Вівторок, 30 Трв

Вихід з «червоної зони», відкриття літніх майданчиків кафе та атракціонів обговорили члени комісії у Бердичеві

У вівторок на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС традиційно проходило обговорення теми ситуації із захворюваністю на коронавірусну інфекцію у місті, кількість госпіталізованих у ковідній міській лікарні та завантаженості ліжок у медичному закладі.

Вже не один тиждень точаться розмови про те, що ситуація із хворими дещо стабілізувалася і такої кількості пацієнтів у лікарні, як це було раніше, а це – більше сотні, вже, на щастя, немає. Але керівники медичних установ і міська влада все рівно закликають людей не розслаблятися поки і дотримуватися санітарних норм, аби не було нового спалаху захворювання.


Директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова зазначила, що у лікарні нині згорнули 3 відділення, в яких лікували ковідних хворих. Це не значить, що їх закрили, просто поки у них немає потреби у зв’язку зі зменшенням кількості пацієнтів. Проблем з киснем немає, навіть спостерігалася дещо позитивна динаміка, коли у вихідні дні не довелося викликати автомобіль для забезпечення лікарні рідким киснем, бо був запас у встановленій ємності.


У міські лікарні, за словами начальника відділу охорони здоров’я Валентини Остапюк, станом на ранок вівторка, 27 квітня, перебувало 52 пацієнти із підтвердженим діагнозом COVID-19 та 4 особи з підозрою, на амбулаторному лікуванні знаходиться близько 440 хворих. На кисневій дотації із числа пацієнтів лікарні знаходилося 28 хворих, 4 – на ШВЛ і 3 особи із підозрою на COVID-19 також отримували кисневу дотацію. Завантаженість ліжок становила 32,9%. По області цей показник більший за 40%, але якщо до уваги брати показники, які враховуються при вступові області у «червону зону» та виході з неї, то береться завантаженість ліжок з киснем. Таким чином по області така завантаженість ліжок цього дня становила 53%, та основним показником, через який Житомирщина знаходиться у «червоній зоні», є рівень госпіталізації. Він має бути менше 60% на 100 тисяч населення, а у нашій області він станом на 27 квітня складав 115,3% і підвищився через те, що за добу було госпіталізовано 70 людей.


Карантин загалом було продовжено у Бердичівській громаді, як і на території всієї України, до 30 червня. Але нині гостро стоїть питання виходу із «червоної зони». Міський голова Сергій Орлюк зазначив, що міська влада має намір звернутися до обласної комісії з ТЕБ та НС, аби зняти з Бердичева «червону зону». В інших областях таке практикують, коли загальна ситуація все ще не дозволяє області перейти до іншої зони, а в окремих міста статистика покращилася і є більш-менш стабільною. Бердичівлянам потрібно працювати, а деякі жителі вже 2 місяці сидять вдома.


Поки що на засіданні комісії було зачитано затверджені пункти протоколу, в деякі мали внести поправки. Серед них були й такі, що стосувалися сфер громадського харчування, культури і спорту. З 30 квітня дозволяється здійснювати роботу закладів громадського харчування в межах літніх майданчиків для оформлення замовлення на виніс (при наявності відповідних дозвільних документів).


Враховуючи звернення суб’єктів господарювання, які проводять діяльність у закладах культури та на спортивних майданчиках, де атракціони та спортивні майданчики розміщені на відкритому повітрі, було прийнято рішення дозволити їхню роботу за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів. Повинен здійснюватися щоденний контроль за станом здоров’я відвідувачів, а наповненість майданчиків та атракціонів повинна бути не більшою за 50% місць та за участю не більше 1 особи на 4 кв.м площі.
Проведення індивідуальних занять спортом на спортивних майданчиках бере початок з 30 квітня, а відвідування закладів культури, де атракціони розміщенні на відкритому повітрі, - з 11 травня.

ch zona1

ch zona2

ch zona3

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.