Бердичів вшанував загиблих воїнів-афганців та учасників бойових дій на території інших держав — РІО Бердичів

Бердичів вшанував загиблих воїнів-афганців та учасників бойових дій на території інших держав

15 лют. 2021 Світлана Семчук

Сьогодні зранку біля пам’ятника Загиблим воїнам-афганцям традиційно зібралися бердичівляни, аби віддати шану воїнам, які брали участь у локальних конфліктах у різних країнах, на різних континентах і які пройшли випробування Афганістаном. Після подій Другої світової війни українські військові, виконуючи обов’язок та будучи вірними присязі, брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16-ти іноземних держав.

За часів радянського союзу кращі українські сини виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані, Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та багатьох інших гарячих точках. А після того, як Україна стала незалежною, наші військові брали участь у багатьох миротворчих операціях. Проте із усіх сучасних збройних конфліктів Афганська війна була найкривавішою і найжорстокішою. Вона тривала 3340 днів, забрала життя кільканадцяти тисяч молодих хлопців та чоловіків, котрі так і не повернулися додому, до батьків, дружин, дітей.

Скільки б не минуло років з того часу, як було виведено останній армійський полк з пекельної території – 15 лютого 1989 року, бердичівляни пам’ятають про ті криваві події, усім, хто так і не дочекався своїх рідних живими, й досі болить, а ті, хто зміг повернутися, не забудуть це пекло ніколи. Бердичів втратив у тій війні 28 своїх дітей, які залишаться у пам’яті рідних та близьких, побратимів і звичайних людей відважними, мужніми і сміливими воїнами-героями.

Міський голова Сергій Орлюк, голова Бердичівської міської спілки воїнів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів Вагіф Мамедов, виконуючий обов’язки голови міської ради ветеранів Михайло Кравчук, виконуючий обов’язки начальника бердичівського гарнізону полковник Сергій Мартищенко у свої виступах зазначили, що афганці з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною, за що їм велика шана та подяка.

Воїни-афганці та воїни-інтернаціоналісти бачили на власні очі горе і жахіття війни та найменше всього хотіли її повторення. Та життя розпорядилося по-іншому. Через роки багатьом з них разом з нинішнім поколінням довелося взяти зброю до рук, щоб захистити свою країну, її свободу та незалежність, свої сім’ї і весь український народ. Українські сини продовжують подвиги воїнів-афганців та воїнів-інтернаціоналістів, захищаючи кордони нашої держави і використовуючи неоціненний досвід попередніх поколінь.

У скорботі схилили голови за усіма загиблими під час воєн у різні роки присутні на зібранні з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, поклали квіти до підніжжя пам’ятника, на якому навіки закарбувалися імена 28-ми бердичівлян – тих, які назавжди залишилися молодими у горах Афганістану. Такі ж квіти лягли і до підніжжя пам’ятника Героям-Захисникам України, що на території військової частини, Меморіалу «Слава Героям!» та могил полеглих воїнів-афганців.

afganci1

afganci2

afganci3

afganci4

afganci5

afganci6

afganci7

afganci8

afganci9

afganci10

afganci11

afganci12

afganci13

afganci14

afganci15

afganci16

afganci17

afganci18

 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.