Понеділок, 28 Листопада

«Безпечне місто» у Бердичеві: камери розпізнаватимуть обличчя і номери автівок

Для того, аби посилити безпеку громадян, підвищити рівень боротьби зі злочинністю, забезпечити прогнозування можливих надзвичайних подій та організовувати комплексне реагування й локалізацію їх негативних наслідків, у Бердичеві було вирішено впровадити комплексну програму «Безпечне місто». Її міська влада вважає найкращим рішенням, адже буде створено єдину локальну мережу, в яку входитимуть об’єднані всі міські та приватні камери відеоспостереження, і облаштовано автоматизовані робочі місця для комплексного моніторингу подій і прийняття рішень на основі отриманої інформації.

Відповідний проект рішення «Про затвердження комплексної програми «Безпечне місто» на 2021-2023 роки» буде винесений на засідання сесії 07 липня, проте попередньо його розглядали на засіданнях постійних депутатських комісій. Оскільки у депутатів було дуже багато питань стосовно цієї програми, яким чином вона взагалі працюватиме, хто моніторитиме відео і де будуть створені ці робочі місця тощо, сьогодні в актовій залі міськвиконкому відбулася презентація цієї програми фахівцями-розробниками та детально по пунктам роз’яснено, що це таке.


Представляв на екрані телевізора розширену детальну презентацію Олексій Вихристюк – керівник підприємства «КОВІ», яке є розробником проектно-кошторисної документації даної програми та безпосередньо займається розробкою програмного забезпечення для багатьох систем, зокрема і для системи «Безпечно місто».


Дана організація, яку представляє Олексій Вихристюк, більше 8 років займається програмним забезпеченням, працюючи з різними містами, а це більше 140 населених пунктів, і з поліцією. Ця система виконує функцію об’єднання баз даних у вигляді розпізнаних автомобілів, облич людей по всій державі, і на прикладі інших міст фахівець розповів, як ця система працюватиме у Бердичеві.


Стосовно представленого продукту, то це програмно-апаратний комплекс, що складається з певного набору програм. Це саме ядро, модуль розпізнавання автомобільних номерів, розпізнавання швидкості, керування в’їздами та виїздами за допомогою цих модулів на контрольно-пропускних пунктах, модуль розпізнавання облич, модуль для побудови ситуаційних центрів, з яким працює поліція, автомобільна ідентифікація (колір, марка, модель авто, які їздять по наших дорогах).


Використовуються не просто звичайні камери, які зазвичай встановлюють для відеоспостереження, а спеціалізовані камери, в які вбудовані алгоритми розпізнавання автівок і людей, причому і у темну пору доби. Система зберігає інформацію у базу даних для подальшої роботи з цими даними. Однією камерою можна розпізнавати не лише одну смугу дороги, а й дві смуги руху транспорту, реверсивну смугу. Система охоплює багато автомобілів, розпізнає номерні, навіть червоні, квадраті, транзитні знаки вночі на неосвітленій ділянці.
У проектно-кошторисній документації запроектовано встановлення у Бердичеві 125 нових камер та заміну 6 наявних, але які вже вийшли з ладу. Розпізнавати автомобільні номери з них будуть 17 камер, а обличчя людей – 3, всі інші – оглядові.


Програмне забезпечення, за словами доповідача, є дуже простим, аби будь-який оператор – в поліції, в міськвиконкомі – міг працювати з цими даними. Це виглядає, як онлайн-мапа, на якій розташовані камери, що відповідають за певну функцію. Оператор може онлайн кликнути мишею мапу і дістатися до тієї камери, яка цікавить. На прикладі поліції Олексій Вихристюк пояснив, що поліція вводить номер автомобіля, який підозрюється у злочині, набивають чорний список усією наявною інформацією, в приписі описують причину розшуку, вибирають місто, яке цікавить. Як тільки це авто з’являється в місті, йде спрацювання про те, що авто з таким-то номером з’явилася в такому-то місці, і проїжджаючи через райони, де стоять камери, тривожний сигнал і зображення цього транспорту з’являтимуться на екрані у всіх операторів, які мають доступ до системи. Так само діє і введена інформація про колір машини і марку без указання номерного знаку, з’являються дані про всі наявні у місті такі авто і вже можна буде відвантажити зайве та залишити те, що потрібно для роботи, причому зі скріншотами і схемою переміщення автівки.


Розпізнавання обличчя є досить важливою функцією, особливо якщо загубився хтось, втратив пам’ять, якщо потрібна інформація через певний час про якусь людину (дані зберігаються і 2 роки). Вибираємо стать, вік і система співпадіння подає всіх чоловіків, котрі підпадають під ці параметри, а далі вже так само відвантажуєш зайве. Щодо пошуку людини по фото чи відео, тут важливо якість фото, його додають до пошуку і отримують зображення людини в тому чи іншому місці у певний час та іншу інформацію про неї. Так само, як і з авто, працює тривожний сигнал, якщо ця людина у «чорному списку» введена.


Використовуючи цей програмний продукт, Бердичів отримає об’єднання систем, що є значною перевагою. Це більше десяти областей, котрі працюють на цьому програмному забезпеченні. Наша бердичівська поліція зможе бачити переміщення автомобілів і облич, які цікавлять чи які під підозрою, у тих областях, для чого у вікні потрібно ввести, відповідно, ці області. Тоді йтиме спрацювання, що потрібний автомобіль, наприклад, проїжджає Вінницьку область і рухається у напрямку Бердичева, тому можна буде оперативно реагувати.
Щодо витоку інформації чи використання її оператором в особистих цілях, то тут доповідач наголосив, що є так звана функція «Лог останніх подій», за допомогою якої буде видно всі дії користувачів цієї системи і ці дії зберігаються у базі даних, тому витік інформації фіксується і непоміченим він бути не може.


Буде функція «візитер», який визначає автомобіль, що з’явився у місті вперше, найчастіше місцезнаходження конкретного авто у місті (якщо, наприклад, розповсюдження наркотиків або ж як доказова база у суді щодо того, де в той чи інший момент знаходилося авто). «Двійник» - коли авто з однаковим номером з’являється у місті.


Проектно-кошторисна документація «Безпечного міста» вже розроблена, її вартість становила 49 тисяч гривень. Ініціатором, розробником та відповідальним виконавцем її є управління економічного розвитку Бердичівської міської ради. Загалом інвесторська вартість згідно з проектною документацією становить близько 8,4 млн. грн. Це встановлення камер, система програмного забезпечення, аналітика та об’єднання систем. Хоча протягом року компанія безкоштовно обслуговуватиме усі камери і систему загалом.


Вартість однієї камери, що розпізнає обличчя, орієнтовно коштує 30 тис. грн., оглядової камери – 10-12 тис. грн. В кожній камері встановлять карту пам’яті. Диспетчерських робочих місць планують 2 – по одному в поліції та в міськвиконкомі. Для цього достатньо 2-3 працівників. Буде створено локальні ділянки, до яких приєднують камери, але передачу даного відеоконтенту до сервера здійснюватимуть через мережу «Фрінет», який охоплює максимально територію міста, і всі ці мережі будуть у його власності. Місто не витрачатиме коштів на обслуговування, ремонт пошкоджень тощо, адже це все робитиме провайдер. З часом, якщо буде фінансова можливість, місто може зробити свою мережу.


Підтримує таку програму і начальник Бердичівського відділу поліції Олег Мельничук, наголошуючи, що вона дасть змогу швидше і оперативніше реагувати на події, знаходити причетних до злочинів осіб, прогнозувати можливі надзвичайні події. Рішення ж наразі – за депутатами бердичівської міської ради, які своїм голосуванням або підтримають, або не підтримають реалізацію цієї системи у нашому місті.

bezpechne misto1

bezpechne misto2

bezpechne misto3

bezpechne misto4

bezpechne misto5

bezpechne misto6

bezpechne misto7

bezpechne misto8

bezpechne misto9

bezpechne misto10

bezpechne misto11

bezpechne misto12

bezpechne misto13

bezpechne misto14

bezpechne misto15

bezpechne misto16

bezpechne misto17

bezpechne misto18

bezpechne misto19

bezpechne misto20

bezpechne misto21

bezpechne misto22

bezpechne misto23

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.