ДП "Бердичівський лісгосп" переробляє шишки хвойних порід — РІО Бердичів

Неділя, 1 Серпня

ДП "Бердичівський лісгосп" переробляє шишки хвойних порід

23 бер. 2021 Прес-служба ДП "Бердичівський лісгосп"

Створення лісових культур починається із заготівлі лісового насіння. Це складна, але потрібна робота.

Саме зараз у розпалі переробка шишок сосни звичайної та ялини європейської


Наразі працівниками ДП «Бердичівський лісгосп» вже заготовлено 4,8 тон з яких сосни 3,3 тон, ялини європейської 1,5 тон. Урожай збирають на ділянках, де ростуть найкращі високо бонітетні дерева, які, відповідно, й дають гарне насіння.
Після чого шишки було відвезено на переробку до власної шишко сушарки, яка розташована на території Миропрільського лісництва.


Цікаво знати, що з однієї середньої шишки сосни звичайної можна добути від 12 до 22 насінин, із яких лише дві третини - життєздатні, а решта насіння некондиційне, а зі 100 кілограмів шишок можна отримати лише трішки більше 1 кг насіння, а штишок ялини євпорпейської – з 100 кг шишок можна отрмати 2 кг насіння.


В результаті, від переробки, фахівцями нашого підприємства, вже отримано перші 27 кг насіння сосни звичайної та 18 кг насіння ялини європейської. В подальшому все заготовлене насіння буде направлено доВП «Вінницька лісонасіннєва лабораторія» для визначення кондиційності насіння та класу якості.


Зберігається такий скарб у скляних 10-літрових бутлях із контролем вологості. І все це – майбутні дерева.

shishki 1

shishki 2

shishki 3

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.