо є вигрібні ями і їх вони викачують, замовляючи послуги асенізатора. На запитання, як часто приїздить автомобіль і викачує, відповіли, що раз чи два рази на місяць, а в інших – раз на два місяці, що здивувало членів адмінкомісії, бо у сім’ї з чотирьох осіб так довго заповнюватись вигрібна яма не може.


Але справа не в тому. Факт скидання промислових вод інспекторами був зафіксований, фото є і навіть якщо, дійсно, люди викликають асенізаторні автомобілі, то має бути доказ того, що ці вигрібні ями викачані. Слова про сплату за послугу 300 з гаком гривень, як кілька разів наголосили Артем Азізов і інші члени адмінкомісії, є лише словами, а має бути квитанція про отриману послугу, яку можна пред’явити. А то виходить, що немає документального підтвердження наданої послуги і, можливо, підприємець не фіксує цей дохід, а тому до бюджету надходять податки не у повній сумі.


Тому кожному із порушників спільним рішенням було призначено мінімальний штраф згідно зі статтею 152 КУпАП, адже попередження ця стаття не передбачає, та рекомендовано привести до ладу вигрібні ями так, як це має буде по правилам, і вимагати у тих, хто викачує ці ями асенізаторними автомобілями, квитанцію про надану послугу.


Це стосувалося тих містян, які з’явилися на засідання, але кілька протоколів було розглянуто без присутності порушників і навіть деяким призначено максимальний штраф. Зокрема, такий отримала бердичівлянка, яка є підприємцем, за те, що в її домоволодінні було виявлено інспекторами факт скидання нечистот у рівчак, що протікає через територію району Загребелля і впадає у річку Гнилоп’ять. Жінку попереджали про те, що вона має усунути наявну проблему, але за місяць нічого не змінилося. Оскільки нині екологічна ситуація з забрудненням водойми у Бердичеві і так у всіх «на вухах», то таке скидання нечистот неабияк обурило членів адміністративної комісії, які одноголосно підтримали максимальну, як для підприємця, суму штрафу.


Аналогічно покарали чоловіка, який утримує свиней і займається їх забоєм. На нього минулого року було складено не один протокол про скидання промислових вод у систему дорожнього водостоку і неодноразово оштрафовано. Тому тут, навіть не роздумуючи, підприємця покарали по-максимуму.


Ще таких протоколів було кілька, на декого складені вперше, дехто з порушників не міг прийти через вік та стан здоров’я, але, відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, по кожному з них були прийняті рішення у вигляді штрафів. Як зазначив наостанок перший заступник міського голови, кілька разів сплатять немалі суми, а це – поповнення міського бюджету, і потім будуть думати, як зробити так, щоб не потрапляти у поле зору інспекторів.

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук