Понеділок, 16 Трв

Двоє воїнів Другої світової війни повертаються до бердичівського краю

Такі гарні новини повідомили працівники Історико-патріотичного об'єднання «Пошук» на сторінці у Фейсбуці тим самим порадувавши рідних загиблих військовослужбовців.

Обох було знайдено пошуківцями у Коростенському районі Житомирської області.

Zborovskiy

 

Про одного ідентифікованого завдяки документам солдата було повідомлено 21 грудня.

Це Зборовський Антон Павлович 1914 року народження, уродженець села Дмитрівка (нині - селище Гришківці Бердичівського району Житомирської області).

Його було мобілізовано у перші дні війни, встиг повоювати 1,5 місяці і поліг недалеко від рідної оселі. Чоловік 80 років вважався зниклим безвісти, а вдома Антона Павловича чекали 3 дітей та дружина.


Savchuk

Про другого солдата, чиє ім’я було встановлено Історико-патріотичне об'єднання «Пошук» розповіло 28 грудня.

Це Савчук Юрій Максимович 1913 року народження, уродженець села Бораки Янушпільського району (нині це село Буряки Бердичівського району).

Солдат лежав на глибині 70 см. Отримав важке поранення голови, каска лежала в ногах. Бу взутий в ялові чоботи, на поясі мав німецький підсумок та небезпечну бритву з літерою Ю. В районі тазу було знайдено смертний медальйон, а в нагрудній кишені лежало дзеркальце та гаманець.

За місцем проживання вже знайдено рідних солдата. Вирішується питання про його поховання.

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.