Вівторок, 25 Січня

Пенсіонерку з Бердичева суд виправдав за відсутність документів

Нещодавно на судовому порталі було оприлюднено постанову у справі про адміністративне правопорушення.

 


Судячи з цієї постанови, 04.03.2021 до суду надійшов протокол від поліції, у якому сказано: «о 16 год. 10 хв. в м. Бердичеві по вул. Г.України, 67, в приміщенні Бердичівського РВП, пенсіонерка перебувала без документів, що посвідчують особу, підтверджують статус громадянина, чим порушила п.п. 2 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236».

 


Це саме та «карантинна» постанова, яка ввела чимало обмежень у життя українців, і зокрема й те, що потрібно носити з собою документи. Але суддя Базюк не полінувався і уважно прочитав цю постанову.


Дослівно в ній сказано наступне: «На території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи серед яких забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні».


І хоча пенсіонерка не з’явилась особисто на судове засідання 19 березня, суддя постановив закрити адміністративне провадження «у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення».


Тобто, якби поліцейські написали в протоколі, що пенсіонерка перебуває без документів на вулиці, то це було б правопорушенням, але вони написали, що вона перебуває без документів у приміщенні, то це порушенням не являється.


На цьому прикладі в черговий раз можна переконатись, що живемо ми в цікавій країні, де постанови пишуть цікаві люди, а виконують їх ще цікавіші... І як би хто не гудив нашу судову систему, іноді вона і є тим останнім оплотом захисту прав громадян.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.