Побите скло, штурханина, крики та обурення: бердичівляни підписали під стінами «Житомиргазу» колективне звернення — РІО Бердичів

Вівторок, 7 Грудня

Побите скло, штурханина, крики та обурення: бердичівляни підписали під стінами «Житомиргазу» колективне звернення

Автобусом, який, нагадаємо, надав підприємець Віталій Ніколаєнко і який теж разом із сином – депутатом міської ради Юрієм Ніколаєнком – долучилися до бердичівлян, учасники акції протесту з нашого міста поїхали до АТ «Житомиргаз». Ще частина бердичівлян поїхали власними автомобілями і вже разом приєдналися до протестуючих під стінами компанії житомирян. А це депутати міської ради, члени виконавчого комітету, підприємці, журналісти, місцеві активісти, чимала частина працівників міської ради, виконавчого комітету та бюджетних установ.

Поїхав до Житомира і міський голова Бердичева Сергій Орлюк, секретар міської ради Богдан Коляда, радник міського голови Артур Іваненко, депутат обласної ради Алла Мусевич, працівники та артисти міського Палацу культури О. Шабельника. Під стінами «Житомиргазу» вже стояло чимало людей, вхідні скляні двері до компанії вже були побиті, а до присутніх звертався депутат Житомирської міської ради з закликами підписати колективне звернення, в якому всі обурення були вміщенні в 6 основних вимог:


1. Скасувати відкриті обговорення структури тарифу на розподіл природного газу, призначені на 25.10.2021 р.
2. Заблокувати зростання тарифу на розподіл природного газу.
3. Заборонити відключення від газопостачання споживачів у період опалювального сезону.
4. Припинити знущання над людьми у сервісних центрах, де громадяни змушені годинами стояти у чергах для вирішення питань, пов’язаних з газопостачання.
5. Повернути газові мережі у власність міських територіальних громад.


До підписання колективного звернення долучилися і бердичівляни, а також зробили своє таке ж колективне звернення, на якому також активно залишили свої підписи. Міський голова Сергій Орлюк в інтерв’ю журналістам зазначив, що всі прекрасно знають про нинішню проблему з газом. Держава максимально пішла назустріч громадам, зокрема населенню, бюджетним організаціям, і, відповідно, громади формують міські бюджети згідно з тарифами, які представляє держава. Нині, як додав мер Бердичева, ні влада, ні люди не можуть зрозуміти того, що зараз відбувається з цим транспортування газу. Якщо ціну піднімають на щось, то на це мають бути причини. А тут піднімають вартість, та ще й в 2,5 рази. Лише для бюджету Бердичева це буде близько 65 мільйонів гривень додатково з міського бюджету, які потрібно буде звідкись взяти, а їх немає. Так само грошей немає і у людей, а для населення це якийсь просто геноцид.


Далі було зачитано звернення житомирських пенсіонерів, які обурені бездіяльністю місцевих депутатів у даній ситуації. Мовляв, вони повинні діяти в інтересах простих людей, особливо зважаючи на те, що свого часу ці пенсіонери самотужки за власні кошти прокладали газові труби, а нині повинні ще й платити за транспортування газу.


З криками ганьба частина мітингуючих попрямували до кабінету голови правління АТ «Житомиргаз» Валентина Ющенка, аби не лише в нього взяти пояснення з приводу даної ситуації, але й вивести до людей, котрі стояли надворі. І простим той візит не був, адже в хід йшли не лише нецензурна лексика, але й кулаки.


Тріснуте скло на вхідних дверях добили, а через певний час Валентин Ющенко з охороною та поліцією все ж вийшов на вулицю. Його обступили в більшості представники ЗМІ, аби взяти коментар, та учасники протесту, які явно готові були накинутись на чоловіка, адже ще до цього всі обговорювали, що отримує голова правління аж ніяк немаленьку зарплатню – мінімум по 100 тисяч гривень в місяць і ще й премії по тисяч 300 гривень, тож що йому до проблем простих людей.


Однак нічого толкового людям Валентин Ющенко не сказав, лишень наголосив, що громадські слухання відбулися он-лайн, процедура дотримана і нічого не поробиш. Хоча ті, хто потрапив до переговорної, зазначив, що слухання проходили в присутності 4-х представників «Житомиргазу». У відповідь на питання людей, чому на громадські слухання не пустили людей, було сказано, що потрібно було реєструватись до 23 жовтня. А от той факт, що населення взагалі не знало про дані слухання і про підвищення ціни на транспортування, ніяк керівництво не збентежило, мовляв, інформація була на сайті, як і інвестиційна програма та пропозиції щодо тарифів.


Тому активні виступаючі наголошували на тому, що, окрім підписаних звернень від Бердичева та Житомира, потрібно писати звернення до антимонопольного комітету. Окрім того, житомирські депутати та активісти, які були присутні на акції, додали, що подаватимуть в суд, аби рішення ці громадські слухання, на яких не були присутні громадяни, визнати нелегітимними, а рішення – скасувати.


Бурхливі обговорення людей під стінами АТ «Житомиргазу» ще довго тривали, кожен хотів виступити та висказати своє невдоволення, особливо те, що стосується відключення газу у людей через борги, навіть невеликі, за транспортування. Учасники акції заявили, що це ще не кінець і протести продовжаться, а також натякнули про наступну акцію під стінами Житомирської обласної ради 4 листопада.

mitinggaz 1

mitinggaz 2

mitinggaz 3

mitinggaz 4

mitinggaz 5

mitinggaz 6

mitinggaz 7

mitinggaz 8

mitinggaz 9

mitinggaz 10

mitinggaz 11

mitinggaz 12

mitinggaz 13

mitinggaz 14

mitinggaz 15

mitinggaz 16

mitinggaz 17

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.