6800 гривень штрафу за продаж «слабоалкоголки» неповнолітній заплатить бердичівлянка-продавчиня — РІО Бердичів

Понеділок, 24 Січня

6800 гривень штрафу за продаж «слабоалкоголки» неповнолітній заплатить бердичівлянка-продавчиня

Здавалося б, ситуація, на перший погляд, цілком зрозуміла: продавчиня продала спиртовмісний напій неповнолітній дівчині, поліція склала про це адміністративне правопорушення протокол і його розглядають члени адміністративної комісії, призначаючи покарання.

Та є інша сторона цієї медалі, яка аж ніяк не виправдовує бердичівлянку, бо та погодилася з фактом продажу, але ще раз доводить, що потрібно бути напрочуд уважною.


Подія трапилася у магазині по провулку Станційному і її учасниками стали жінка, яка працює продавцем у цьому магазині, та дівчина 2006 року народження. 10 листопада працівники поліції склали протокол про те, що жінка продала неповнолітній слабоалкогольний напій «Бермікс» ємністю 0,5 л, чим порушила ч.2 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення. До протоколу правоохоронці додали також пояснення і продавчині, і покупця.


Жінка на засідання адмінкомісії, котре проходило сьогодні, прийшла і розповіла, як так сталося. За її словами, дівчинка зайшла до магазину у масці та шапці. Всередині була черга, але все ж продавчиня попросила неповнолітню пред’явити документи. Вона показала на телефоні фото ксерокопії паспорта і після цього жінка продала слабоалкогольний напій та продовжила обслуговувати далі покупців, які стояли у черзі.


Коли приїхала поліція, як зазначила правопорушниця, що копія паспорта дійсна тільки в додатку «Дія» і що за зовнішнім виглядом дівчинка не виглядає на вік, вказаний у паспорті. Жінка пояснює, що зовнішньо покупець співпадала з віком, вказаним у паспорті, і що вона мама та сама має 16-річну дитину, а тому їй немає сенсу продавати дитині спиртне і потім мати гріх на душі. Додає, що бували інші ситуації, коли, наприклад, хлопець показував паспорт, а фото в ньому дещо відрізнялося від його зовнішнього вигляду зараз через зміну зачіски тощо. Але тоді паспорт був у «Дії», вік співпадав і проблеми, як то кажуть, не було.


В даній ситуації ксерокопія паспорта призвела до того, що уникнути покарання не вдалося. Тим паче за статтею 156 КУпАП («Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами») немає попередження, а є лише штраф, причому немалий – від 6800 до 13600 гривень. Спільним рішенням члени адміністративної комісії призначили бердичівлянці мінімальну суму.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.